Gitara akustyczna

Witam. Potrzebuję gitary akustycznej do nauki gry. Mój budżet to 400 zł, gdyż jak już wspominałem dopiero zacznę się uczyć grać na gitarze dlatego nie potrzebuję narazie droższego sprzętu.

Do tej pory gram tylko na perkusji, która kosztowała mnie drobne10 tyś. :blink:

Z góry dzięki za pomoc :)

Nie ma sensu na początek brać drogiego sprzętu, to fakt. Ja bym Tobie polecał znalezienie gdzieś na allegro lub olx używanej gitary. Ja tak zrobiłem, udało mi się znaleźć za 200 zł wraz z pokrowcem. Jeżeli Ci się znudzi nie będzie żalu o pieniądze. Na przykład mi się nie spodobało brzdąkanie, bo mi tak naprawdę nie wychodziło więc wymieniłem struny, wyczyściłem dokładnie sprzęt i sprzedałem za ok. 250 zł.

Znudzić raczej mi się nie znudzi, a o pieniądze się nie martwię.

BTW: Nice avatar :D

@refresh

Mam tego Epi i całkiem sobie chwalę.

http://www.ceneo.pl/8569577

Dobre brzmienie i wykonanie. Nieźle trzyma strój.

idź do muzycznego ograj kilka gitar w tym przedziale cenowym i sam zdecyduj. Skyway nawet na nie nie patrz...

ja mam tego Richwooda http://allegro.pl/gitara-akustyczna-richwood-lity-top-dreadnought-i4942112107.html i sobie chwalę

Po pierwsze nie polecam kupować w tej cenie nówki. Poszukaj używek na olx/allegro albo jakimś forum gitarowym. Ja mam od prawie roku Fendera CD100, dałem 450 z pokrowcem i sobie chwalę :). W tej cenie(używane) inne warte uwagi to:
-Takamine G320NS i G220NS,
-Yamaha F310 i F370,
-Fender CD60 i CD100,
Podobno ciekawe są też gitary firm Marris i Dowina.

Po pierwsze nie polecam kupować w tej cenie nówki. Poszukaj używek na olx/allegro albo jakimś forum gitarowym. Ja mam od prawie roku Fendera CD100, dałem 450 z pokrowcem i sobie chwalę . W tej cenie(używane) inne warte uwagi to: -Takamine G320NS i G220NS, -Yamaha F310 i F370, -Fender CD60 i CD100, Podobno ciekawe są też gitary firm Marris i Dowina.

Mogę wiedzieć dlaczego nie polecasz nówki w tej cenie?

To raczej oczywiste. W tym budżecie możesz dostać gitarę używaną ale klasę wyżej.

Jest to po prostu nieopłacalne. Za te 400-450 zł dostaniesz gitarę wartą 600-700zł, czyli z reguły lepszą :). Gitara używana nie znaczy gorsza. Z wiekiem często gitara zaczyna wybrzmiewać nawet lepiej (na pewno nie gorzej). Jeżeli ktoś jej używał, prawdopodobnie będzie ona też ustawiona, co w nówkach rzadko się zdarza, samemu na początku lepiej się za to nie zabierać, a lutnik trochę za to skasuje. Dodatkowo często ludzie dorzucają w gratisie jakieś stojaki, pokrowce itp.

Jest to po prostu nieopłacalne. Za te 400-450 zł dostaniesz gitarę wartą 600-700zł, czyli z reguły lepszą . Gitara używana nie znaczy gorsza. Z wiekiem często gitara zaczyna wybrzmiewać nawet lepiej (na pewno nie gorzej). Jeżeli ktoś jej używał, prawdopodobnie będzie ona też ustawiona, co w nówkach rzadko się zdarza, samemu na początku lepiej się za to nie zabierać, a lutnik trochę za to skasuje. Dodatkowo często ludzie dorzucają w gratisie jakieś stojaki, pokrowce itp.

No fakt. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś fajne propozycje to proszę podawać :)

Witam. Potrzebuję gitary akustycznej do nauki gry. Mój budżet to 400 zł, gdyż jak już wspominałem dopiero zacznę się uczyć grać na gitarze dlatego nie potrzebuję narazie droższego sprzętu.

Do tej pory gram tylko na perkusji, która kosztowała mnie drobne10 tyś. :blink:

Z góry dzięki za pomoc :)