Gitara i nauka solo :)

Tak jak w temacie mam zamiar rozpocząć naukę gry na gitarze pod uwagę wchodzi jedynie akustyk ponieważ uwielbiam to metaliczne brzmienie i nie wyobrażam sobie,aby zakupić inną.Mam również zamiar uczyć się samodzielnie(ze względu na pracę,tegoroczną maturę :) i szkołę) ze stron internetowych i ewentualnie YT .Po prostu w wolnym czasie usiąść i pograć dla czystej przyjemności i nauczyć się czegoś tak sam dla siebie.Z tond kilka pytań :
-za jaką kwotę kupić akustyka takiego dla początkującego(wiadomo żeby nie wydać majątku i potem nie odstawić go w kąt)
-jakie wyposażenie dokupić pokrowiec,piórka,urządzenie do strojenia(nazwa mi wyleciała z głowy) ?
-na końcu chyba pytanie które zadaje każdy początkujący: Czy trudno jest opanować grę na gitarze,a zwłaszcza samemu ?
Wszelkie dodatkowe sugestie i porady mile widziane :D

Sam jestem samoukiem i gram całkiem nieźle imo. Przynajmniej na tyle nieźle, żeby stać na scenie. Nauczyć grać się da się samemu ale to zależy od Twojego zaangażowania, czasu ile możesz poświęcić i od chęci. Polecam kupno używanego akustyka. Nie za taniego i nie za drogiego. Jakaś użwyka za 500-700zł powinna być ok. Stroik się niezwykle przydaje bo strojenie ze słuchu jest przynajmniej dla mnie irytujące i szkoda mi na to czasu. Pokrowiec oczywiście to też taki must buy. Kostki, czy piórka jak to nazwałeś też się przydadzą jeżeli uznasz że gra palcami nie jest dla Ciebie :P dla mnie kostką gra się wygodniej. Czy trudno opanować grę na gitarzę? Tak. Nie spodziewaj się, że od razu zaczniesz grać całe kawałki, trochę czasu minie. Youtube i książki do nauki gry są fajne na początek, polecam bo sam tak robiłem a później polecam zainteresować się programem guitar pro który mega ułatwia naukę i jest mekką gitarzystą. Jeszcze z multimedialnych form nauki bardzo polecam grę rocksmith. Myślę, że dzięki niej spokojnie samodzielnie nauczysz się grać. Gra to takie guitar hero tylko, że z użyciem prawdziwej gitary. Uczy szybko, łatwo i przyjemnie.

Nauczyć grać się da się samemu ale to zależy od Twojego zaangażowania, czasu ile możesz poświęcić i od chęci. Polecam kupno używanego akustyka. Nie za taniego i nie za drogiego. Jakaś użwyka za 500-700zł powinna być ok. Stroik się niezwykle przydaje bo strojenie ze słuchu jest przynajmniej dla mnie irytujące i szkoda mi na to czasu. Pokrowiec oczywiście to też taki must buy. Kostki, czy piórka jak to nazwałeś też się przydadzą jeżeli uznasz że gra palcami nie jest dla Ciebie  dla mnie kostką gra się wygodniej. Czy trudno opanować grę na gitarzę? Tak. Nie spodziewaj się, że od razu zaczniesz grać całe kawałki, trochę czasu minie. Youtube i książki do nauki gry są fajne na początek, polecam bo sam tak robiłem a później polecam zainteresować się programem guitar pro który mega ułatwia naukę i jest mekką gitarzystą. Jeszcze z multimedialnych form nauki bardzo polecam grę rocksmith. Myślę, że dzięki niej spokojnie samodzielnie nauczysz się grać. Gra to takie guitar hero tylko, że z użyciem prawdziwej gitary. Uczy szybko, łatwo i przyjemnie

Black-Girl-Meme-Dafuq-21.png

Podkreślone fragmenty zniszczyły mnie szczególnie :v.

