Final Fantasy XIV Pytania

Gram na trialu i mam kilka pytańśnie gry :

 1. Czy podróżowanie zawsze będzie takie wolne? Mam na myśli robienie questów gdzie muszę iść z miasta na drugi koniec nastepnej mapy i spowrotem ( przeważnie używm wtedy TP ). Jednak te postacie są tak wolne.
 2. Czy są jakies itemy/buffy ulatwiajace expienie?
 3. Wbilem 19lv Puglist i zmienilem sie na Rogue. Main story mam na 15lv zaś sama postać na 6 lv jest jakiś sposob zeby szybko dorobic te kilka leveli czy jak się tutaj expi nowe klasy?
 4. Jest jakiś polski discord żeby poszukać ludzi do wspólnej gry/gildii?
 1. masz mounty w grze wiec pozniej idzie szybciej
 2. jedzonko daje ci 3% do expa, pozniej jak wbijesz max lvl dostajesz staly bonus no i wiadomo spanie w inn podczas logout daje ci rest bonus expa
 3. najszybciej na tak niskim lvl to albo odblokowanie Deep Dungeonu na 17 lvl on jest, albo robienie fatow, mozesz takze zrobic leve questy, huntlogi, smith novice itp.
 4. O polskim discordzie nic nie slyszalem…jesli chodzi o gildie to pozniej zalezy od tego na jakim realmie grasz

Czy są jakies itemy/buffy ulatwiajace expienie?
2. Jak “trialujesz” Zcznij od początku na nowym serwerze - SPRIGGAN . 100% expa więcej. Community polskie skromne, ale powoli się zbieramy :wink:

 1. Podróżowanie jest wolne do około 20 poziomu, gdy zdobywasz mounta (który będzie biegał jeszcze szybciej, bądź latał na niektórych mapach w późniejszym czasie). Do tego momentu jedynie sprint przyspiesza podróż.
 2. Jest jedzonko (najtańsze od NPC). Do tego itemki np. za pre-order oraz buffy np. od gildii.
 3. Do poziomu 15 najszybciej expi się robiąc levequesty, później wskakujesz na 1 dungeon (Sastasha) i następne 2 po kolei (fabularnie). Po odblokowaniu 2 mamy codzienną ruletkę, która daje bardzo dużo EXP. Każda klasa zaczyna od 1 poziomu i przy 1 podejściu radzę wbić maksymalny poziom 1 klasą, dopiero potem ją zmieniać (pamiętaj, że każda kolejna klasa, którą ekspisz będzie dostawała + 100% do EXP dopóki nie zrówna się poziomami z najbardziej rozwiniętą (np. masz Mnicha na 50 poziomie i dopóki innymi nie przekroczysz 50, będziesz dostawał bonus).
 4. Oficjalnego nie ma. Najszybciej przez Discord Reddita.

Dostaniesz Item dający 30% więcej expa do 30 lvl. Szybki exp to również palace of the dead, ale opłaca się robic od 15 lvl. To taka opcja dla DPS żeby długo nie stać w kolejce na dungeona. A tanki i heale dungi dungi i dungi :smiley: