Gdzie jest więcej ludzi/gdzie grać

Witam grałem kiedyś w Dragon Nesta na steamie ale po jakimś czasie. Chciałbym wiedzieć na jakiej wersji jest więcej ludzi bądź na jakiej lepiej grać.

Ostatnio zastałem moją postać z dużym lvlem (nie wiem z jakiego powodu) i nowymi przedmiotami.

Na wersji Amerykańskiej gra więcej ludzi i nie ma lagów, Eu po koszmarnych błędach wydawców, straciło bardzo wielu graczy i ekonomia rynku została zniszczona. Wybór należy do Ciebie, na wersji USA nie ma bloka i są bardzo fajne eventy.

Dzięki za odpowiedź zatem zdecyduje się na granie na wersji Amerykańskiej.

Tak w sumie to można prośić o linka do tej wersji USA Dragon nesta? Bo jakoś nie mogę znaleźć.

Na wersji Amerykańskiej gra więcej ludzi i nie ma lagów, Eu po koszmarnych błędach wydawców, straciło bardzo wielu graczy i ekonomia rynku została zniszczona. Wybór należy do Ciebie, na wersji USA nie ma bloka i są bardzo fajne eventy. 

Takie tam 232ms , nie ma lagów :D

Bo na pve nie ma lagow szerloku :) Zas pvp to inna bajka.

A chyba właśnie pvp, to esencja DN, czyż nie?

Grałem PvP i nie odczuwałem lagów, na SEA było czuć różnice pinga, ale każdy wybiera, gdzie chce grać. http://us.dragonnest.com/main tu jest strona główna, jeśli ktoś zamierza grać, to możecie dodawać do znajomych: Moonello

Grałem PvP i nie odczuwałem lagów, na SEA było czuć różnice pinga, ale każdy wybiera, gdzie chce grać. http://us.dragonnest.com/main tu jest strona główna, jeśli ktoś zamierza grać, to możecie dodawać do znajomych: Moonello


A z ciekawości - są jakieś polskie gildie na Global-USA?
Póki co mam zainstalowaną wersję SEA, na forum o gildiach cisza, a Global-USA ma na serverach "LOW" (SEA ma przynajmniej "NORMAL").
Jak sprawa z globem?

Jest Low, ale graczy jest sporo. Na dragon nest Eu również masz low serwery, ale tam jest o wiele mniej graczy, widać to gołym okiem. Gildii Polskiej nie ma, bo przez blokady, nie grali tam polacy, no może za kimś, kto tam mieszkał, ja ze znajomym założyliśmy gildie i jesteśmy w trzy osoby na razie.

Ja za jakis czas pewnie bede wracal do DN, poki co detoks :D

Jakby co - moge sie ubiegac o przyjecie za jakis czas? :)

A grales moze kiedys na SEA?

Jak to tam wyglada, jak populacja, ping (mniejszy wiekszy niz na Global?)?

No i najwazniejsze - zauwazylem ze na Globalu mozna jeszcze zrobic spin - off klasy (Avenger i Hunt) a na SEA juz nie. Czemu?

Czekajcie pogubiłem się :D

Są dwa DN - EU i NA, tak?

Mam oba wgrane i zastanawiałem się czy można jakoś zmniejszyć ping na NA domowymi sposobami? Niestety porównywałem sobie z EU i jest odczuwalna różnica w opóźnieniu w pve :/

Są 3:

EU (Europa)
SEA (South/East America)
NA (North America, lecz teraz odblokowali ją dla Europy i możemy cisnąć)

Popatrzyłaem na ping SEA to takie 300ms ale serwery cały czas crowded, zaś US to takie 220-230ms tylko nie ważne o której bym się nie zalogował to serwery są na Normal :/

Który serwer wybraliście?

Który serwer wybraliście?

Ja zacząłem na NA

Zainstalowałem sobie dzisiaj DN NA i wskazuję na to że mam mniej więcej 260ms. Czy z tak wysokim pingiem można myśleć o jakimś PvP? Takie samo pytanie odnośnie wysoko lvlowych dungeonów.

Zainstalowałem sobie dzisiaj DN NA i wskazuję na to że mam mniej więcej 260ms. Czy z tak wysokim pingiem można myśleć o jakimś PvP? Takie samo pytanie odnośnie wysoko lvlowych dungeonów.

No to z pvp może być ciężko na z klasami takimi jak Warr/Acro . Jak weźmiesz jakąś mass AOE klase to nie ma znaczenia czy masz 260 czy 999ms bo i tak coś ubijesz :D Co do 1 v 1 to już musisz się przyzwyczaić. Z kolei jeśli chodzi o dungi to np czasem może być lag tego typu że skoczyłeś a tak naprawdę dalej jesteś na ziemi więc musisz sobie odliczyć te 200ms od skoku który musisz wykonać aby uniknąć uderzenia od danego bossa. Grałem na SEA zanim przenieśli lokacje serwerów za czasów 60lv cap, więc da się przyzwyczaić. Jeszcze tylko znaleźć ochotę na ponowne granie ...

Szczerze mówiąc trochę mnie zniechęciłeś do grania na NA. Pytanie jeszcze tylko czy na EU rzeczywiście jest tak ubogo jeśli chodzi o ludzi i czy jest sens zaczynać grę na tym serwerze?

Hej, i co grasz/gracie w Dragon Nesta? Nie wiem czy tu zaglądacie jeszcze ale... jeśli tak to gdzie wam się lepiej gra? =D Może bym też wróciła ale nie wiem czy warto jeszcze