Dobra, teraz konkrety:

1. Do 700 ziko możesz znaleźć naprawdę niezłą gitarę na start. Dwie najlepsze opcje - imho - to:

http://gitarownia.pl/product-pol-248-TAKAMINE-G320-NS-gitara-akustyczna.html

a jeżeli masz trochę większy budżet to:

http://gitarownia.pl/product-pol-490-TAKAMINE-G220-gitara-akustyczna-.html

(polecam poczytać opinię na temat tych gitar, żebyś utwierdził się w przekonaniu, że są warte swojej ceny).

2. Pokrowiec i kostki kup. Stroik też, bo na początku ciężko będzie Ci nastroić gitarę, ale po pewnym czasie powinieneś stroić ją ze słuchu, bo raz: nie zawsze będziesz mieć stroik ze sobą, dwa: strojenie rozwija słuch, warto więc umieć to robić.

3. Gitara jest instrumentem łopatologicznie prostym. Po 3 dniach powinieneś grać proste riffy, po tygodniu powinieneś grać proste piosenki zbudowane z kilku akordów. No chyba, że okażesz się kompletnym beztalenciem, to zajmie Ci to trochę więcej czasu, ale się nie zniechęcaj w żadnym przypadku.

A co do samej nauki, zaopatrz się w książkę uczącą podstaw, oglądaj tutoriale i naucz się czytać tabulatury (na nuty szkoda czasu, jeżeli gitara ma być tylko dodatkiem). Finito.

Zacznę od tego że gram na gitarze od 6lat. Nie jestem wirtuozem ale pewne pojęcie przez te lata zdobyłem.

Dobra, teraz konkrety:

1. Do 700 ziko możesz znaleźć naprawdę niezłą gitarę na start. Dwie najlepsze opcje - imho - to:

http://gitarownia.pl/product-pol-248-TAKAMINE-G320-NS-gitara-akustyczna.html

a jeżeli masz trochę większy budżet to:

http://gitarownia.pl/product-pol-490-TAKAMINE-G220-gitara-akustyczna-.html

(polecam poczytać opinię na temat tych gitar, żebyś utwierdził się w przekonaniu, że są warte swojej ceny).

Zgadzam się że gitary firmy TAKAMINE mają naprawdę piękne brzmienie, jednak nie ma czegoś takiego jak gitara dobra na start. Wszystko zależy od wymagań grającego, to jemu ma podobać się brzmienie gitary bo w końcu to on będzie się na niej szkolił.

Przedział cenowy gitary w tym przypadku nie jest tak naprawdę ważny już za 400zł można kupić gitarę która na pewno spełni oczekiwania początkującego gracza.

Chociaż i tak tu się zgodzę gdyż te 2 gitary które podał @Krysowski zapewne ci przypasują gdyż mają naprawdę naturalny i miękki, miły dla uszu dzwięk.

2. Pokrowiec i kostki kup. Stroik też, bo na początku ciężko będzie Ci nastroić gitarę, ale po pewnym czasie powinieneś stroić ją ze słuchu, bo raz: nie zawsze będziesz mieć stroik ze sobą, dwa: strojenie rozwija słuch, warto więc umieć to robić.

+

3. Gitara jest instrumentem łopatologicznie prostym. Po 3 dniach powinieneś grać proste riffy, po tygodniu powinieneś grać proste piosenki zbudowane z kilku akordów. No chyba, że okażesz się kompletnym beztalenciem, to zajmie Ci to trochę więcej czasu, ale się nie zniechęcaj w żadnym przypadku.

No tu kolego pojechałeś po bandzie. Może i łatwo jest się nauczyć podstaw, jednak nauczenie się wszystkich technik ( choćby fingerstyle) akordów,tabulatury i innych dupereli zajmuje kupę czasu.

Grać tak żeby grać to każdy może się nauczyć, jednak żeby naprawdę już sobą coś reprezentować potrzeba lat ćwiczeń.

Odpowiadając w skrócie na pytanie autora czy łatwo jest nauczyć się grać samemu na gitarze odpowiem tak:

Początek będzie ciężki, choć już po paru tygodniach powinieneś potrafić przechodzić płynnie z jednego akordu do drugiego. Kiedy już naprawdę dobrze nauczysz się podstaw przejdziesz do akordów barowych które są o wiele trudniejsze do opanowania i ciężej będzie ci się z przechodziło ze zwykłego na barowy. Jednak jeżeli będziesz grał systematycznie to z czasem na pewno dasz radę się tego nauczyć.

