Fotel do komputera (do 600 zł)

o właśnie o tym pisałem ,mam 4lata i nic sie nie dzieje ,wygodny w dodatku :smiley:

Wygląda spoko, ale z czego on ma zrobione kółka? Dopiero co zmieniałem panele z pokoju i nie chciałbym ich zajeździć ciągłym szuraniem fotela.

tez mam panele i szczerze ,kółka ich nie naruszają ,a zawsze można pomyśleć nad jakimś małym dywanikiem pod krzesło i pasuje :smiley:

Wybierz sobie coś z diablo chairs. Mam teraz model player2.0 i jest sztosem ale za 600zl tez mają fajne. Co do jakości wykonania poprzedni fotel też miałem od nich i z 5 lat go miałem póki teleskop nie padł.

Z tego co widzę, to większość propozycji mają ze skóry eko, a ja wolałbym coś z materiału

No tak właśnie patrzę, ale zawsze obawiam się, że te siatkowe oparcia się zerwą, bo ja lubię się czasami mocniej oprzeć, albo tak bardziej energicznie usiąść na fotel.
Jak oceniasz ich wytrzymałość? Trzeba się obchodzić jak z piórkiem, czy dużo zniosą?

Moja waga to ponad 90 kg a ta siatka jest z jakiegos tworzywa sztucznego raczej to sie nie zerwie chyba ze nozem to potniesz

No czaje, czaje… a mógłbyś mi podać wymiary od ziemi do podłokietnika na najniższym ustawieniu? Na stronie ikea podają tylko wymiary od ziemi do siedziska i całego fotela, a ciekaw jestem czy by mi się zmieścił pod biurko :stuck_out_tongue:

przede wszystkim patrz się na sposób montażu rączek -jak rączki trzymają i tą część na której siedzisz i się opierasz- krzesła nie bierzesz-przynajmniej nie takie gdzie oparcie się na rączkach obciąża oparcie w 100%, dodatkowo: każdy producent kłamie jeśli idzie o to ile krzesło utrzyma co najmniej o 10-15 kg- jestem ciężką osobą i rączki krzesła się umieją łamać jak masz taką małą różnice…więc krzesło 110 kg to mało, potrzebne ci coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/fotel-gamingowy-obrotowy-gracza-biurowy-9346573836 nie mówię , że koniecznie ten. Każde krzesło rysuje podłogę- kup mały dywan

68 cm z tego co tu mierze
Z dodatkowych cech na szybko to to ze np oparcie zmienia kat nachylenia i mozna to zablokowac na dowolnym nachyleniu albo mozna bez blokady regulowac sile naciagu sprezyny (zalezy ile sie wazy) zeby moc sie bujac. Co wiecej w momencie pochylania oparcia, siedzisko rowniez delikatnie zmienia kat tak aby pozycja nie byla jakas lezaca (w ogole ciekawi mnie sens lezenia na plasko na fotelach quasi-gamingowych… Na prawde ludzie sa tak poryci zamiast walnac sie na lozko/sofe ktore sa wieksze i niczym nie krepuja, a no i w ogole lezenie z np poduszka ledzwiowa to juz hit - bol odc ledzwiowego i leczenie ortopedyczne murowane… No mozna wyjac ta poduszke ale kto to zrobi ;))
Podloketniki sa z dosc grubego metalu i bez regulacji (ma to swoje zalety bo tj we fotelu np powyzej ten typ regulacji lubi sie wyrabiac z czasem i podlokietnik lata - ale tez zalezy od producenta aczkolwiek we fotelu do 500zl mysle ze cieli koszty np na takich rzeczach).
A no i jakas wykladzinka by sie zdala. Ja mam ciemnobrazowe pane i fotel ich nie rysuje ale zostawia jasny nalot ktory prawie znika po umyciu no ale.

