Final Fantasy XIV Jak to z tą popularnością?

@kazuuya26 Jak narazie najwiekszym dramaturgiem jestes TY. W kazdej twojej wypowiedzi probujesz udowodnic jak to "u mnie jest dobrze" a gdzie indziej zle... Na isle porobuejsz przekonac ludzi aby doalczyli do Ciebie. Skoncz bo to juz sie nudne robi i przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Najlepszy twoj text ever " Nie slyszy sie dram o Mooglu, bo wszystko co "zle" jest kasowane z tematow i stronek " pomysl logicznie . Jezeli ktos mialby kasowac posty "na stronach" to na kazdej ta sama osoba musiala by miec admina zeby to zrobic . Twoj argument jest inwalida ... Nie slyszy sie o dramahc na Mooglu bo takie nie istnieja ( 2 lata grania nie widzielem ani jednej dramy a bylem w Seedach , mialem znajomych w Mirai a trzecia gildia Awangarda o ile pamietam przeniosla sie wlasnie na phoenixa) . Wiec gdzie te twoje dramy jak tylko te 2 gildie praktycznie na Mooglu cos robia a przez 2 lata grania w zadnej z nich nie bylo dramy?? Na world chacie nie widzialem ani razu jakiej kolwiek dramaturgi . A to ze ty sobie wymyslasz ze sa ( nie grajac nawet na danym serwerze i nie majac o nim pojecia ) aby pokazac jaki to zly serwer i aby ludzie przyszli do ciebie to juz zenada totalna... "Skoncz wasc wstydu oszczedz "...

@Thus da sie tylko pytanie po co ? Starych rajdow nikt nie robi , nowego kontentu dla graczy bez dodatku nie ma od ponad roku . Granie bez dodatku nie ma sensu. Samo dodatek mozna dorwac nawet za 40 zl ( w promocjach )

@kazuuya26 Jak narazie najwiekszym dramaturgiem jestes TY.  W kazdej twojej wypowiedzi probujesz udowodnic jak to "u mnie jest dobrze" a gdzie indziej zle...  Na isle porobuejsz przekonac ludzi aby doalczyli do Ciebie. Skoncz bo to juz sie nudne robi i przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Najlepszy twoj text ever " Nie slyszy sie dram o Mooglu, bo wszystko co "zle" jest kasowane z tematow i stronek  "  pomysl logicznie . Jezeli ktos mialby kasowac posty "na stronach" to na kazdej ta sama osoba musiala by miec admina zeby to zrobic . Twoj argument jest inwalida ... Nie slyszy sie o dramahc na Mooglu bo takie nie istnieja ( 2 lata grania nie widzielem ani jednej dramy a bylem w Seedach , mialem znajomych w Mirai a trzecia gildia Awangarda o ile pamietam przeniosla sie wlasnie na phoenixa) . Wiec gdzie te twoje dramy jak tylko te 2 gildie praktycznie na Mooglu cos robia a przez 2 lata grania w zadnej z nich nie bylo dramy??   Na world chacie nie widzialem ani razu jakiej kolwiek dramaturgi . A to ze ty sobie wymyslasz ze sa ( nie grajac nawet na danym serwerze i nie majac o nim pojecia ) aby pokazac jaki to zly serwer i aby ludzie przyszli do ciebie to juz zenada totalna...  "Skoncz wasc wstydu oszczedz "...

 

@Thus da sie tylko pytanie po co ? Starych rajdow nikt nie robi , nowego kontentu dla graczy bez dodatku nie ma od ponad roku . Granie bez dodatku nie ma sensu. Samo dodatek mozna dorwac nawet za 40 zl ( w promocjach )

To niewiem jak graleś sam gralem na moogle i podziekowalen bo to serwer ala burning legion na wowie twierdzisz to widać mało wiesz bo to z moogle jest największy poziom transfer polaków na inne serwery bo takie podejscie jest tam za czasów wojny seedy vs avangarda były masowe reportowania by seed ale jako sam zwykły gracz pewnie o tym nie słyszałeś seedy teraz ukazują swoją siłe desperacji na jedym portalu o ff polskim którym prowadził bear teraz go ma ash masowe usuwania postów innych masowe czyszczenia shoutboxa teraz nawet jego usunięcie bo za dużo osób tam pisało po seedach źle a nie wyrobisz banując każda osobe prawda jest taka moogle to serwer francuskiej społeczności graczy

Szkoda tylko ze rozpamietujecie "wojne" ktora miala miejsce ponad 2 lata temu .... Avangarda posypala sie zanim zaczalem grac ( przeniesli sie na phoenix ) i od tego momentu zadnej dramy nie uswiadczylem . To po primo . A to co robia na "polskim " portalu FFXIV to wiesz nie moja sprawa ( ps nie ahs a kondor przejal strone ) . Ale pisanie ze "sa mega dramy na mooglu" jest przesada ... Byla tylko ta ejdna jedyna ale to jak mowie ponad 2 lata temu a caly czas piszecie jakby to byl obecny stan . A co do poziomu transferu polakow kolejne dane wyssane z palca rozumiem tak jak o dramach ze ciagle istnieja ? Nie mam nic do rekrutowania zachecania ale klamanie jak to na Moogle jest zle to juz przesada..... Wymien mi chociaz jedna drame ktora odbyal sie po przejsicu Avangardy na Phoenix ? Bo widze ze jedyny argument to woja z przed ponad 2 lat ....

To samo robia seedy bo statczylo znalesc wpowiedzi jednej osoby z forum ff.pl czy tutaj skopiowana wypowiedzi i powiesz ze to nie jest robienie dramy bo phoenix taki moogle taki gdyby takich wypowiedzi nie bylo nie bylo by klutni wroce do domu pracy znajde to wypowiedzi klamiaca o calym polskiej spolecznosci na phoenixie

takie to dramy w seed:

Sam jestem człowieczkiem, który z seed połączył inną polską gildię. SeeD wcześniej było po prostu obśmiewane za roleplay i trissa, ale avangardy to po prostu nikt nie lubił przez wieczny spam goompasa i jeszcze jakiegoś ułoma (stan sprzed 3 lat). Lief nawet nie był taki zły - w Dynamis Project sam pomagał nawet "wrogom" ;)
Jednak trzymał u siebie totalnych kretynów, którzy na przykład w trakcie huntów tradelockowali seedów (za to sam jednego jełopa zreportowałem), spamowali po polsku na public chacie, a potem mieli straszny ból dolnej części pleców gdy ich członkowie przychodzili do nas.
Wewnątrz SeeD też bywały dramy - efektem jednej z nich było powstanie MIRAI. Wspólnie z nimi siębawimy w obecnym contencie. Odkąd nie ma avangardy to na mooglu jest spokój tak jak ktoś tutaj wspomniał. Ciężko orzec co było przyczyną - ja osobiście obstawiam goompasa i kilku dodatkowych kretynów, którzy po kilku miesiącach i tak znikli, ale gnoju już narobili. Nie mam pojęcia jak to wygląda na phoenixie, mam nadzieję, że się chłopaki dobrze bawią i nie robią polskiemu community tak fatalnej opinii jak avangarda w swoich najgorszych czasach (był okres, że przez nich francuskie i niemieckie community się wypięło na Polaków z Moogle).

Przez poziom trudności od 3.0 w górę ucierpiały wszystkie gildie, bo nie da się już pogodzić grania w endgame i casualowego. Nie ma na to czasu jak w czasach 2.x. I w tych czasach odnalazł się już talar z tego co pamiętam - zaczął grać pod koniec 2.x.

Do autora tematu - znam tylko community na Moogle i mogę polecić. Każda polska gildia żyje z innymi w zgodzie, współpracują między sobą i jest generalnie przyjemnie. Tyle, że należy pamiętać, iż to w większości strasznie dorosłe społeczeństwo - średnia wieku zdecydowanie powyżej 25. Młodsi mogą mieć rzeczywiście problem się w tym odnaleźć, ale jeśli masz ładną, młodszą siostrę to osobiście mogę się poświęcić i pomóc :P

Dopowiem, że w patchu 3.4 poziom trudności został obniżony i prawdopodobnie znowu da się za jakiś czas powrócić do koncepcji mieszanych składów, więc dla każdego kto nie jest skończonym paralitykiem nowy alexander savage będzie możliwy do zabicia. Nie wiem jeszcze jak na to będziemy się w gronie SeeD zapatrywać, bo ledwo co zabiliśmy A9s (aż dwa dni nam to zajęło, ale to przez to, że mam małego :( ), ale mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach wrócimy do systemu składów mieszanych czym słynęliśmy w czasach 2.x. Jak ktoś ma wątpliwości czy warto grać to kondor codziennie od 20 streamuje gejplej https://www.twitch.tv/kondor9
Ja będę streamować jutro jakoś od 16 https://www.twitch.tv/kamilus83

Ja chyba też za jakiś czas zorganizuję rozdawanie kluczy do podstawki i może jakieś heavenswardy nawet. Jeszcze rozmyślam nad formułą losowania lub konkursu :)

Kilka kwestii odnośnie ff14 - to nie jest WoW - tutaj endgame jest trudniejszy, wymaga zapamiętania większej ilości mechanik i współpracy pomiędzy członkami teamu - to może wielu osobom nie odpowiadać.
Do tego fabuła jest dość długa. To zaleta, ale jak chce się od razu raidować to... nidyrydy.

