Gra MMO na lata

Witajcie przyjaciele.

Szukam gry - konkretnej na lata - nie boje się zapłacić.

pierwsza istotna sprawa. musi mieć rozbudowany system gildii pvp i musi mieć sens. chce w tej grze z biegiem miesięcy coś osiągnąć. chce produkcję która jest popularna i nie padnie za dwa miesiące, konieczne jest to co pisałem powyżej -Hack and slash-e już znam.
godzinne expienie i wykonywanie questów które finalnie przekładają się na tylko wyższy poziom mnie nie interesuje.

nie wiem czy coś takiego istnieje. potrzebuje aby gildie mogły mieć bazy które są atakowane i bronione, potrzebuje wielu postaci w grze opcji skilli możliwości.
nie chodzi mi o takie produkcje jak Rust czy minecraft serwery pvp czy unturned w których to co napisałem znajdziemy.

Zapraszam do dyskusji

Z MMO masz tylko z tych co warto polecić:

  • FF XIV
  • TESO
  • Eve Online
  • GW2
  • WoW
    Reszta to gry p2w albo takie grindowniki (bdo), że i tak nie dogonisz czołówki.

Właśnie uważam że grindowniki są na długie miesiące/lata a nie takie z dungeon finderkami i wejdź na 1h dziennie i nic nie zrób xD

7lajków

Na chwilę obecną też szukam takiej gry. Zastanawiam się nad TESO, albo FF. Ktoś coś może powiedzieć o tych tytułach?

Grałem w obie produkcje. Z czego najbardziej do gustu przypadł mi FF.
Obie gry oferują:
-Dobra fabuła (Łatwiej mi było wczuć się w fabułę FF z powodu dobrze wykonanych cutscenek)
-Duży świat
-Rozwinięty Crafting
-Spora paleta skilli i klas
-Dungi i Raidy bardzo ciekawie zrobione (ale machaniką ponownie przekonał mnie FF)

Na początku grałem w ESO, ale irytowała mnei jedna rzecz. Mianowicie skalowanie poziomu potworów. Nie czujesz progresu i dla mnie to najwiekszy minus. Graficznie też FF mi się bardziej podoba i wolę zapłacić te niecałe 50zł miesięcznie i grać w FF. Sporo aktywności powoduje, że sie nie nudzę i niedługo wyjdzie dodatek, więc jaram się jak zapałka.

W BDO bez problemu idzie dogonić czołówkę nawet w stosunkowo niedługim czasie (pół roku myślę), w szczególności jak się znajdzie dobre dla siebie sposoby na zarabianie pieniędzy. Jeżeli szukasz gry z pvp, walkami gildii itp, to na dzień dzisiejszy chyba tylko BDO i Lineage 2. Jedno i drugie grindownik, więc musisz się nastawić na farmienie.

Gry typu FF, WoW, GW2 itp, to typowe gry pve dla ludzi, którzy lubią bić kukły w zamkniętych pokojach. Nawet pvp jest w zamkniętych pokojach.

Też szukałem przez bardzo długi czas gry takiej, jaką opisałeś i koniec końców gram w BDO, bo po prostu nie ma niestety nic innego do wyboru :confused:

5lajków

Lineage 2 - server oficjalny Giran Classic. Produkcja na lata z niesamowitym PvP i klimatem.

Wszystko pięknie ładnie ale w ten VIP jest trochę psujący balans jak na grę F2P :smiley:
szczególnie bonus na VIP lev 4 która daje Item Drop + 50% / XP i SP + 25%

Może spróbuj Albion online? Gra ma zdecydowanie sporo z grindownika ale system rozwoju jest sporym bezklasowym, bezlevelowym drzewkiem z rozwijanymi specjalizacjami na różne bronie i zbroje. Skille nie są ‘postaci’ tylko od wyposażenia więc nowe eq->nowy build->nowa ‘klasa’. Od pewnego momentu wszechobecność open pvp(z lootem) jest jednym z kluczowych elementów. Gildie są i są ważne, na terenach open pvp są obszary które te gildie mogą atakować, przejmować i kontrolować. Nie dawno z b2p przeszedł na f2p i wygląda na to że ma się świetnie. Jest premium które w sumie należy uważać za część gry i prawie-abonament bo mimo że ‘bezpośrednio’ w walce czy coś nic nie daje to progress i ekonomia się zbalansowała w okół premium jednak ale jak ci się chce można wygrindować za in-game walutę.

Drugą opcją jest Eve online. Sporo ludzi odstrasza gameplay podobny czasem do symulatora arkusza kalkulacyjnego ale to wciąż potężny sandbox. Trochę stromy próg wejścia ale od f2p podobno jest trochę łatwiej mimo osobiście dawno nie zaglądałem. Ogrom skilli(których nie wymaksujesz przez lata), statków, wielki świat gdzie ~2/3 jest też obszarem open pvp rządzonym samowolką silnych korporacji(gildii) i sojuszy żyjących na danym kawałku terenu i bijących się o kontrolę nad układami i stacjami. Gra była kiedyś full abonamentowa, więc wersję f2p również należy traktować co najwyżej jako ‘permanentny trial’.

