Gatunek Shooter/MMOFPS kompletnie umarł?

Ja aktualnie gram w Warface silnik cryengine ale z deka p2w i nie ma podzialu na rangi ze np. noobek pogra znoobkiem

Hmmm powiem Ci tak przyjacielu:
Sam przez to przechodzę, nie od paru dni jak ty, tylko od dobrych paru lat! To już nie są czasy, w którym co drugi miesiąc wychodzi jakiś MMO-FPS, zapomnij! Nadeszły czasy Batlle Royali oraz innych kup (Boże, niech ta moda wreszcie się skończy!)

Co do gierek…to nie ma za dużego wyboru. Jest ten cholerny kupowaty Warface, jest Zula (podróba CS-a), jest niby Iron Sight (tylko ty szukasz prostego shootera, a w tej grze są perki typu : robociki, mechy, naloty samolotem, rakiety z doopy), szału nie ma, jest jeszcze Rainbow Six : Siege, ale jest to strasznie taktyczna gra. Bardzo wolna, a nie wiem, czy tego szukasz (mi osobiście nie podeszła). Jest jeszcze niby Black Squad, ale (moim zdaniem) ta gra jest tak rozczarowująca, iż nie wiem czy chcesz ją brać pod uwagę. Jak tak, to przygotuj się na męczarnię przy strzelaniu (CS to przy tym prościzna, uwierz mi).

Co od przyszłości : zapowiedziana jest odświeżona gry A.V.A, tak samo CrossFire ma wyjść w wersji HD (i będzie dosyć ładny, popatrz LINK) - https://www.youtube.com/watch?v=1rY5ndV27hc
BlackShot również ma wyjść w wersji odświeżonej (ale obserwując ten projekt, to mało się przy tym zmieni)

Generalnie jest w tym gatunku zamuła oraz bieda. Nic konkretnego nie wychodzi i dużo tytułów też padło (Ghost in the Shell, Fear Online, itp). Trzeba czekać na cud.

Polecam, gram, w zasadzie grałem od alphy. Jest darmowy, dużo nie waży, więc nie będę się rozpisywał. Zobacz jakiś gameplay, ściągnij i zagraj ^^

Mi się przyjemnie gra w Warface, zwykła stzrelanka bez udziwnień, można pograć z znane tryb jak dm, rozbrajanie itd, są też i tryby pve, różnego rodzaju wyzwania, polecam.

Kolego, a ja polecam coś, o czym nikt tu przede mną nie wspomniał, a mianowicie Insurgency. Kupiłem tą grę parę tygodni temu w promocji za 7 zł i tłuc przestać nie mogę, w tej chwili 62h na liczniku. To taki bardziej taktyczny CS, gdzie najczęściej chodzi o zajmowanie punktów na mapie. Bardzo łatwo się ginie, trzeba ważyć każdy krok, co super się sprawdza w tej produkcji (jednocześnie bywa strasznie irytujące, gdy padasz od kulki lecącej niewiadomo skąd).

Gra, choć na leciwym silniku source, wygląda naprawdę przyzwoicie. Ragdoll fajnie się sprawdza przy wybuchach, fruwający przeciwnicy dają nie lada frajdę :stuck_out_tongue: I panuje dobry balans. Jest wiele klas, a w obrębie każdej z nich punkty do wydania na uzbrojenie. Naprawdę warto zagrać, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Nie brakuje też ludzi do gry.

Red orchestra ? :s
Arma 2
Arma 3
Americas Army cos tam - ala CSGO
Americas Army 1/2
Natural Selection - bardziej dla zabicia czasu nocą

Polecam grę Insurgency. Nie jest to mmofps, ale według mnie najlepszy fps na szybkie i zacięte pojedynki. W dodatku gra kosztuje z 6zł?

