Gothic Universe Edition

Witam.
Mam do oddania kod na steam na grę (właściwie gry) Gothic - Universe Edition.
Serii Gothic nie trzeba raczej nikomu przedstawiać.
O 21:00 dodam pytanie w tym topic'u. Kto pierwszy odpowie dostanie klucz. :)

Przed wami zestaw trzech pytań. Pytania są trzy aby nie było tak łatwo odszukać odpowiedzi w necie.
Kto pierwszy ten lepszy.

1.
Po powstaniu bariery w Górniczej Dolinie, klasztor w Starym Obozie zamieszkali magowie. Grupa miała wyrazie zarysowaną hierarchię z arcymagiem na czele. Kapłani pełnili w Starym Obozie wiele funkcji, od handlu i kontaktu ze światem zewnętrznym, przez doradzanie magnatom, do zaspokajania duchowych potrzeb kopaczy. Po zniszczeniu starej kopalni, magowie ognia będąc przeciwni atakowi na tzw. Wolną Kopalnię, zostali wymordowani na rozkaz samego Gomeza. Masakrę przeżył jeno jeden z pomniejszych magów - Milten.

Pytanie brzmi:
Jakie imię nosił ów Arcymag - przewodniczący kręgu magów ognia, zamieszkałego klasztor?


2.
W Nowym Obozie zasiedlił się krąg Magów Wody. Mieli oni bardzo osobliwy plan. Zgromadzili ogromne pokłady magicznej rudy, za pośrednictwem której, planowali wysadzić magiczną barierę. Niestety im się to nie udało, ponieważ pewien śmiałek postanowił wykorzystać rudę do naładowania swego miecza - potężnego artefaktu o niewyobrażalnej mocy.

Pytanie brzmi:
Jak nazywał się ów miecz?


3.
Innos jest pierwszym i najpotężniejszym z bogów - to on dał światu Słońce. W jego władaniu znajdują się światło i ogień, które podarował ludzkości.
Beliar jest mrocznym bogiem śmierci, zniszczenia i wszystkich rzeczy nienaturalnych.
Adanos jest bogiem harmonii, wielkim sprawcą zmian i panem wód.

Pytanie brzmi:
Który z bogów jest najmłodszy?


Powodzenia.

1. Coristo

2. Uriziel

3.Adanos ?

wygrałem ? :P

1. Pyrokar

2.Uriziel

3. Adanos

Gratuluję Ryutaro.
Zrobiłeś literówkę (Corristo) ale postanowiłem to uznać.
Jeśli odpowiedziałeś bez pomocy internetu - szczerze gratuluję!
Pierwsze pytanie było wyjątkowo trudne.
Mało kto z nas pamięta imiona i to na dodatek z pierwszej części tej wspaniałej gry.

no bez człowieku ja pytań nawet opowieści nie czytałem jak zobaczyłem odpowiedź kamila to mnie dreszcze przeszły przeczytałem 2 razy i mówie jest git jednak troche farta nie zaszkodzi :D

Witam.
Mam do oddania kod na steam na grę (właściwie gry) Gothic - Universe Edition.
Serii Gothic nie trzeba raczej nikomu przedstawiać.
O 21:00 dodam pytanie w tym topic'u. Kto pierwszy odpowie dostanie klucz. :)