3lajki

Mnie na myśl przychodzi jedynie Ragnarok Online i jego War of Emperium, ale nie wiem jak tam jest teraz z popularnością…

Ja napisze tak Destiny 2 jak znajdziesz dobrą gildię rajdowo pvp to będziesz się świetnie bawił jeśli nie odstrasza cię japońszczyzna, anime to final jak najbardziej też jest ok guild wars 2 też jest spoko tam są domy gildyjne i pvp światowe.

Tibia

2lajki

TESO - gra w której łatwo zdobyć sprzęt i maksymalny lvl (mam na myśli także ten powyżej bazowego limitu [Champion] działający na zasadzie Paragon z Diablo 3).
Jedyne wyzwanie to masterowanie własnej postaci. Gdy już masz sprzęt i odpowiednie skille, pozostaje ci tylko nauczyć się grać daną postacią.
Na porządku dziennym jest zjawisko “Jedyny słuszny build” ale zależnie od tego co robisz, łatwo możesz zmienić skille i eq by się dostosować. Na dungeonach i trialach wymagana jest rotacja ale przynajmniej nie musisz używać 40 skilli po kolei - tutaj masz w użyciu 5+1 umiejętności na broń, a bronie w danej chwili możesz posiadać dwie.
FF14 - jest to raj dla osób grających PvE i RPG. Klasyczny system walki czyli wybierasz cel i napierdzielasz. Standardowa mechanika Cooldown i Global Cooldown.
Warto wsiąknąć w historię. Co do rozwoju, jedna postacią możesz rozwinąć każdą klasę na maksa a potem jednym przyciskiem przełączać się między nimi (pod warunkiem, że zapisałeś w oknie postaci, jednym kliknięciem zmieniasz klasę, przypisaną do niej skille na pasku oraz ekwipunek, po prostu miodzio).
Crafting jest też świetnie rozwinięty, nie występuje tutaj prosty system który nakazuje ci robić jedną rzecz do oporu a potem robić kolejną z wyższego poziomu.

Co do FF14 radzę wpierw sprawdzić wersję Trial, a potem poczekać ma promocję i za 70-80zł kupić pełny pakiet z jednym miesiącem abonamentu.

Jesli szukasz mmo to zainteresuj się grami które mają mała liczbę serverów, servery są między narodowe, wtedy zagrasz w prawdziwego mmo. Wszystko inne z kanałami, 100 + iloscia serverów, party na 4 osoby to są semi mmo bądź coopy.

Masz dwie fajne porpozycje do wyboru obie mają 1 server gdzie masz 24/7 akcje gildie/klany między narodowe politykę itd.
Hardcore i jeden z najbardziej zaawansowanych mmo na rynku Eve online
Druga produkcja, łatwy i przyjemny tytuł Albion Online
W zależności ile masz czasu, bo na eve potrzebujesz około 4-6 misięcy aktywnej gry 5h + per day aby zrozumieć podstawy natomiast w albionie po 1 tygodniu wiesz z czym to się je . Obie gry mają całkiem odmienne uniwersa. Polecam sprawdzić te tytuły .

Legend of Aria, b2p pvp dobre gra rozbudowana idzie wiele osiągnąć.

Albion online i eve zerknę, jeżeli nie to BDO.
teraz załączę GW2 i sprawdzę z czym to się je bo ściąłem a też dobrze słyszałem

dofus.com Dofus najlepsze mmorpg na swiecie o ktorym na tym forum nigdy nikt nic nie pisze. Nie mam zamiaru się rozpisywać. Jednym słowem nie ma lepszej gry. Niebanalne pvp/pve/crafting/ fabula gildie, terytoria, budowa postaci, jezeli zalezy ci na grze w ktorej wciska sie bezmyslnie 1,2,3 na klawiaturze to nie jest to gra dla Ciebie. Chcialbym żeby na mmorpg.org.pl wkoncu zaczęto wrzucać newsy z tej gry, ponieważ gra jest jednym z najciekawszych tytułów jakie kiedykolwiek wydano w histori MMORPG. Wtajemniczeni wiedzą. Gra Cały czas się rozwija dostaje regularnie updaty ale nikt nigdy nic nie napisze. Polecam server Illyzaell najnowszy server. Pozdrawiam

Waski polecił Dofusa i w pełni się zgadzam. Ja akurat więcej zagrywałem się w WAKFU.
Aktualnie próbuję swoich sił w RS3 i kolejny raz (grałem z 2 lata temu) robie wielkie oczy na każdą aktywność w grze.
Chcesz zrobić strzały? Ścinasz drzewo (woodcutting), z drzewa robisz patyki (fletching) Zabijasz kury żeby uzyskać pióra (walka dystansowa/magia/walka wręcz). Idziesz do kopalni uzyskać rudy (mining), trzeba je wytopić na groty strzał (smithing) i w końcu łączysz groty strzał z piórami, patykami (znów fletching).
No coś wstaniałego! :slight_smile:

Dofus to musisz mieć minimum 3 konta i grać na wszystkich bo inaczej z randomami ciężko coś zrobić np. coloseum. Ja z randomami tam dostawałem białej gorączki, jak poszedłem swoimi 3 kontami bo sama gra na to pozwala, Feca/Cra/Sac to gra wyglądała zajebiście.

1lajk

TrueMaloSilny Server Illyzaell jest to server mono account .