Gildia

Witam, czy na serwerze snowbourn istnieje jakaś polska gildia, albo gra ktoś z polaków? Dzisiaj rozpocząłem gre i byłbym wdzięczny gdyby napisał do mnie ktoś kto jest obeznany z LOTRO i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytać.

Może ktoś chciałby zacząć gre? Razem raźniej ;p

Tak czy siak, prosiłbym o zapraszanie mnie do grona znajomych w grze.

Nick: Sumeek

Hmmm... Mam takie pytanie, nie związne z tematem, więc najmocniej z tego powodu rzepraszam, ale jak wygląda sytuacją z grą, a mianowicie, czy gram posiada jakieś mikropłatności, premium etc. czy tylko IS, czy gra jest w pełni F2P, i czy nie jest P2W?

@ Sumeek - Gram na innym serwerze, ale chętnie wyjaśnię co i jak, odpowiem na większość pytań (bo niestety nie miałem przyjemności grać wszystkimi klasami, więc w kwestii budowy postaci średnio pomocny byłbym).

@ Era - System freemium. Jest IS w którym każdy może kupować różne rzeczy (w tym quest packi odblokowujące zadania na mapach powyżej 32 poziomu), dodatkowe plecaczki i inne głupoty. Typowy IS. P2W nie ma racji bytu. Z 2 powodów. Nie ma pvp - więc nikt z super potężnym ekwipunkiem nie wpadnie Ci na spota i nie zabije jednym ciosem. Co więcej TP (walutę do IS) zdobywasz za granie, więc sam możesz zdobyć wszystko to i nawet więcej co osoba, która płaci.

Największe kiny na Snowbourn to Twierdza, Wesoła Kompania i Rycerze Natchnieni. W dwóch pierwszych jest raczej klasycznie z graczami, czyli wszyscy zaczynają się logować w godzinach popołudniowych, a rano są 3-4 osoby. Rycerze Natchnieni to chyba największy kin z tych trzech, z tego co zuważyłem patrząc co jakiś na liczbę graczy tych trzech kinów na social panel o różnych porach. Wciśnij w grze literkę O, wyskoczy Ci social panel, tam masz w opcjach filtr. Automatycznie pisze tam lokacja, w której się znajdujesz, ale możesz tam wpisać nazwę kinu i wtedy wyskoczą Ci wszyscy gracze online z niego. Jak nie wpiszesz nic, to wyskoczą wszyscy gracze na serwerze. Oczywiście Ci, którzy nie są anonimowi, czyli nie da się ich "sprawdzić", czyli zobaczyć ich eq i statystyk, oraz nie widać ich w social panelu.

Co do drugiego pytania to P2W nie ma co się martwić, a czy gra jest zupełnie za darmo... teoretycznie tak. Jeżeli jednak nie lubisz farmić, i to tak już na prawdę na poważnie, bo ilość TP na wszystkie quest packi i ekspansje to nie są żarty, to nie dasz rady darmo. Są ludzie, którzy to wszystko mają i nie wydali ani grosza, ale jaki w tym sens, nie rozumiem. Jak zawsze powtarzam, jak ktoś nie ma 30 zł na Vipa to nie wiem jak kupił komputer i skąd ma pieniądze na prąd, który ten komputer pobiera. No i też ciekawi mnie co ktoś taki robi na komputerze, bo ludzie którzy nie mają 30 zł zazwyczaj walczą o przetrwanie i ledwo dają radę do następnego miesiąca. W każdym razie abonament to nie jest kwestia tego, że ktoś nie ma, tylko że jest cebulakiem, i właśnie głównie dlatego takie gry jak LOTRO czy EVE są od takiego czegoś wolne. Musisz więcej poczytać o tym czym się różnią quest packi od ekspansji i jaka jest najlepsza taktyka płatności. W każdym razie masz zapewnione wystarczająco czasu w darmowych lokacjach na to żeby się zdecydować czy podoba Ci się gra i czy chcesz płacić albo na to żeby się zapoznać z systemem IS i zastanowić się czy jesteś w stanie farmić na quest packi, czyli wolisz płacić.

Bzdura. Abonament moim zdaniem nigdy się nie oplaca. Z prostego wzgledu. Fakt. Masz to wszystko odblokowane za 30 zl. Na miesiac. Sens tego jest taki jak kupowanie kasy do IS na bronie na 30 dni, czyli zaden bo za te 30 dni nic z tego nie masz ;P. A kupujac np wszystkie dodatki (w promocjach to nie jest drogie, zwlaszcza np swiatecznych, ostatnio byl pakiet wszystkich expansji w przecenie) masz je odblokowane na stale. I nie musisz sie spieszyc by zdazyc przed koncem miesiaca. Albo planowac juz co bedziesz robil w calym miesiacu bo musisz obliczyc czy sie oplaca kupic abonament. A tak kupisz raz i grasz ile i kiedy chcesz. Roznica? Taka jak miedzy posiadaniem domu a wynajmowaniem mieszkania. Ja jestem za tym pierwszym ale sa i ludzie bedacy za tym drugim ;). Wiec nie gadaj o abonamencie bo dla mnie ( i nie tylko) to zwykla zaraza. Dlatego np seria guild wars sie przebila (zreszta nawet gw2 ma na starcie lepiej od konkurencji bo raz kupujesz i to twoje, grasz kiedy i ile chcesz)

