Gra dla dwojga

Hej, szukam gry dla dwojga.
Chciałbym pograć z żoną w coś fajnego wieczorami. Podobał nam się Neverwinter Online i PoE, niestety optymalizacja tych gier padła na ryj i na lapku mojej żony, nie chcą już chodzić na odpowiednim poziomie. Próbowaliśmy GW2, ale tam, gra we dwoje, nie ma żadnego sensu. Misje wykonuje się w zasadzie samodzielnie, bycie w drużynie nie przynosi żadnych benefitów.
Zastanawiam się nad Black Desert (sprawdziłem już i na laptopie żony śmiga bez problemów), ale nie wiem jak wygląda, granie w tę grę we dwoje? Czy jeżeli jeden gracz ubije mobka, to zalicza misję każdemu z drużyny? A może jakaś inna gra? Allods? Eso? Vindictus? Lub coś innego? Może WoW?
Chodzi o grę, w której wspierana jest gra w drużynie od samego początku. Jeżeli jedna osoba zabija mobka, druga również ma go zaliczonego itd.
Może być B2P, może być P2W. Nie ma to większego znaczenia, nie interesuje nas typowy endgame. Tibia odpada, nie podoba się mojej żonie.

Tom Clancy’s The Division 2 w prmocji można kupić za 35 zł podstawie starczy na 100 h + i od 1 lvl można biegać razem , misje , główny wątek poboczne typowa gra rpg/mmo tylko bronie teraźniejsze. “LOL” dla rozrywki szybciej , można latać od 1 lvl razem i uczyć się gry. Atlantica online sporo można razem robić mnóstwo gestów eventów etc gra inna niz wszystkie. Black , dośc spoko fajny podział jest podczas party sprzedaja sie itemki rozdziela kaske ale niema trade etc to utrudnia wspólną grę , i jest tylko 1 dung na end game praktycznie. ta gra to czysty grinder z brakiem balansu na pvp. Taki idle z ładną grafiką . WOW akurat na czasie od 10 lvl bodajże można robic juz all razem jak szkoda Wam kasy na utrzymanie to priv servery sa tez mega rozwinięte.

1lajk

WoW, mega casualowy, contentu na lata, sprzyja graniu w parze. Gra coprawda w nowych dodatkach jest coraz gorsza, równia pochyła bym powiedział nawet, ale pograć razem można fajnie. Na niskich ustawieniach każdy ziemniak go pociągnie. Oprócz tego New World mi przychodzi na myśl.

2lajki

Według mnie dla dwojga jak i do 4 osób max.
Naprawdę dobrą grą darmową w dodatku i nie p2w póki co jest WARFRAME.
Jak jesteś ninją to grasz za free.
Fabuła jak dla mnie super. Troszkę mało ale co jakiś czas dostaje update contentu i nieco fabuły. Gra to grindownik więc jest co robić. Łowienie ryb zbieranie zwierzaków farmienie gearu farmienie surowców , kopanie ród i pare innych. W dodatku jest rynek zewnetrzny wiec nawet hajsu na premium waluta nie musisz wydawać sam sobie relikty pootwierasz trochę potrejdujesz i bedzesz miał premium waltue. Jest też PVP ale nie grałem bo nie lubię. da redę EZ we 2jke zrobić cały content. Jeśli chcesz to nawet randomów ci szybko dobierze ale nie zawsze polecam bo często im odpier****a i psują np. farmienie na przetrwaniu.

1lajk

https://sunclassic.webzen.com/en/main zabijasz moba zalicza wszytkim w party, co są na mapie. W instancji jak ktoś podnosi drop to wszyscy w party dostają. Gra darmowa. Trochę mało ludzi gra. Quest, instacje i exp/farma afk. W nocy puszczasz na “auto attack” żeby wyfarmić matsy na wejściówki na instacje i matsy na upgrade itemów. Ciągłe eventy. 1 się kończy następny zaczyna.

1lajk

Jeśli lubicie Gwiezdne Wojny to polecam SWTOR’a, na początku nie musicie nic płacić. We dwójkę fajnie można przejść całe story klas, razem w grupie. We dwóch z kompanami możecie tez instancje robić. Takie coop mmo.

1lajk

Polecam dzieci zrobic. A jak nie to wowik albo Bdo.

Do wspólnej gry, polecam “Lord of the Rings online”.
W tej grze jest wyraźny podział na świętą czwórcę, czyli:
TANK
DPS
HEALER
SUPPORT
Więc granie w party daje bardzo fajne możliwości współpracy/pomocy/uzupełniania się.

(Dodatkowo, gdyby któreś z was odskoczyło z poziomem, to grając w party - niższy levelowiec dostaje normalny exp, nawet jak zabija ktoś z wyższym, więc można szybko podciągać osobę z niskim levelem.)

Kolejny plus grania razem w LotRO - to crafting, też na zasadzie uzupełniania się i współpracy.

Co do samej gry, społeczność nie jest zbyt wielka, ale nadal nawet w początkowych lokacjach biegają niskopoziomowe osoby (wiem bo aktualnie gram)
Klimat gry jest bardzo wysoki (polecam grać bez muzyki z ambientem na MAX, lokacje są bardzo ładne a grafika nadal potrafi zachwycić.

ScreenShot_2022-11-20_204650_0.jpg

P.S.
Zresztą, LotRO to gra na podstawie książki o DRUŻYNIE pierścienia, więc to sugeruje że granie w drużynie jest w tej grze czymś więcej niż graniem razem w tę samą grę w tym samym czasie.

2lajki

Dobra rada nie na temat hm… polecam założyć okulary i apropo dzieci się nie “robi”.

Jak chcecie dobre mmorpg to WoW , ogromna populacja , jest co robic razem praktycznie wszystko mozecie robic razem , jedyny minus to abonament i koszt kupna gry . Jezeli bedziecie grac duzo to abonament mozecie kupowac A golda (token) .

2lajki

Jeśli kluczowe dla was jest to, zeby pograc w cos razem i sie przy tym fajnie bawic, to nie wiem czy MMO są do tego najlepszym wyborem. IMO na dluzsza mete bedziecie sie zwyczajnie nudzic. Bo pewnie sprowadzi sie to w glownej mierze do robienia casualowego contentu, grindu i nudnych questow, a w MMO jakby nie patrzec zabawa zaczyna sie glownie na endgame. A do tego przewaznie trzeba wiecej osob niz 2.

Nie lepiej pograc sobie w takie gierki jak np. Don’t Starve, It takes two itp?
W gry, ktore zostaly stworzone typowo pod granie razem?

A jesli juz koniecznie musi byc to MMO - no to wiadomo, że WoW.

2lajki

Całkiem słuszna uwaga, bo jeśli komuś nie zależy na aspektach związanych z grami MMO, a tylko na tym żeby fajnie pograć razem, to są do tego lepsze gry.
Autor wątku nic nie wspomniał o tym że to musi być MMO, sugeruje to jedynie dział w którym post się znalazł. Więc prosimy o sprostowanie. :wink:

1lajk

100% tu pasuje WoW sam zacząłem grać (moje pierwsze podejście) sobie to od praktycznie samego początku można grać w party zalicza questy itp jest opcja quest sharing czy coś takiego gra od casuala do prosów jest co robić wręcz na początku to przytłacza ale jak sobie cele ustalicie to do przodu myślę że będziecie oboje zadowoleni

PS
Black Desert z ręką na sercu odradzam pomijając p2w gra to solo game jedyne co można w party robić to bicie mobków 24h i nie na każdym spocie ewentualnie life skille zbieranie kwiatków itp totalnie nie gra dla pary tym bardziej że chcecie pogrywać razem

1lajk

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
@Ponurytroll1 Tom Clancy to super pomysł w ogóle nie przyszedł mi do głowy, gdy szukałem czegoś ciekawego.
@Pizamar też tak właśnie myślę, nigdy mnie WoW nie wciągnął gdy próbowałem grać sam. Ale z kimś gra się zupełnie inaczej. Może to będzie to. NewWorld nie odpali na lapku niestety, a stylistyka bardzo trafia w gust mojej żony, może kiedyś gdy kupi się lepszego kompa :smiley:
@CzerwonyPan jak oglądam gameplaye gra wydaje się aż nazbyt dynamiczna. Mimo wszystko dopisałem do listy, ma bardzo wysoką ocenę społeczności, warto chyba zwrócić uwagę.
@krzywymwk Dzięki za pomysł, ale to już trochę zbyt archaiczna gra. Nie trafia w mój gust.
@Tummi Niestety, nie cierpię SW :smiley:
@Szeptun W LotRO cały czas czekam, aż zrobią rework interfejsu, na ten moment, to jest coś, co mnie od tej gry odpycha. Ale nie zaszkodzi dodać do listy.
@Kyre abonament, nie jest drogi. W czasach gdy już wszystko jest subskrybowane, Netflix, HBO, Prime, Spotify do tego Audiobooki, te kilka złoty na WoW’a, wielkiej różnicy nie zrobi.
@X4RG @Szeptun Szukam MMO, bo fajnie byłoby dołączyć po pewnym czasie do jakiejś gildii i się trochę pośmiać w większej grupie (jeżeli gra przypadnie nam do gustu). Ale nie-MMO to w sumie też ciekawy pomysł. Głównie, że nie mamy wiele czasu na granie. Macie jeszcze jakieś inne propozycje? Oprócz dwóch wymienionych?
@Xnioh chyba masz rację, grindownik to nie najlepszy pomysł gdy się nie ma wiele czasu na granie. Kolejna osoba potwierdza moje przeczucia co do WoWa.

