Gra MMORPG

Witam, chciałbym zapytać o gry MMORPG obecnie na rynku w które warto zagrać. Szczerze to grałem w Aion jak był jeszcze w wersji polskiej i potem juz nic.
Guild Wars 2 próbowałem, ale chyba nie podoba mi się zbytnio.
ESO totalnie odpada.
Black Desert jest piękne, ale o niczym.

Macie coś ciekawego?

Co sądzicie o ArcheAge? jest darmowe?

Masz dziesiątki takich pytań miesięcznie na tym portalu i innych odpowiedzi nie dostaniesz jak w tamtych bo po prostu nic nie ma. Archeage to ładna gra ale również o niczym tyle że z gorszym systemem walki od Black desert. Dopóki nie zaczną wychodzić mmo na Unreal engine 5 to zwyczajnie nie ma co liczyć na to że cokolwiek się zmieni ewentualnie na nowym oryginalnym silniku. Jedyna nadzieja na następny rok to Crimson desert, lost ark i Blue protocol. Crimson desert rzecz jasna ma największe szanse bo będzie to jak połączenie black desert z albion online i graniem w party w dungeonach z podziałem na role. Do tego blue protocol może być ciekawym czymś takim znacznie lepszym genshin impact.

Ogólnie to sam aktualnie pobieram genshin impact bo nic kompletnie nie ma aktualnie. Polecam też ci sprawdzić bo mimo że to nie jest MMO a zwykły coop to wciąż możliwe że chociaż na pare godzin zapewni zabawy, taki mini wstęp przed blue protocol.

1lajk

Od siebie gorąco polecam Genshina. Wiele osób skreśla tę grę z góry, bo “anime, mangozjeby i ha tfu”, a w rzeczywistości jest bardzo przyjemna i relaksująca. Dawno się tak dobrze nie bawiłem samym zwiedzaniem otwartego świata, który jest piękny. Najlepiej podejść z “otwartym umysłem” do tej gry i nigdzie się nie śpieszyć, w końcu to single i nie ma potrzeby rushowania contentu.

Raczej nie określają jej tak bo anime ma większe w tych czasach branie niż standardowe seriale xD Mnie odrzucił fakt że to gra na komórki i że jest darmowa a nie spodziewałem się że jest to faktycznie powiew świeżości w grach bo jak by nie fakt że to gra coop to jak by byli inni gracze na mapie to był by to next gen po prostu bo levelowanie i explor mapy są po prostu czymś czego nie widziałem w żadnym mmo. Jest po prostu miodne i przyjemne tak samo jak sposób levelowania postaci i broni, jedyne czego mi brakuje to tego że każda postać ma 2 skille na krzyż i 2 rodzaje ataków. Powinni dodać by każda miała minimum 4 skille lub rodzaj postaci co ma przemianę jak to w anime jest popularne i w tej przemianie 2 inne skille.

No tak postacie mają po 2 umiejętności Ale za to masz rotację 4 postaci zwłaszcza że umiejętności mają osobne odnawianie się czasu co daje kombinację 8 umiejętności.

Polecam wybrać coś z topowych:

https://mmo-population.com/activity

Z kiedy ta tabela?
Maple story 2…wild star…