Gra fajna, tylko klasy k.... Wybór klasy

Jestem w kropce. W GW2 grałem trochę po premierze (wbiłem maxa rangerem). Chwilami wracałem z doskoku. Teraz dopadła starość i ta gra ma wszystko co mi potrzebne. Casualowe podejście, nie muszę farmić godzinami nowego kontentu, nie muszę zbierać się na rajdy i pvp. Podoba mi się mechanika, combat, exploring. Wszystko jest miodzio. Jest 1 ale… Żadna klasa mi nie leży.
W mmo zazwyczaj grałem magami. Bardzo podobał mi się Arcane mage w wowie, w sro mag, black desert witchka i dk, weteran wszelkich hack and slashy jako mag itp.

Tutaj nie mogę dobrać sobie klasy.
Warrior - nie przepadam za klasycznym warriorem, jest do bólu prostacki, greatsword i axe mają dziwny styl walki (“blokują” Cię na czas ataku), ale podoba mi się motyw berserkera pod łuk, albo sword + torch jako condi build.
Guardian - za mocno supportowy. Nie leżą mi też symbole, wydają się bardzo “stacjonarne”
Revenant - z góry narzucone skille do legend + ten z łukiem przywołuje cosie. Summonerów nie cierpię
Ranger - Styl walki nawet ok, jedynie na mieczu więcej skacze niż bije + ten nieszczęsny pet. Wiem, że soulbeast, ale moja awersja do summonów/petów jest za duża.
Engineer - Nie. Po prostu nie. Fantasy > Cyberpunk. W grze niech sobie będzie, ale nie będę grać postacią z granatami i miotaczami ognia.
Thief - Nie jest zły, ale bibułkowy i jego jedyną rolą jest robienie dmg i zabijanie w pvp. Chciałbym coś wszechstronniejszego. Maina do zbadania mapy, fraktali i solowania czempionów w dodatkach. (Mam 80)
Mesmer - Iluzje = pety = nie
Necro - Zwierzaki = nie, (Grałem miałem 80 i reapera) Nie podobał się
Elementalist - byłby idealny, jeszcze ze swordem. Jednak boli mnie jego kruchość, i konieczność przełączania żywiołów bez przerwy. Nie widzę też jakiegoś mega dmg u niego.
W skrócie: Bez petów, lubię magię i broń białą. Możliwość bezproblemowego biegania solo po czempionach i hero pointach i przydatność w grupowych pve i pvp. Pomocy :C

Jezeli elek dla Ciebie to papier to po prostu kuleje u Ciebie mechanika gry i klasy. Jezeli chcesz byc bardziej survi po prostu wez gear dodatkowo z - vitality( czyli jak grales pod berka power/prec/ferocity to teraz szukaj marauderow power/precision/vitality/ferocity) druga sprawa mechanika klasy… Sory ale jak ktos pisze ze weaver to papier to niech wyjasni np fenomen weavera np na pvp ktory trzyma noda przeciwko 2-3 albo jak znajomy robil fractala chyba 99 albo 100 weaverem czy bil grupowe bossy solujac je…
Weaver ma mase evade skilli, bariery, niewrazliwosci itd. Zmiana zywiolow - dziala tak samo jak swap broni - kazdy skill jest obarczony cooldown wiec jezeli nie chcesz czekac xx czasu to swap. Problem z tym jest jak ktos spamuje je kompletnie nie rozumiejac ich przeznaczenia. Poza tym swap attumentow aktywuje sigile na broniach o czym warto pamietac. Kolejna rzecz traity- nie wiem czy je czytales czy nie a le tam jest generalnie wszystko wylisane i wymienione i widac juz tam na czym bazuje build.
Np healowanie - jezeli uzywasz signet of restoration to tu baxuje sie na jego pasywnej wlasciwosci a healowanie robi sie np z combo field earth 2 i combo finisher water2 czy np dodgowanie bedac na waterze itd itd…
Zgodze sie co do jednego ze weaver moze byc kruchy… jak ktos wylapuje ataki na twarz bo to klasa lekka.

Czy guard wspomniales o sybolbrandzie… Ale fb ma wiecej buildow np quickness greatsword

1lajk

Czuję się przekonany. + widziałem na streamie, że weaver ze sceptre daje rade robić dmg na pvp i ma ponad 17k hp przy tym.
Nie zostaje nic innego niż ogarnięcie postaci w takim razie.

A ja bym polecił ci jednak spróbować pograć guardianem. Greatsword jest po prostu epicki jeśli się lubi “magiczną walkę w zwarciu”. Jeśli nie chcesz mieć skilli supportowych to po prostu zostań Dragonhunterem - jest to podklasa guardiana która pozbywa się jego… cnót? Tych pod F1, F2 i F3 i zastępuje je bardziej namacalnymi efektami. A to przyzwiesz sobie tarcze która ochroni cie przed pociskami, a to skoczysz do przeciwnika przewracając go, a to rzucisz w niego włócznią ze światła.

Nie bez powodu dragonhunter od guardiana był nazywany królem PvE - mega duży dmg, całkiem okej przeżywalność, zajebisty wygląd skilli, dość mobilny. I to do tego stopnia że powszechnie na fractale czy raidy jako dps’ów brało się nawet samych dragonhunterów. Więc jeśli to było twoim głównym zmartwieniem przy tej postaci to mogę cię uspokoić - da radę wykręcić nią największy (lub jeden z największych) dps’ów w grze. Co do symboli - używa się praktycznie tylko symbolu od greatsworda który trwa raptem 3-4 sekundy więc jest to do przeżycia moim zdaniem.

Jeśli nie masz guardiana na 80 lvlu, ale masz dodatki to polecam stworzyć nowego guardiana, skończyć samouczek i wejść do lobby PvP. Tam dostajesz od razu 80 lvl i wszystkie skille. Więc możesz sobie posprawdzać jak się gra poszczególnymi specjalizacjami, może “zaskoczy”, jak nie to trudno, nic nie tracisz na tym :stuck_out_tongue:

Generalnie jezeli juz znajdziesz build na weavera (chociaz warto tez zobaczyc jak sie gra na tempest czy nawet core elementaliscie) to tu masz dosc dobry guide do weavera ogolnoe. Mozna zobaczyc jak sie powinno go w ogole rozumiec.