Free to play z zauważalnym progresem

Witam serdecznie!
Obecnie jestem laikiem jeśli chodzi o mmorpg. Szukam gry free to play z zauważalnym progresem.

Wymagania:

  • Progres wysoko levelowej postaci powinien być bardzo widoczny w stosunku do średnio levelowej i średnio levelowej do nisko levelowej, żeby każdy zdobyty poziom dawał satysfakcję i różnicę w wyglądzie ekwipunku i statystykach. Nawiązaniem do tego punktu będą dobrze wyglądające zbroje.

  • Gra nie wymagająca trybu no life żeby coś osiągnąć ale premiująca konsekwentnych graczy którzy dziennie potrafią poświęcić godzinkę, dwie.

  • Stosunkowo duża liczba graczy, żeby można było poznać nowych ludzi i się z nimi wspólnie pobawić na każdym poziomie.

  • Możliwość dojścia do wszystkiego samemu bez płacenia. Ewentualnie rozsądny pay to win w późniejszym etapie gry jeśli już być musi, a pewnie musi :wink:

  • Dodatkowym atutem będzie grafika w stylu anime ale nie jest to wymóg konieczny. Miło by było gdyby jednak trzymała jakiś poziom.

  • Gra stawia na rozwój postaci nie maszyny czyt. samolotu itp.

  • Miło by było gdyby nie był to czysty grind.

  • Preferowana mechanika opierająca się o target ale non target też może być.

Gry które przypadły mi do gustu:

  • MU Legend - przyjemna grafika, mimo jej prostolinijności ciekawa fabuła, fajne sterowanie, miłe dla oka zbroje, skrzydła.
    Zrezygnowałem jak zaklinaczką doszedłem do 65 lvl i dostałem złoty zestaw setowy + bronie myślałem że do tego trzeba dojść ciężką pracą a tu taki prezent zniechęcacz, nieaktywna gildia i niska liczba graczy wg steama.

  • World of Warcraft - fajny klimat i grafika

  • Tera Online - j/w

  • Cabal Online - stare dzieje

Przypadkiem wpadła mi w oko gra NosTale ale nie jest to żaden wyznacznik bo nawet tej gry nie znam i nie wiem czy spełnia w/w wymagania.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

Haha jak masz godzinkę dwie to idź grać w tetrisa ta gra jest dla takich jak ty.

Gdyby nie to

To zaproponowałbym Ci Black Desert Online

i gdyby nie to

to poleciłbym Aion’a. Chociaż teraz po Merge serwerów w Aion’ie serwery są przeludnione. Obie te gry spełniają Twoje oczekiwania.

Obecnie tylko B&S spełnia te wymagania.

Najlepsza gra na rynku F2p w kategorii ‘widoczności progresu’. I top1 jeżeli chodzi o zminimalizowanie RNG do 0. A przede wszystkim giera z ogromnym community :).

Black Desert Online - jest chyba na modelu Buy to Play co w obecnej chwili mnie nie interesuje.
Ludzie również narzekają na Pay to Win ale nie wiem czy słusznie. Proszę o jakieś informacje na ten temat.

Aion - słyszałem głosy o Pay to Win które psuje rozgrywkę i balans w pvp ale nie wiem na ile te informacje są prawdziwe.
No bo nie ukrywajmy ludzie chcieliby mieć wszystko na tacy, a gdzie tu satysfakcja ze złożonego seta bądź broni.

Black and Soul - tutaj się nie wypowiem bo nie wiem.

Nie sądziłem że lista gier spełniających moje wymagania będzie aż tak krótka ^^ Jakieś tytuły mogą ewentualnie dołączyć do w/w listy czy po prostu owa lista jest kompletna?
Oczywiście nie przekreślam w/w tytułów no może BDO na obecną chwilę.

Aura Kingdom?

Nie jestem pewny czy to podejdzie, ale może metin2 na privach, osobiście nie gram w tą grę, ale dużo ludzi proponowało.

Lista jest krotka bo chcesz gry f2p bez p2w… Wiec na czym ma producent zarabiac? :wink: taki model jest w grach moze kilku ale reszta Twoich wymagan je eliminuje.

1lajk

Co do polecenia B&S to wkleję po prostu swój komentarz przy artykule o tym, że B&S dostaje ulepszoną grafikę.