Moim zdaniem lepiej pograc do tego 30 lvl, wydac kase na TP, kupic z dwa/trzy quest packi /// jedna expansje/dodatek i orac dalej. A jak juz ukonczysz wszystkie zadania dostepne to bedziesz mial spokojnie kase na nastepnego quest packa lub kilka i pare pierdolek dla postaci w IS. A za pare miesiecy nowy dodatek/quest packa kupujesz i dobijasz max lvl. A potem juz sb spokojnie "wyfarmisz" (chociaz dla mnie to przyjemnosc porobic sb takie osiagniecia, zlaszcza jak masz max lvl) punkty na wykupienie calego IS. Efekt? Starczy inwestycja na poczatku, nie marnotrawienie punktow, łowienie okazji i to tyle :D. Nawet ten ostatni dodatek/quest pack mozesz juz za pkt z gry kupic, zalezy na ile cie skusi IS i na jakie promocje akurat trafisz ;)

Odnosnie promocji - dobry sposob tylko wymagane jest ogarniecie sie i znajomosc na towarze. Widzisz np kopalnie morii ktore zawsze chciales zwiedzic, ktore sa dosc tanio? Kupuj, gra to ma byc przyjemnosc. I nie patrz ze to jest od 35 lvl a ty masz 30, nabijesz jakos te pare lvl i tam pojdziesz ;). No chyba ze to twoje ostatnie pkt to wtedy co innego :D. Generalnie zasada taka : szukasz i analizujesz to co juz masz odblokowane i sb dopasowujesz bys umial lvl nabic. Ale jak masz w zapasie 10 lvl do przodu krainy wykupione a widzisz kolejna w promocji to kupuj bo za te twoich 10 lvl tej promocji moze juz nie byc i wtedy bedizesz biedny :D

EDIT:/// Odnosnie gier to zle przyklady podales. Jedno z drugim sie nie wiaze. Abonament to przezytek przeszlosci. Taka prawda i faktow nie naciagniesz, popatrz na wiekszosc komentarzy na ogolnych forach (angielskich) - kazdy praktycznie mowi ze najlepszy model jest B2P - przyklad? Guild wars. Ani w jedynce ani w dwojce nie znajdziesz ani jednego dziecka, trolla czy wyzwisk. A prawda taka ze te gry maja wieksza populacje od lotro (i nie tylko).

I moim zdaniem gry powinny byc tylko takie - wtedy by nie bylo "crapow" ani naciagania na kase. Przypadek chocby gw (1) - swego czasu byla to gra rownie popularna co wow czy lineage 2. Wyszly do niej 3 kampanie (samodzielne wersje gry, mogles kupic dowolna i grac a nie wszystkie po kolei - jak np wow), 1 dodatek i mnostwo, ale to serio mnostwo patchy z nowa DARMOWA zawartoscia. Jedna mapka/pare skilli dla klas to nie byl powod do zdzierania kasy i dawali to za darmo. A mimo to i tak im sie to oplacalo i oplaca nadal (bo dalej nie zamkneli mimo ze by mogli bo kto chcial mogl juz dawno zwiedzic Tyrie).I to sie nazywa podejscie do gracza. A nie placenie kasy co miesiac tylko po to by nagle zamkneli ci serwery na rok po to by przeksztalcic gre na f2p, tzn p2w. Lotro jest tu jedynym wyjatkiem co do ktorego nie mam watpliwosci ze tak szybko nie zostanie zamkniete i smialo moge grac - zbyt znane uniwersum by nikt sie na to nie skusil z nowych graczy ;)

Maja ts3 i wchodza ludzie w kinie Rycerze Natchnieni? bo szukam jakiejs gry i konkretnej gildi zeby bylo chociaz to 10-15 osob na ts znajde to w lotro?

Znalesc znajdziesz. Tylko sie licz z tym ze to to beda juz raczej doswiadczeni gracze wiec moge nie chciec expic kolejnego alta by grac od nowa z tb :D. A odnosnie ts to nwm czy maja, ale z tego co widzialem to rycerstwo nasze jest dosc aktywne (info sprzed miesiaca ostatni raz sprawdzane, wczesniej tez dosc wysoko bylo wiec zakladam ze dalej tak jest) ;)

czyli rycerstwo ma ts tak i sa aktywni gracze na ts tak?

Witam, czy na serwerze snowbourn istnieje jakaś polska gildia, albo gra ktoś z polaków? Dzisiaj rozpocząłem gre i byłbym wdzięczny gdyby napisał do mnie ktoś kto jest obeznany z LOTRO i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytać.

Może ktoś chciałby zacząć gre? Razem raźniej ;p

Tak czy siak, prosiłbym o zapraszanie mnie do grona znajomych w grze.

Nick: Sumeek