Team paralityków po zabiciu A9s: https://www.youtube.com/watch?v=j0V9lreFZYU

BLM PoV A9s SeeD :)

Jestem na nowym trialu i ta gra zaczyna mnie coraz bardziej wkur...ać. Bezsensowna bieganina po mapie, co quest to głupie ganianie typu "zanieś list" zeby zaraz wrócic z powrotem. Na teleporty wydaje się fortunę w czasie lewelowania przez te głupie questy. Żeby dostać pierwszego mounta trzeba stracić kilka godzin na ganianie i na dodatek wyczekać swoje bo potrzebne 3 insty po kolei a chetnych mało. PRZYMUSOWE insty! Idiotyzm, którego nie ma w zadnej znanej MMO. Nastepny idiotyzm to crafting- każda profka wymaga innego gearu, chcesz cokolwiek zrobić to musisz założyć inne ciuchy i narzędzia. Na trialu niby powinno sie poznać gre ale NIE MOŻNA jej poznać w pełni bo niektóre funkcje sa zablokowane! Niby do 35 lewela bezterminowo ale z wkur...jącymi utrudnieniami. Czat jest zablokowany- nikogo o nic nie zapytasz. Market zablokowany- nic nie kupisz. Do profek potrzebne sa rzeczy, które tylko "retainers" mogą dać ale na trialu są oni też zablokowani. Czyli craftingu w pełni nie poznasz ani nie rozwiniesz. ITD. ITP.

Ciesz się ze wogóle możesz spróbować gre przed zakupem .... Nie dość ze square daje ci taka możliwość to jeszcze źle. Ba do tego podstawke mozna wyrwac za marne grosze w promoacjach 30 zl i wtedy twoje ograniczenia znikaja problem rozwiazany ( jezeli szkoda ci tych 30 zl to co dopiero dalej placic abo ) Co do questow znajdz mi mmo ktore odbiega od standardow przynies , wynies , pozabijaj ( podpowiedz nie ma takiego ) . Co do crafow to wystarczy jeden set na wszystkich ( sa ofc wyspecjalizowane sety ale te pojawiaja sie dopieor w edn game a te na low lvl sluza za glamour aka "stroje" )) musisz zmieniac tylko main had i off hand ( przeciez nie bedziesz szyl ubrania mlotkiem ) . Jezeli zmiana 2 itemow to duz problem coz .

@T414r Biestety podstawka z 30-dniami (starter edition) nic już dzisiaj nie daje bo jest niekompatybilna z Free Trialem. W miesiąc to chyba nawet no-life nie rozwinie wszystkich klas i profesji do 35 lewela a jesli to zrobimy w FT to potem tylko pełna wersja gry za około 90 zł żeby odblokowac całość. No i abonament

Co do profesji to rzeczywiście jest jak piszesz ale nie do końca bo potrzebne są DWA sety- rzemiosło i zbieractwo mają inne atrybuty.

Co do questów to nie masz racji- inne gry mają o wiele lepszy i sensowny system lewelowania. Questy typu "kurier" nie zmuszają tak jak w FF14 do ciągłego przenoszenia się z jednego konca mapy na inny lecz do odkrycia nowej krainy gdzie lewelujemy do jakiegoś poziomu i jestesmy wysyłani dalej. Na szczęście autor FF14 miał na tyle rozumu, że wprowadził system teleportów a trzeba przyznac, że lewelowanie jest dziecinnie łatwe. Nawet postacią bez leczenia mozna przejść grę ani razu nie ginąc.

Witam. Chciałem się was zapytać jak to jest z popularnością FF XIV. Z jednej strony kiedy grałem jakieś pół roku temu to zapamiętałem, że było dużo graczy, jak się słyszy newsy to też są to przeważnie informacje o nowych updejtach, dodatkach, eventach ale w sumie kiedy szukałem ostatnio jakiegoś forum, bądź społeczności czy to poprzez google (jakieś strony fanowskie) czy to jakichś kanałów na YT to przeważnie wyskakują mi strony bardzo rzadko aktualizowane albo porzucone już od paru miesięcy. Jest oczywiście spora szansa an to, że zwyczajnie źle szukałem ale wydaje mi się, że nawet na mmorpg.org.pl nie ma działu dla osó grających w FF XIV, zastanawiam się czemu tak jest :P

Pozdrawiam