“Super… graficznie gra nie była zła, teraz to polepszą. Fajnie tylko co z tego skoro gra jest teoretycznie martwa.
Działa tylko PVP na arenkach oraz end game dungi bo tylko na to są ludzie. Nikt nie robi dungów low lev jak i tych które są na max lev ale przed end game. W momencie jak gra dostała dużą łatkę i było sporo osób ze względu na rozdawane paczki z tokenem na 60 lev wróciłem.
Dungeony 1-45 które sprawdziłem zero ludzi do ich zrobienia (czekanie po 45-50 min postacią leczącą).
Dungeony na max lev które sprawdziłem zrobioną postacią z tokena jak i healem. Jeśli nie są to end game dungeony na które postać z tokena nie ma nawet itemów to czekanie postacią leczącą 40-50 min i pusto.
To co działało to end game dungi tu ludzie szukają ale jeśli nie masz odpowiedniego poziomu ekwipunku to Cię wywalą oraz PVP 1vs1 oraz 3vs3 które nadal dają świetną zabawę ale to tyle :slight_smile:
PVP w wyznaczonych do tego zonach questowych są martwe i nikt tego nie robi :slight_smile:
Według mnie szkoda czasu chyba, że ktoś już gra i się mocno wciągnął.”

1lajk

No to chyba gramy w dwie różne gry ponieważ ludzi jest bardzo dużo :). A co do robienia dungów na niższym lvlu - większość możesz zrobić solo… dlatego ludzie nawet nie Queue’ują bo nie ma po co… Nie wprowadzaj ludzi w błąd ;). BnS to gra endgamu który bardzo ładnie wskazuje nam nasz progress a zrobienie mushina po raz pierwszy daje dużo satysfakcji.

Jeszcze masz ewentualnie Maple Story 2 do sprawdzenia, ale raczej niezbyt spełnia wszystkie punkty jakie wpisałeś. Generalnie wymagania masz bardzo wysokie jak na czasy gdzie nikogo MMORPG nie obchodzą (mówię od strony wydawców/producentów)

Rynek f2p to w ogóle jest martwy i nic bez p2w tutaj nie znajdziesz. Jedynie tytuły b2p jeszcze dają radę.

Napisałem że może być p2w ale rozsądne coś ala Buy to Play w odroczonym czasie. Chcę uniknąć tzw. ukrytego abonamentu bo jeśli chciałbym abonament to wybrałbym odpowiedniejsze gry Final Fantasy bądź World of Warcraft pewnie znalazłoby się jeszcze coś. Dla dobrej marki jestem w stanie zrezygnować z pewnych wymagań.
Na obecną chwilę interesują mnie gry free to play z w/w wymaganiami ale szczerze to nie sądziłem że są one aż tak wygórowane.

Blade and Soul - grałem kiedyś w ale mi nie podszedł, przy tak małym wyborze warto mieć ten tytuł na oku mimo że czytałem trochę złego na jego temat i jego P2W.

Black Desert Online - w modelu Buy to Play na obecną chwilę jedyną tego typu grą która mi się podoba i jestem w stanie za nią zapłacić to Guild Wars 2.

Aion - gdyby nie ten legendarny Item Shop owiany złą sławą mógłbym się nad nim zastanowić, piękny świat jak i postacie, liczba klas no i spełnia w dużej mierze moje wymagania.

Co do Aura Kingdom oraz MapleStory2 się nie wypowiem bo nic o tych grach nie wiem ale to już sobie poszukam na własną rękę. Miło że ktoś zarzucił tymi tytułami zawsze jest to trochę większy wybór.

Alternatywnie sprawdzę Guild Wars 2 o którym sobie przypomniałem przy nawiązaniu do rozmowy o Black Desert i grach B2P.
Ewentualnie NosTale bo mnie intryguje i posiada podobno duża liczbę graczy i fajny system klas i subklas.

Docelowo chyba lepiej grać w gry z abonamentem bo to co oferują obecnie gry f2p jest dla mnie nie do przyjęcia przez sposób w jaki drenują nasze portfele. Wiadomo jedne bardziej drugie mniej ale gdy płacę abonament to wiem że jest to stały koszt i raczej bez P2W.

Dziękuję wszystkim za wszystkie odpowiedzi i wszelką pomoc. Jeśli macie coś jeszcze do napisania, dodania to śmiało możecie napisać jeszcze nie podjąłem decyzji, ale już mam nakreślone typy.