A jak z wyważeniem? Fotel nie przechyla się na żadną ze stron? Ostatnio kupiłem jakiegoś no name za 250 zł, to po odchyleniu (włączeniu opcji bujania) zarzucało go na lewą stronę. Jak z resztą? Coś skrzypi, coś irytuje?

Nie no fotel jest stabilny, trzyma bez problemowo poziom. Jezeli kupujesz fotel to trzeba sprawdzic od razu czy siedzisko nie jest kopniete w ktoras ze stron bo to wada fabryczna moze byc. Nic nie skrzypi ani nie piszczy. Metalowa konstrukcja bazuje na grubym metalu a pierscien laczacy siedzisko z teleskopem jest solidny i gruby także polecam i w sumie nie tylko ja jak sie okazuje ale w tej cenie na prawde cos rownie solidnego trudno znalezc. Nie ma tego “glamorous” wygladu tj te fotele gamingowe ale zamiast tego przylozono sie do solidnosci/

A ile masz wzrostu? Dokąd sięga Ci ten zagłówek? Da radę oprzeć na nim głowę jakoś wygodnie przy 188 cm wzrostu?

183cm - oparcie konczy sie tj czubek glowy, a poduszka za glowa pozwala oprzec sie osobie wyzszej i nizszej ode mnie bo ja mam potylice mniej wiecej w jej polowie.

Dobra, w sumie zrobiłem research i nie będę w stanie kupić Markusa. Polecacie jakieś sprawdzone alternatywy przez was/waszych znajomych w podobnej cenie?

A nie było by łatwiej po prostu ruszyć cztery litery wejść w samochód,ubera,taxi czy autobus do jysku,rtv czy innego wypizdowa i samemu sobie przymierzyć? To tak jakby ktoś wybierał spodnie przez internet nie mierząc ich , każdy człowiek ma inne ułożenie,każdy inaczej siedzi ,jeden dupą na samym “czubku” krzesła jeden ma przysłowiowy pręt w dup*e i kręgosłupie i potrzebuje wyższe oparcie ,każdy człowiek ma swoje ułożenie i tak mu jest wygodnie ,niekoniecznie ,że tak to określę w “zdrowy” sposób :smiley: Ja posiadam Markusa ,który ma stosunkowo niskie oparcie ,jestem dość wysoki a siedzi mi się wygodnie i nie uważam ,że oparcie jest za małe ,bo siedzę dość niechlujnie z poduszką pod plecami i miejsce na głowę też zawsze się znajdzie. Natomiast na stosunkowo droższych fotelach diablo chair czy fotelach gamvisa , które też są podobno stosunkowo dobre , nie siedziało mi się tak wygodnie jak na fotelu za 300zł. Myślę ,że każdy człowiek ma inne warunki wygody , a ten temat to takie , witam kupuje samochód marki x , jaki kolor wybrać najlepszy :smiley:

Niby racja, ale ja jestem leniwą bułą XD
Poza tym, do najbliższego miasta mam 30 km, to zwyczajnie nie opłaca się jechać tam tylko po to, żeby sobie “pooglądać” - wolę jechać z myślą, że wiem czego chcę, co może mi się podobać i co chciałbym kupić :smiley:

PS: Może to się wydać śmieszne, ale spodnie kupuję przez internet XD

Patrz na to aby podłokietniki nie były za twarde bo łatwo sobie uszkodzić nerwy i ścięgna co prowadzi do zapalenia :confused: sama miałam problem z swoim krzesłem i musiałam zrobić dodatkowe gąbki na podłokietniki .

no ja wiem i rozumiem ,nie napisałem komentarza po to ,zeby sie dopierdolić , tylko jednak krzesło to jest inwestycja na kilka lat i myślę ,chociażby uberem czy boltem za grosze lepiej sobie podjechać i samemu usiąść dupą czy fotelem , bo nie raz bywa tak ,że będzie Ci sie wygodniej siedziało na ryczce za 20zł niż na fotelu dentystycznym za kilkanaście tysięcy :smiley: