Godna klasa pod pve/pvp

Witam. Zaczynam grać w Poe i nie wiem kim grac. postacie żeńskie odpadają. słyszałem dużo dobrego o "maruderze"? koles z tarcza i mieczem.

możecie opisać mi klasy postaci według waszego uznania ?

Totalna głupota. W PoE nie ma żadnego podziału na klasy, tylko postaci, a konkretniej, na miejsce rozpoczęcia rozdawania pasywnych umiejętności w drzewku. Wszystkie postacie mają jedno ogromne drzewko, co oznacza, że możesz zbudować każdą postać, na setki różnych sposobów. Przytoczony przez Ciebie Maruder, równie dobrze może być magiem, czy assasinem, biegać z różdżką, sztyletem, a nawet łukiem... Path of exile łamie konwencje, jakie są w grach mmo. Tutaj nie rozwija się umiejętności w standardowy sposób, że do każdej klasy przypisany jest szereg umiejętności, które może używać. Tutaj, każda postać, może używać każdej umiejętności i każdego rodzaju ekwipunku. Nie istnieje coś takiego, jak 'najlepsza klasa/postać'. Wybór bohatera, powinno opierać się na tym, jakiej (głównej) umiejętności ma używać. Dopiero gdy wybierzesz szereg umiejętności, wtedy patrzysz na pasywne drzewko umiejętności i patrzysz, którą postacią 'najwięcej wyciągniesz', czyt. jest najwięcej pasywów, które wzmacniają siłę Twojej postaci. Ogólnie, to jest tak rozwlekły temat, że dnia by nie starczyło, żeby wszystko dokładnie, krok po kroku, opisać. W internecie jest masa poradników, jak budować postać, na czym się opierać itd. nawet gotowe poradniki na daną umiejętność i postać, znajdziesz na głównym forum gry.

Ale np. Warrior czy jak mu tam ma odrazu podany build np pod siłę i hp, Archer ma np pod dex i str... Rozumiesz o co mi chodzi? Że np bez sensu zrobić Warriora co ma pod str na maga pod int.

"klasy" można przypisać do miejsca startu i tych początkowych pasywów

więc tak : ( dawno nie grałem nie pamiętam nazw xD)

czarodziejka wiadomo - magia żywiołów (ogień, lód, błyskawice) ewentualnie jako summoner zombiaków itp ;P - staty int

ranger - tutaj bez niespodzianek, raczej łuk - staty zręczność

shadow - taki assassin czyli trucizna sztylety, ewentualnie mag trucizny :D. - staty zręczność/int

duelist - jak nazwa wskazuje walka dwiema broniami, ewentualnie 1h+shield, lub 2h - staty siła/zręczność

maruder - bronie 2h - staty siła

templar - taki pół mag pół wojownik, 2h kije, totemy itp - staty siła/int

no i po odblokowaniu scion taka hybryda wszystkiego, zaczyna na środku może być czym chce powyżej ;P

to jest taki mega uproszczony opis, idąc tak po kolei bez kombinowania bo jak kolega wyżej wspominał każdy może być wszystkim ;P

stwórz coś pod siebie masz tutaj spore pole do popisu początkowe "klasy" to tylko i wyłącznie początek drzewka jakie postać posiada więc można powiedzieć że "klasy" reprezentują atrybut dominujący

maruder: Siła czarodziejka: int shadow: int/dex duelist: str/dex ranger: dex templar: str/int później odblokujesz sciona u którego każdy z atrybutów może być dominujący przez co daje największą swobodę tworzenia postaci

więc powinieneś spojrzeć na to jaki atrybut w twojej postaci ma być dominujący i czy chcesz jakiś atrybut do supportu dominującego czy też nie ale najlepiej tworzyć postać samemu pod siebie mimo że rozwój postaci w POE może trochę przytłoczyć wielkością drzewka rozwoju

Witam. Zaczynam grać w Poe i nie wiem kim grac. postacie żeńskie odpadają. słyszałem dużo dobrego o "maruderze"? koles z tarcza i mieczem.

możecie opisać mi klasy postaci według waszego uznania ?