FPSY parę pytań

Witajcie żeby nie było. Ogarniam co to są fpsy, gram wiele lat itd itp, dużo czytałem jak je powiększać itd. Nie odsyłajcie mnie do cfg mag1ka bo jest dla mnie zbędny.

Mam pytania odnośnie paru kwestii a mianowicie :

1. Czy mając dobrą kartę graficzną a dość cienki procek (wiem procek jest najważniejszy) mogę wyciągnąć na dość starym PC stabilnie do 80/90 fpsów na dmach ?

2. Kolejne pytanie czemu np grając na serwerach uproszczonych moje fpsy wynoszą 30-40 a na rankedach do 100.

3. Pytanie kolejne czy komenda cl_forcepreload 1 zwiększa o wiele fps. Czy jak w moim przypadku o kilka.

4. Zabrudzenia komputera też powodują spadek fps ?

5. Mam aktualnie 3 GB RAM czy mając np 4 GB fpsy się zwiększą ?

6. Jakie komendy mogą podnieść fpsy np o 1/2/3 itd ?

7. Lepiej mieć wszystko na low w ustawieniach grafiki w grze czy lepiej default ?

Z góry dzięki za info

1. Przy odpowiednich ustawieniach.

2. Na rankedzie gra 10 osób, a na uproszczonym 16 lub nawet 24 na społecznosci.

3. Tego nie testowałem.

4. Jeżeli przez to komputer się grzeje, to tak.

5. Jeżeli podczas gry w Csa na zatłoczonym serwerze wykorzystanie RAMu nie jest specjalnie wysokie i dalekie od tych 100% to raczej nie pomoże.

6. Nie testowałem.

7. Jeżeli nie zależy ci mocno na grafice, a na Fpsach i ogólnie byciu lepszym w Csa, polecam ustawić wszystko na LOW. Duży procent graczy Csa właśnie tak gra dodatkowo na rozdzielczości 4:3 czyli np. 1024x768 gdyż postacie są bardziej widzoczne i wydają się lekko większe.

Osobiście gram na rozdzielczości 1366x768 z wszystkimi opcjami na LOW oprócz shaderów na High i antialiasingu na x4. Na takich opcjach udało mi się osiągnąć rangę: Master Guardian Elite :P

Wiem gram na 1024 a dałoby się grac na 640 ? Bo jak ustawiam tą rozdziałkę to mam rozmazany obraz. Gram na low.

Może spróbuj czegoś pomiędzy np. 800x600.

OK potem obczaję.

Ja bym ci radził 1024x768 4:3 jeśli grasz na 16:9 to dostaniesz solidny

boost FPS.

Przyłącze się do tematu. Ja tak jak sobie przypominam, że jak zmieniłem na mniejsza rozdzielczość niż 1650x1050 to wszystko było rozmazane. Można to jakoś poprawić ciekawi mnie to, że na mniejszej rozdzielczości postacie są większe i chciał bym to wypróbować.

A co do FPS to może pobierz sobie config na fps.

PS Ja mam orzełka xD

CFG mi nie potrzebny. Hmm co do 16:9 co to dokładnie oznacza ? Mam monitor stary 17 cali albo 18 to większa rozdziałka będzie chyba lipna.

Mam pytanko może ktoś mi ogarnie co to znaczy unpark cpu. Czy to coś daje ?

Chcesz mieć stałe 80/90FPSa a czy twój monitor tyle obsługuje?

A 16:9 lub 4:3 to są proporcje monitora.

Jak to obsługuje. FPS są zależne od monitora ? od hz ?

Chodzi oto że jeżeli masz monitor 60hz to w grze mając 200fps twój monitor i tak wyświetla tylko 60fps.

Hmm a jak sprawdzić faktyczny stan fps w grze ?

Komendą net_graph 13 możesz sprawdzić wszelkie informacje w tym fps czy też ping.

Ale skoro mając monitor 60 hz wyświetla mi tylko 60 fpsów to nie wiem. Wcześniej miałem fpsów od 60 do 120 ale to w sumie tylko na rankedzie. A na dmie od 30 do 60 stabilnie.

Witajcie żeby nie było. Ogarniam co to są fpsy, gram wiele lat itd itp, dużo czytałem jak je powiększać itd. Nie odsyłajcie mnie do cfg mag1ka bo jest dla mnie zbędny.

Mam pytania odnośnie paru kwestii a mianowicie :

1. Czy mając dobrą kartę graficzną a dość cienki procek (wiem procek jest najważniejszy) mogę wyciągnąć na dość starym PC stabilnie do 80/90 fpsów na dmach ?

2. Kolejne pytanie czemu np grając na serwerach uproszczonych moje fpsy wynoszą 30-40 a na rankedach do 100.

3. Pytanie kolejne czy komenda cl_forcepreload 1 zwiększa o wiele fps. Czy jak w moim przypadku o kilka.

4. Zabrudzenia komputera też powodują spadek fps ?

5. Mam aktualnie 3 GB RAM czy mając np 4 GB fpsy się zwiększą ?

6. Jakie komendy mogą podnieść fpsy np o 1/2/3 itd ?

7. Lepiej mieć wszystko na low w ustawieniach grafiki w grze czy lepiej default ?

Z góry dzięki za info