Frostpunk - wywala do pulpitu

Kupiłem frostpunka na steam i problem jest taki, że gre wyrzuca po uruchomieniu do pulpitu - rozdziałka po włączeniu jest jakaś większa od full hd, słyszę dźwięk i przez chwilę nawet miga mi obraz ale nic po za tym. Jakieś pomysły?

Miałem podobny problem. Przy pierwszym uruchomieniu gra sama ustawiła dużo wyższą rozdzielczość niż ma mój monitor i albo był czarny ekran albo wywalało do pulpitu. Pomogło ustawienie gry w oknie (chyba przez edycję configu z folderu gry). Bawiłem się też w ten sposób że zaraz po uruchomieniu przeskakiwałem między grą a pulpitem (alt+tab) i tak stopniowo wchodziłem do opcji i zmieniłem rozdziałkę na natywną po czym już wszystko trybiło (co każde kliknięcie musiałem przeskoczyć na pulpit i z powrotem do gierki bo inaczej miałem non stop czarny ekran). Nie wiem za bardzo jak to prościej wytłumaczyć, po prostu kombinowałem metodą prób i błędów :smiley:

Ustawiłem już i gra mi się uruchamia. Teraz problem jest taki, że niezależnie od ustawień graficznych jakie użyje to gra po uruchomieniu scenariusza ładuje się i po chwili wywala mi że frostpunk nie odpowiada. Po prostu masakra

sprawdzić w dzienniku zdarzeń windy co powoduje błąd często wywalają się stery od grafiki lub coś się gryzie z exe-kiem z gry