Fotel do komputera (do 600 zł)

WItam!
Jak w tytule, szukam fotela do przesiadywania przed komputerem.

Zależy mi na tym, żeby był wygodny, miał wsparcie w odcinku lędźwiowym przynajmniej, oraz żeby posiadał kółka z jakiegoś gumowanego/ogumionego tworzywa, coby nie rysować paneli podłogowych. Z dodatkowych atutów fajnie byłoby, żeby była możliwość regulacji oparcia niezależna od siedziska - tyle.

Znajdę coś sensownego w tej cenie i z takimi wymaganiami? Używacie czegoś w tym zakresie cenowym, co moglibyście polecić?

Co prawda bez oparcia na odcinek lędźwiowy, ale z czystym sumieniem mogę polecić i od razu przestrzegam przed tymi wszystkimi Fotelami Gamingowymi z Eko Skóry! To dziadostwo najgorszy materiał jaki może być. Dlatego ja wybrałem ten z materiału.

1lajk

Dokladnie rowniez polecam markusa z ikeii. Te wszystkie pseudo fotele do 1k zl to pic na wode a ich jakosc to kpina. Jakbys chcial cos solidnego to ceny od ok1500zl. Markus ma male wygiecie w odc ledzwiowym. Korzystam z niego od kilku miesiecy. Zanim kupilem tez przegladalem rozne recenzje/rankingi itd i generalnie zawsze bylo tak samo czyli markus>tanie fotele nibygamingowe

Edit a i markus ma gwaracje 10lat

trafny strzał ,wszystkie fotele spod marki “gaming” to ścierwo i chwyt marketingowy na dzieci w przedziale 10-16 lat fajna bajera ,na fotelu się położyć ,mieć poduszkę pod lędźwie i szyję fakt , ale przeważnie te fotele po kilku miesiącach użytkowania się rozpadają i kruszą jak Majkel J. posiadam też fotel z ikei coś na wzór Markusa tylko stówkę tańszy i szczerze mocno polecam siatka nie męczy pleców a pod głowę zawsze można podłożyć sobie jaśka i granie staje się wygodne jak cholera ,jw ,jeżeli chciałbyś naprawdę dobry fotel “gamingowy” musiałbyś sypnąć od 1500zł wzwyż i przypuszczam ,że i tak nie byłbys tak zadowolony jak ze zwykłego biurowca :smiley:

jest jeszcze tanszy odpowiednik markusa w jusku https://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-billum-czarne?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAm-2BBhANEiwAe7eyFCu7zB6CEKjH5GFl_3QqDYHNKXF2RpYt7304s1N92hX5K8oKjMRWdxoCGyEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds mam go juz jakies pół roku jak nie lepiej i jakos złego słowa nie mogę powiedzieć jak za takie pieniądze

Tylko ze ten fotel ktory podlinkowales ma widocznie slabsze laczenie teleskopu ze siedziskiem a to jest to na co powinno zwracac sie uwage w pierwszej kolejnosci bo jak to pusci to albo fotel na smietnik albo ktos to pospawa (jezeli grubosc blach na to pozwalaja)

o właśnie o tym pisałem ,mam 4lata i nic sie nie dzieje ,wygodny w dodatku :smiley:

Wygląda spoko, ale z czego on ma zrobione kółka? Dopiero co zmieniałem panele z pokoju i nie chciałbym ich zajeździć ciągłym szuraniem fotela.

tez mam panele i szczerze ,kółka ich nie naruszają ,a zawsze można pomyśleć nad jakimś małym dywanikiem pod krzesło i pasuje :smiley:

Wybierz sobie coś z diablo chairs. Mam teraz model player2.0 i jest sztosem ale za 600zl tez mają fajne. Co do jakości wykonania poprzedni fotel też miałem od nich i z 5 lat go miałem póki teleskop nie padł.

Z tego co widzę, to większość propozycji mają ze skóry eko, a ja wolałbym coś z materiału

No tak właśnie patrzę, ale zawsze obawiam się, że te siatkowe oparcia się zerwą, bo ja lubię się czasami mocniej oprzeć, albo tak bardziej energicznie usiąść na fotel.
Jak oceniasz ich wytrzymałość? Trzeba się obchodzić jak z piórkiem, czy dużo zniosą?

