Gatunek Shooter/MMOFPS kompletnie umarł?

Ze znajomymi poszukiwaliśmy normalnej, typowej strzelanki MMOFPS, bez jakichś udziwnień (ala Planetside 2). Jesteśmy już zmęczeni CS GO, z racji ogromnej ilości rozegranych tam godzin + widoczne umieranie gry.

I zaczęliśmy research, żeby znaleźć takiego prawilnego FPSa jak to kiedyś był np. COD MW2. Zwykły prosty shooter, które to kiedyś były mega popularne. Niezłym naszym zdziwieniem było, jak się okazało że na rynku aktualnie to możemy pograć w gry 2007 roku, z silnikiem graficznym prosto z Painta (vel Crossfire), albo inne kompletne kupy jak Warface, czy Warrock… No aż ciężko skomentować, żeby w 2018 roku jedynymi aktywnymi MMOFPSami były gry 2007-2009 roku O.O To jakiś żart.

A inne tytuły, nowe jak np. Tom Clancy Rainbow 6, Escape from Tarkov, BF 1? No nikt nie zamierza wydawać na grę 200zł, która będzie żyć aż do wydania kolejnej edycji tej gry. Wychodzi taki kolejny Tom Clancy czy BF, czy COD i ten poprzedni umiera i nie ma z kim konkurować + nic oprócz numerka serii się nie zmienia. Zresztą np. taki BF1, to już chyba umarł patrząc po ilości graczy online, więc no dramat, płacić za grę 200zł, w którą gra zaledwie 1000 osób?

Jako zapaleńcom shooterów zrobiło się przykro, bo nie wiedzieliśmy że gatunek aż tak mocno umarł. Niestety, ale nie ma w co “postrzelać” i piąć się w górę, ze swoim skillem…

Czy może jednak jest nadzieja? W jakie shootery online teraz się gra? Najbardziej chodzi o to, żeby było z kim konkurować (chociaż ta średnia ilość graczy, a nie 500 osób online) i grafika nie stworzona w Paincie…

Battle Royale wypieraja MMORPG i MMOFPS

Niestety… A Battle Royale, to straszna kupa w porównaniu do grania 10 vs 10, czy 5vs5 jak na typowych turniejówkach :frowning:

Rynek MMOFPS jak i rynek MMORPG są martwe. Nie ma aktualnie w co pograć.

Pograłem trochę w Fortnite i straszna kupa

Próbowaliśmy przekonać się do Fortnite grając około 20 godzin. Dramat, w ogóle nie nasz gatunek. Chcemy zwyczajnie strzelać heady, a nie bawić się w jakieś budowanko :wink:

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w pierwszym poście. Są dobre gry FPS z dużą bazą graczy online, no tylko trzeba na nie wyłożyć trochę kasy. Taki Escape From Tarkov, czy Siege są bardzo dobrymi grami, które cały czas są wspierane i rozwijane. Sam EFT nie wyszedł jeszcze z BETY, a Siege ma plany co najmniej do 2020 roku także wydaje mi się że nie ma co się obawiać kontynuacji.

Tylko Ironsight - darmowy, arcadowy online FPS, bez P2W.

Cierpię dokładnie na ten sam przypadek, ale moi kumple od czasu do czasu pójdą na GTAV, PUBG itd., ale dla mnie średnio :confused: czasami odpalę Paladins, bo całkiem mi przypadło, ale brakuje mi surowej strzelanki. W zeszłym tygodniu odpaliłem CoD2 i jest jeszcze kilkanaście serwerów promod, otworzyłem swój serwer CoD4 MW, ale kumple się rozmyślili. Dobrze zapowiadał się Battalion 1944, ale nie wiem jak sprawdzić ile osób w to gra.

Ahh te czasy klanów w Cod4…

Rainbow 6 Siege jak znalazl.

Gra, której pewnie za chwilę wyjdzie następca. Takie tytuły właśnie tak kończą jak Rainbow, CoD, Battlefield.

Ja polecam jednak gorąco rainbow six
Ta gra z kazdym dniem jest coraz bardziej popularna i nie jest to typowa “seria” ze po next grze z tej serii umrze
giereczka naprawdę świetna
No i kosztuje 60 zł na steamie więc cena jest dobra

Nie porównuj RSS do bfa czy coda, to nie gra która wychodzi co roku, tylko co roku jest nowy sezon, nowe mapy i operatorzy. Wydaje mi się czasami że ludzie wypowiadają się A nie mają pojęcia o temacie.

Tylko the dyvision ta gra niszczy wszystko. Kosztuje teraz grosze a wciąga jak bagno. Sporo PVP PVM co kto lubi coop świetny. Polecam

Hunt Showdown około 70 zł na steam

Rainbow Six Siege ma mieć wsparcie na 10 lat, z tego co pamiętam. Poza tym, co nazywasz “udziwnieniami”? Planetside 2 to według wielu jedyny “prawdziwy” MMORPFS, bo gra tam z tysiąc graczy na jednej wielkiej mapie.
Obecnie na topie są tzw. hero shootery, spróbujcie zagrać w Paladins czy Overwatch. Jeśli szukacie bardziej poważnych klimatów to może Dirty Bomb? Może i mało graczy, ale nie ma problemu z graniem.

Escape from Tarkov to nie jest gra typu BF czy CoD. Nie bluźnij. To jest czysty hardcore i druga część nie pokaże się za rak jak inne badziewiaki. Wątpię czy w ogóle ujrzymy drugą część bo gra po pełnym wydaniu ma raczej żyć z darmowego contentu + opcjonalne DLC. Bo tak Tarkov po wydaniu pomimo tak drogiego płatnego dostępu ma być darmowy. Nie znajdziecie w tej chwili lepszej gry więc jeśli chcecie pograć w dobrego "MMO"fpsa to musicie sięgnąć do portfela. Ja osobiście mam wersję EoD i nie żałuję a gram od jakichś 2 lat.

PS przy czym jeśli będziecie chcieli kupić to albo wersja najtańsza, albo najdroższa, tych pośrednich się nie opłaca.

Spróbuj PUBG, owiele lepszy niz fortnite. zero budowania. Liczy się strzelanie hedow recoil itp. Sporo do nauki.

Ewentualnie czekajcie na World War 3, polska gierka ala Battlefield, mam nadzieje ze bedzie sztos. Ale nie wiem kiedy premiera. Jak cos fajnego znajdziecie to chetnie dolacze do ekipy :D. Pozdrawiam

Hunt i FPS bez udziwnień ? A stada mutantów biegających po mapie na której za pomocą “magii” odszukuje się drogę do celu to normalne ?

Zobacz Post Scriptum. Premiere ma dzisiaj, a 100zł to żaden wydatek. Zawsze można zwrócić jeśli się tobie nie spodoba :slight_smile: