Gra kooperacyjna dla min 3 osób

Od początku pandemii człowiek więcej czasu spędza w domu. Zaczęliśmy więc z kolegami grać wspólnie. Po prawie roku jesteśmy jednak zmęczeni ciągłą walką i zabijaniem innych graczy. Szukamy czegoś spokojnego do kooperacji. Bez ciągłego zabijania. Kooperacja powinna być dla min 3 osób.
W ciągu ostatniego roku graliśmy w: L4D2, Phasmofobie, Apex Legends i Hunt Showdown.

Jest ktoś w stanie polecić coś ciekawego?

Może sprawdzcie dont starve together (całkiem fajny survival pod coopa) rocket leauge(granie w piłkę autkami) , DBD

Trine, wszystkie części, możecie grać na remote Play na steam tzn jeden streamuje ekran innym. Ping jest niewielki. Gra polega na przechodzeniu plansz która aby przejść dalej trzeba kooperować, trochę walki i sporo prostych łamigłówek.

Magica, normalnie się łączycie i razem coop jedziecie kampanię, steruje cię magami którzy łączą żywioły w combo co tworzy różne czary.

Divinity 1 lub 2, tzn gra RPG d&d, bardzo dużą z fajna fabuła. Z taktyczna walka turowa, ale poza walka chodzicie real time. Do dnd mogę jeszcze dorzucić neverwinter nights 2.

Mudrunner tzn jeździcie ciężarówkami z misjami dostarczenia np klod do tartaku, po Syberii która po odwilży jest pełna blota w którym bez 4x4 nie da się przejechać. W grze trzeba kooperować dostarczając paliwo, naprawy, wyciągając siebie nawzajem czy torując szlaki.

Farmimg Simulator, nie śmiejcie się, kto zagrał, ten wie jak dobra jest ta gra. Prowadzicie farmę, która trzeba w miarę realistycznymi sposobami zarządzać. Nawet maszynami, roboty jest tak dużo, że robienie tego solo mija się z celem. Przykład, gdy pracuje kombajn, jemu starczy zapasu na ledwo kawałek pola i musi towar wyrzucić na przyczepę. Przyczepę trzeba wylądować i wrócić. Można wynająć bota albo samemu w coop ogarniać takie rzeczy. Ogólnie nie ma bardziej odstresowujacej gry.

Borderlands, osobiście polecam tylko 1 część. Jest to RPG strzelanka, w której idziemy fabularnie wykonując questy poboczne lub główne. Postacie mają swoje skille, drzewka rozwoju.

Saint row, tzn głupkowate GTA, w które możecie grać w coop i razem robić głupkowate misje.

To jeszcze gry online lub mmo

Monster Hunter World. Tzn gra w której zabija się wielkie bossy, walka jest dość wymagająca a każdy z bossów ma oskryptowane mechaniki. Możecie również spróbować dauntless który jest zaś darmo, jednak mi nie podpasowaly.

Warframe, tzn gra w której prawie nie mam pvp(jest na to oddzielny tryb z upośledzona wersja) w grze gracie głównie coop, razem odhaczajac misje, planet, nowe bronie, explorujecie, farmicie. W grze walczy się głównie melee, ale również można się zbudować pod karabiny. Gra jest bardzo przyjemna i odstresowujaca.

Destiny 2 tzn strzelanka że skillami. Posiada dość duża kampanię w pełni Polska z dubbingiem i dobra fabuła. Możecie grać ja coop, możecie też z innymi ludźmi lub solo. Oprócz fabuły, są różne instancję czy pseudo open worldy w których możecie wykonywać różne aktywności farmiac top eq. Są też raidy ale wymagają gildii. W grze jest też pvp ale tylko na specjalnych meczach poprzedzonych matchmakingiem. Taki CS że skillami, gdzie te skille to tylko 10% walki.

The Hunter tzn symulator polowania. Super zabawa i relaks jak się ma czas. Wystarczy poznać zasady gry a następnie uczyć się jak się poluje na zwierzęta na które mamy licencję. W grze można tropić, ale można także zaganiać zwierzynę. Gra jest mocno realistyczna, więc musimy być cicho i nie biegać, zwierząt szukać po ich zachowaniach, np jelenie rano idą do wodopojów, a w nocy do lasu spać. Oraz tropić po śladach. Strzał też trzeba oddawać precyzyjnie, aby nie zgarniać opierdzielu że zwierzę za dużo cierpiało.

Może narazie starczy :stuck_out_tongue:

Dead by Daylight - gra horror, jedna osoba jest zabójcą, 4 ocalałymi. Ocalali starają się naprawić generatory, otworzyć bramy i uciec. Zabójca z kolei stara się pozabijać ocalałych. Można grać ze znajomymi jako ocalali, coop zabójca + ocalali jest dostępny tylko w grze niestandardowej, więc o ile nie macie 5 osób to byście musieli grać ocalałymi. Gra jest tylko PvP.

Albo druga gra, która podbiła mnie i znajomych przez ostatnie miesiące : Marvel’s Avengers. Grę można porównać jako L4D z systemem walki z bijatyk (uniki, kombosy, skille). Wybierasz misję, zbierasz drużynę i wykonujesz cele misji walcząc z wrogami (przy czym ci nie spawnią się cały czas, więc jak wyczyścisz okolicę to np możecie iść afk na chwilę itd). Śmiesznie w ogóle, bo początkowo tylko ja się skusiłem na tą grę, postreamowałem ją znajomemu… i zajarał się grą bardziej niż ja xD. System walki jest względnie prosty, aczkolwiek genialny bo daje ci niesamowitą kontrolę nad postacią i tonę możliwości. To właśnie znajomego zachwyciło. Mnie się natomiast podobało piękno chaosu - tu Hulk łapie kogoś i rzuca nim o ziemię, tam przelatuje młot Thora przyszpilając kogoś do ściany (a ten biedak macha rękami i nogami chcąc się uwolnić xD), a za tobą Iron-Man strzela promieniem z klatki piersiowej. A ty (czarna wdowa) wzruszasz ramionami, odwracasz się i wystrzeliwujesz elektryczną strzałkę w przeciwnika który chciał strzelić w Iron-Mana. To było fajne już podczas gry samemu, a podczas gry ze znajomymi jest nawet lepsze, bo takich “epickich” akcji jest więcej i często dowiadujesz się po fakcie że ktoś cię uratował przechwytując przeciwnika i jak kozacko to nie wyglądało z jego strony :smiley:. A najlepsze jest to że gdy ogarnie się podstawy gry to można gadać o wszystkim - gra wymaga skupienia, ale nie wymaga żadnej skomplikowanej współpracy. Bo np w takim Apexie to raczej chcesz powstrzymać się od gadania o pierdołach bo musisz nasłuchiwać otoczenia by usłyszeć wroga, ale Avengers to gra PvE, więc tutaj możesz się odstresować. A, grać gra się w 4-osobowych drużynach (boty lub gracze), przy czym dozwolone są wszystkie szarady - chcesz grać w trójkę? Dodaj 1 bota i gracie tylko w swoim towarzystwie. Chcesz by dobrało 1 gracza? Otwórz slot i odpal wyszukiwanie graczy. Podobnie miałeś w L4D o ile dobrze kojarzę.

NO MANS SKY
Tego potrzebujecie!

Numer jeden na rynku mmorpg to seria ArcheAge, ArcheAge:Unchained.
Poza walkami każdy może mieć rodzinę do 10-12 graczy, gildę, nację, domy, ogrody, farmy, farmy podwodne, samochody, deskorolki, pety, pety bojowe, statki, motorówki, szybowce, skrzydełka, ciuszki, mounty, ciągniki, tańce, komponowanie muzyki i ogrom innych rzeczy. Można robić desenie na różnych rzeczach … , gra najbardziej rozbudowana na rynku - nie ma możliwości poznać wszystkiego - zbraknie życia.

A pvp i pve to głównie kooperacja z oddziałami do 100 graczy, dodatkowo lochy, różne instancje, areny, nawet morskie battle royale dla 20 graczy, RIFTy, eventy, festiwale , zawody w łowieniu sportowym ryb itp itd
Sądownictwo dla złodziei i pk, z więzieniem, ale piraci to jedna z trzech nacji.

Nadto osiągnięcia, zadania, bardzo rozbudowany craft …

AA jest darmowe, AAU płatne - ale jest darmowa wersja próbna (3 dni chyba). W EU/NA jest 13 serwerów. Zapraszam na serwer na EU Halnaak, kontynent Nuia (krasnoludy, elfy, nuians)

Pierwsze 55 poziomów to jest nauka. Pierwsze poziomy ancestral to zaawansowana nauka. Jest to gra na lata.

Super :slight_smile: Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przejrzymy sobie Wasze propozycje i może coś sobie wybierzemy :slight_smile: