Final Fantasy XIV - jak zacząć?

Witam, lata grałem w WoWa i chce spróbować czegoś innego. Naszło mnie na FF. Podpowiedzcie proszę co musze kupić ? Znalazłem oferte na FF Complete, który zawiera wszystkie dodatki i kosztuję 130 na PC, 180 na PS4. Czy lepiej kupować jakoś po kolei zaczynając od Reborn.

I drugie pytanie - jaka platforma ? Chętnie pograł bym w to na PS4 ale boje się sterowania na padzie. Czy mam racje, że jest to niewygodne ?

Najtaniej kupic complete za 180 zl o wiele taniej niz kupwoanie all osobno. No i na ps4 padzie gra sie mega dorbze polowa mojej gildi gra na padach.

Połowa ? Reszta na klawiaturze na konsoli czy może jest cross z PC ?

Jest cross PC z Konsolą.

a można jakiegoś triala gdzieś ściągnąć, żeby pograć chwilę ?

jest trial bodajże do 30 poziomu… Możesz nawet zmienić klasę 70 razy i wbić wszystkie na 30 poziom zanim kupisz grę.
Osobiście jak bym zaczynał od nowa to przetestowałbym sobie wstępnie parę klas, wykonał większość low lvl questów, wbił wszystkie craftingi na lvl 30 by wiedzieć z czym masz do czynienia (dodatkowo z craftu robisz sobie gear do bicia, więc warto jest mieć craft na wysokim poziomie jak chcesz mieć cały czas aktualizowany gear)

Dzięki za informację.

Ja Ci mogę polecić polski discord https://discord.gg/bFfPMj gdybyś szukał odpowiedzi na pytania.

Jestem, dzięki.