Moja waga to ponad 90 kg a ta siatka jest z jakiegos tworzywa sztucznego raczej to sie nie zerwie chyba ze nozem to potniesz

No czaje, czaje… a mógłbyś mi podać wymiary od ziemi do podłokietnika na najniższym ustawieniu? Na stronie ikea podają tylko wymiary od ziemi do siedziska i całego fotela, a ciekaw jestem czy by mi się zmieścił pod biurko :stuck_out_tongue:

przede wszystkim patrz się na sposób montażu rączek -jak rączki trzymają i tą część na której siedzisz i się opierasz- krzesła nie bierzesz-przynajmniej nie takie gdzie oparcie się na rączkach obciąża oparcie w 100%, dodatkowo: każdy producent kłamie jeśli idzie o to ile krzesło utrzyma co najmniej o 10-15 kg- jestem ciężką osobą i rączki krzesła się umieją łamać jak masz taką małą różnice…więc krzesło 110 kg to mało, potrzebne ci coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/fotel-gamingowy-obrotowy-gracza-biurowy-9346573836 nie mówię , że koniecznie ten. Każde krzesło rysuje podłogę- kup mały dywan

68 cm z tego co tu mierze
Z dodatkowych cech na szybko to to ze np oparcie zmienia kat nachylenia i mozna to zablokowac na dowolnym nachyleniu albo mozna bez blokady regulowac sile naciagu sprezyny (zalezy ile sie wazy) zeby moc sie bujac. Co wiecej w momencie pochylania oparcia, siedzisko rowniez delikatnie zmienia kat tak aby pozycja nie byla jakas lezaca (w ogole ciekawi mnie sens lezenia na plasko na fotelach quasi-gamingowych… Na prawde ludzie sa tak poryci zamiast walnac sie na lozko/sofe ktore sa wieksze i niczym nie krepuja, a no i w ogole lezenie z np poduszka ledzwiowa to juz hit - bol odc ledzwiowego i leczenie ortopedyczne murowane… No mozna wyjac ta poduszke ale kto to zrobi ;))
Podloketniki sa z dosc grubego metalu i bez regulacji (ma to swoje zalety bo tj we fotelu np powyzej ten typ regulacji lubi sie wyrabiac z czasem i podlokietnik lata - ale tez zalezy od producenta aczkolwiek we fotelu do 500zl mysle ze cieli koszty np na takich rzeczach).
A no i jakas wykladzinka by sie zdala. Ja mam ciemnobrazowe pane i fotel ich nie rysuje ale zostawia jasny nalot ktory prawie znika po umyciu no ale.

A jak z wyważeniem? Fotel nie przechyla się na żadną ze stron? Ostatnio kupiłem jakiegoś no name za 250 zł, to po odchyleniu (włączeniu opcji bujania) zarzucało go na lewą stronę. Jak z resztą? Coś skrzypi, coś irytuje?

Nie no fotel jest stabilny, trzyma bez problemowo poziom. Jezeli kupujesz fotel to trzeba sprawdzic od razu czy siedzisko nie jest kopniete w ktoras ze stron bo to wada fabryczna moze byc. Nic nie skrzypi ani nie piszczy. Metalowa konstrukcja bazuje na grubym metalu a pierscien laczacy siedzisko z teleskopem jest solidny i gruby także polecam i w sumie nie tylko ja jak sie okazuje ale w tej cenie na prawde cos rownie solidnego trudno znalezc. Nie ma tego “glamorous” wygladu tj te fotele gamingowe ale zamiast tego przylozono sie do solidnosci/

A ile masz wzrostu? Dokąd sięga Ci ten zagłówek? Da radę oprzeć na nim głowę jakoś wygodnie przy 188 cm wzrostu?

183cm - oparcie konczy sie tj czubek glowy, a poduszka za glowa pozwala oprzec sie osobie wyzszej i nizszej ode mnie bo ja mam potylice mniej wiecej w jej polowie.