Ja bym wam polecał Borderlands 2. Setki godzin grania :slight_smile:

A.V.A: DOG TAG, playava.com

czyli bardzo fajna moim zdaniem gra, która zniszczona p2w przez aerie oraz enmasse wraca do życia pod banderą redduck, swojego prawowitego ojca. aktualnie gra od poniedziałku wchodzi w CBT. redduck zapowiedział, ze ava zostanie kompletnie zbalansowana, zoptymalizowana i nie ma mowy o żadnych p2w itemach a skiny do broni będą miały charakter tylko i wyłącznie kosmetyczny :slight_smile:

Mazzple, to co mówisz o serii BF nie jest prawdą. Ludzie nie odchodzą od jednej części do drugiej. Sam gram od czasów BF2, zatrzymałem się na BF4 (który moim skromnym zdaniem jest najlepszy), ponieważ BF1 nie podszedł mi ze względu na osadzenie w historii. Pomimo tego w momencie pisania tego posta w Bf1 jest 60k graczy, a w BF4 - 37k. To nie jest mało jak na wiek gier.

Co do innych gier to mogę polecić: Combat Arms R, Ironsight, Rainbow Six : Siege.

Combat Arms od dawna umiera, ale coś tam jeszcze dycha :smile:
Ironsight jest mocno futurystyczny, ale jest w pewnym stopniu klasykiem, jeżeli chodzi o system samej rozgrywki (logujesz się, kupujesz eq, wbijasz na szybki mecz), nie ma tu jakieś specjalnej potrzeby siedzieć przed każdą rundą setki godzin nad odpowiednim celownikiem, hamulcem wylotowym czy granatem (pozdro BF :smiley:)
RS:S piękna gra <3 Zachęcam gorąco, znajdziesz tam wszystko i polecam znaleźć jakąś ekipę i gra się sto razy lepiej.

Ja uwielbiam gry dynamiczne, zobacz sobie gameplay’e z Combat Arms, S.K.I.L.L, Ironsight jak szybko toczy się sama gra :smiley:

Do osób, które polecają Zulę - gniot taki, że brak słów (durny system zakupu broni, podbijanie statystyk niczym kowal w Metinie 2) oraz BlackSquad - gra w której nawet nie możesz biegać xd Cały czas zastanawiam się co ludzie widzą w tej grze… Dla mnie wszystko tam leży (bronie, system strzelania, rozgrywki, matchmaking itd)

Ironsight. Dość świeża rzecz. Niektórzy mówią, że to takie darmowe COD, a niektórzy, że nawet lepsze niż COD (sam nie grałem w COD, więc nie porównuję). Poza tym Insurgency, ale to już ma swoje lata i jest dość hardcorowe - zwykle jeden hit i nie żyjesz, brak “krzyżyka” do celowania, dużo kampienia, skradania, nasłuchiwania, itp.

Quake champions
Jedyna obecnie na rynku gra super dynamiczna ktora przynajmniej mnie wciagnela

Unteal Tortunament jeszcze jest. https://www.epicgames.com/unrealtournament/
z tych szybkich.

Odniosę się tylko do Rainbow Six Siege, bo bzdury napisałeś.
po 1 - gra nie kosztuje 200 zł, tylko 60 zł
po 2 - jest na rynku już od 2.5 roku i nie zapowiada się na kolejną część.
po 3 - ilość graczy… zobacz sobie statystyki steam (do tego dolicz graczy z Uplay) Gram na PS4 i nie jest ich wcale mniej (załączony screen)

siege

Ubi stale wspiera grę, dodaje nowy content.

Gram w nią niemal codziennie od stycznia 2016 i mnie się nie nudzi :slight_smile: (własnie piszę sms do kumpli czy dziś gramy :wink: )

Rainbow Six Siege na STEAM automatycznie instaluje na naszym kompie aplikacje uplay, a co za tym idzie po kliknięciu start na STEAM, odpala nam się uplay. Tak więc wydaje mi się że nie ma podziału na graczy uplay i STEAM. Co nie zmienia faktu że 12k to i tak ładnie. =)

PS. Tak sb myślę że mogę się mylić, jeśli tak to nie zwracajcie uwagi na mój post xD

Ale są gracze, którzy nie wchodzą do gry przez steam a ich na liście już nie pokazuje.

1lajk

Polecam Fortnite, bo to naprawdę solidna gierka. Do budowania idzie przywyknąć, a cała reszta jest po prostu miodna. gra jest w pełni darmowa, nie ma żadnych elementów P2W.