Miłego dnia :wink:

Pozwól, że ci napiszę, jak wygląda sytuacja p2w w Aionie. Nowi gracze czytają ciągle, że jest p2w w Aionie, a tak właściwie nie będą nawet wiedzieć, o co chodzi. Uważam, że jeśli chodzi o ten patch, to p2w jest ograniczony. Dlaczego? W przeciwieństwie do poprzednich patchów, kiedy nie było limitu na enchantowanie eq, zwłaszcza chodzi tutaj o broń i biżkę, która dawała pvp att albo były głupie loterie, w których główną nagrodą był jakiś op przedmiot (np. sławetny god stone 10% szansy na silence na 10s) i ludzie wydawali grube pieniądze na to, po kilka tys. euro, jeśli nie więcej. To wszystko zniknęło :slight_smile: Teraz nie będziesz miał lepszego setu niż czerwony +15 i kamyki 80 lvl. Na to wszystko da się spokojnie zarobić w grze. No niektórzy kombinują ze starymi itemami. Na przykład dla postaci, którzy mają duale (gunner, sin, nie wiem jak glad w tym patchu) opłaca się mieć fallushę (pve), commandera(pvp) na +25 w jednej ręce, ale ludzi, którzy mają te itemy jest naprawdę niewielu, a są już nie do dostania. Nie wiem, czy ogólnie było to zamierzone przez ncsoft, czy jakiś bug.
Problemem mogą być transformacje. Ancient formy to bez problemu uda ci się zdobyć za darmo. Ja mam na wszystkich kontach. Znam może dwóch ludzi, co mają najlepszą formę, nawet jeśli wydali na to kupę kasy, to i tak są strasznymi farciarzami :smiley: Tylko wróćmy do pytania, czy to jest naprawdę takie op? Ano tak nie do końca, bo i tak jest coś takiego jak cap. Na przykład cap na att speed dla chantera to 1.0, dla sina 0.7, dla barda 1.2, dla pozostałych klas nie pamiętam. Cap na casta to 0.6, na speeda gdzieś ok 12 (na mouncie 16.0). Nawet na kryta masz capa. To wszystko można osiągnąć przy ancient formie+buffy/cukierki (ja to mam jeszcze eventowe 30-minutowe scrolle na cast/att speed/bieganie xD) Oczywiście forma kaisinela sprawia, że buffy stają się niepotrzebne.Dla niektórych klas, które potrzebują zarówno cast speed i att speedm legendarna/czerwona forma faktycznie będzie op, np. dla spirit mastera, dla którego na pvp ważny jest zarówno cast speed i att speed, ale dla sina i glada casting speed jest totalnie useless :stuck_out_tongue: Niektóre klasy są mocno zboostowane w tym patchu :expressionless:
Gold packi? Temat wałkowany xxxx razy. To nie jest p2w. Co daje gold pack?
Przede wszystkim możesz handlować, czyli kupować/sprzedawać itemy na brokerze i tak handel został mocno ograniczony, 10% większy drop rate. Masz 2 wejścia więcej na Holy Tower, możesz zrobić 11 postaci na koncie (bez gold packa możesz 2 postacie) i jakieś tam duperele. Kiedyś się dostawało lepsze nagrody za siege, nie wiem czy zmienili, to czy nie. Do tego możesz za darmo odebrać z item shopu 50 luny (wykorzystuje się głównie dla bonusów na pve) i skrzynkę, z której możesz codziennie przez miesiąc odebrać 30 shugo coiny. I tutaj najciekawsze za shugo coiny możesz kupić… kinahy (pieniądze w aionie) :wink: 30 x shugo coin to 1,3kk kinah, więc przez miesiąc możesz mieć 39kk za nic nie robienie, a za tyle spokojnie kupisz gold packa ingame, czyli ci się sam zwraca. Poza tym każdy weteran aiona, traktuje gold packi jako długoterminową inwestycję ze względu na to, że co pół roku jest reset nagród (np. obecnie jest to kwota gdzieś ok 600kk kinah po odliczeniu opłaty u brokera z jednego konta).
Konkludując na wszystko możesz zarobić ingame, a ci którzy płacą, będą mieli po prostu wszystko dużo szybciej i łatwiej, ale i tak nie obejdą np. zbierania AP, żeby mieć najlepszy set pvp, więc jak wszyscy muszą chodzić na siege.

Jakbyś chciał pograć w Aiona, to napisz, zawsze mogę pomóc :stuck_out_tongue: Zwłaszcza, że w środę wychodzi nowy patch.

Guild Wars 2, F2p bez P2w, w późniejszym okresie dokupujesz tylko dodatki, które nie kosztują majątku. Lvluje się szybko ale progres jest widoczny w noszonym secie.