1lajk

Zależy co masz do zarzucenia interfejsowi w LotRO, są addony które zmieniają/poprawiają dużo rzeczy, ale może akurat nie to/nie tak jak byś chciał.

Co do innych gier, to akurat nic mi teraz do głowy nie przychodzi…
Dużo zależy na czym opieracie wspólną grę, czy najważniejsze są dla was sytuacje w których ratujecie sobie tyłki, a może bonusy lub synergie ze skilli?
Czy może wystarczy wam że gracie razem i coś razem przeżywacie/komentujecie?
Naprawdę trudno polecić coś komuś, jeśli nie zna się dokładniej czyichś potrzeb.

LotrO byłby dla mnie idealnym mmorpg (i zaluje ze nie zainteresowalem sie nim wczesniej), ale oprawa wizualna i interfejs są po prostu archaiczne. Ta gra naprawę potrzebuje liftingu, żeby wrócić do lat świetlności. Niestety tak jest z grami 3D, szybko się starzeją.

Uważam się za wybrednego jeśli chodzi o grafikę. Jestem dość wymagający w tych kwestiach. Mimo to, jestem zdania że grafika w LotRO nadal zachwyca, widoki są ładne, przestrzenie potrafią zachwycić, klimat lokacji wylewa się z ekranu.
Rozumiem że to kwestia gustu - ale dla mnie LotRO to wciąż ładna graficznie gra.

Co do interfejsu - to tu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo nie dość że to jeszcze bardziej kwestia gustu, to dochodzi możliwość lub nie - zmiany przez addony.

Osobiście do wad LotRO zaliczyłbym takie rzeczy jak:

  • liniowy crafting, w którym np miedź przydaje się tylko na pierwszym poziomie (craftingu) - co jest dla mnie idiotyczne, nieedukacyjne i irytujące.
  • mnóstwo pięknych krain w których nie ma wyzwań w endgame (na to samo cierpi WoW).
  • pływające animacje (zależy jaką klasą gramy)

Ale grafika? Grafika w LotRO jest według mnie super.
ScreenShot_2022-12-05_155231_0

ScreenShot_2022-12-08_122121_0

To są zwykłe początkowe lokacje, wcale nie najładniejsze. A mimo to, osobiście bardzo mnie zachęcają do grania.

1lajk

To wiele wyjasnia. W takim razie tak jak pisali ludzie wyzej - WoW.
W tej grze od samego poczatku mozecie grac razem. Lvlujac, robiac story, questy, dungi itp. A pozniej z czasem tez endgame content - rajdy, m+, pvp. Ze znalezieniem gildii tez nie bedziecie miec problemu, bo jest ich pelno.
Dodatkowo co kluczowe przy wyborze MMO - ta gra jest caly czas rozwijana. Nie tylko pod wzgledem contentu (dodatki wychodza regularnie co 2 lata, caly czas jest co robic), ale tez patrzac na mechanike i grafike w grze. Wiele MMO ma ten problem, ze z czasem staja sie mega przestarzale, tymczasem Blizz mocno inwestuje w ta gre, by caly czas dobrze wygladala i byla grywalna. Zreszta, to chyba jedyne MMO, ktorego tworcy w pewnym momencie zdecydowali sie przepisac caly kod na nowo.

W Archeage moglibyscie pokombinowac z klasami tak aby robic jak najlepsze combo razem, wtedy na prawde byscie grali razem, a nie tylko obok siebie.

Jeżeli lubicie grindowniki to polecam Warframe. F2P, waluta do zarobienia w grze, ale też całkiem częste promocje -75% na zakup waluty premium. No i nawet jak jedno gra więcej to nie musi czekać na drugie, bo prawie wszystko da radę grać na różnych poziomach zaawansowania.