Jeżeli jednak nie będzie ci to zbytnio wychodziło polecam wziąć z 2 lekcje u jakiegoś nauczyciela które wprowadzi cię w podstawy przez co łatwiej ci będzie się uczyć.

No tu kolego pojechałeś po bandzie. Może i łatwo jest się nauczyć podstaw, jednak nauczenie się wszystkich technik ( choćby fingerstyle) akordów,tabulatury i innych dupereli zajmuje kupę czasu.

Grać tak żeby grać to każdy może się nauczyć, jednak żeby naprawdę już sobą coś reprezentować potrzeba lat ćwiczeń.

Po prostu w wolnym czasie usiąść i pograć dla czystej przyjemności i nauczyć się czegoś tak sam dla siebie

No chyba o to chodzi w całym wątku, co nie? Przecież logiczne, że od razu nie będzie grał wszystkiego, ale same podstawy do "brzdąkania w domu" są banalnie proste. Jeżeli uważasz, że nauka akordów czy tabulatur jest trudna, to ja nie mam pytań :v. Nauczyłem grać akordami kompletnego laika w nieco ponad dwa tygodnie. Laika, słowo klucz.

PS. Gram na basie i gitarze - bez mała - 15 lat, jakieś tam pojęcie mam.

No chyba o to chodzi w całym wątku, co nie? Przecież logiczne, że od razu nie będzie grał wszystkiego, ale same podstawy do "brzdąkania w domu" są banalnie proste. Jeżeli uważasz, że nauka akordów czy tabulatur jest trudna, to ja nie mam pytań :v. Nauczyłem grać akordami kompletnego laika w nieco ponad dwa tygodnie. Laika, słowo klucz.

Tak masz rację, ale jeżeli autor dojdzie już do pewnego poziomu zapewne nie będzie chciał na nim poprzestać, wiem jak było ze mną. Zle mnie zrozumiałeś, nie mówię że np nauka podstawowych akordów czy tabulatury jest trudna, po prostu wymaga czasu.

Nauczenie akordów to jedno ale płynne przejścia z jednego do drugiego bez fałszów to co innego.

Jeżeli dojdzie do pewnego poziomu, będzie ogarniał podstawy, to sam będzie wiedział jakich umiejętności mu brakuje i sam będzie dążył do podszkolenia się. Dlatego nie ma sensu straszyć kogoś, że będzie mu ciężko. Gitara jest instrumentem "easy to play, hard to master", ale jeżeli chodzi mu o granie w domu, to na start nie powinien mieć najmniejszych problemów. Gorzej jakby zaczynał od skrzypiec, fortepianu, oboju, czy innego instrumentu, który jest zdecydowanie trudniejszy.

Dzięki wszystkim za tak liczną pomoc :)
To jeszcze jedno pytanie przy okazji,a mianowicie czy dobrym pomysłem jest zakup instrumentu ze stron internetowych typu allegro czy choćby ta strona z gitarami którą podał kolega wyżej czy jednak lepiej osobiście?

Tak jak w temacie mam zamiar rozpocząć naukę gry na gitarze pod uwagę wchodzi jedynie akustyk ponieważ uwielbiam to metaliczne brzmienie i nie wyobrażam sobie,aby zakupić inną.Mam również zamiar uczyć się samodzielnie(ze względu na pracę,tegoroczną maturę :) i szkołę) ze stron internetowych i ewentualnie YT .Po prostu w wolnym czasie usiąść i pograć dla czystej przyjemności i nauczyć się czegoś tak sam dla siebie.Z tond kilka pytań :
-za jaką kwotę kupić akustyka takiego dla początkującego(wiadomo żeby nie wydać majątku i potem nie odstawić go w kąt)
-jakie wyposażenie dokupić pokrowiec,piórka,urządzenie do strojenia(nazwa mi wyleciała z głowy) ?
-na końcu chyba pytanie które zadaje każdy początkujący: Czy trudno jest opanować grę na gitarze,a zwłaszcza samemu ?
Wszelkie dodatkowe sugestie i porady mile widziane :D