"Gra o Tron" - serial a książka

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy serial pokrywa się z książką. Dokładniej serial(wszystkie sezony) aktualnie nie wychodzi i z ciekawości po prostu poczytał bym dalej tylko nie wiem od której książki zacząć ponieważ nie mam zamiaru czytać tego samego co było w serialu ; )

Dziękuje i pozdrawiam!

Pierwsza część Pieśni Lodu i Ognia się pokrywa właściwie całkowicie, natomiast reszta serialu już niestety nie jest już tak dobrze odwzorowana. Martin zrobił to co chciał, napisał powieść, której nie da się sfilmować.

Już jedynka miejscami jest skracana i trochę zmieniana(serial), a od połowy drugiej części to już w ogóle inna bajka, zdecydowanie polecam książkę :)

tak potem jest wiele elementów pominiętych, ale serial i tak jest świetny! Jak coś to pomiń tylko 1 część książki (ale jest od niej zrobiony E P I C K I audiobook, naprawdę).

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy serial pokrywa się z książką. Dokładniej serial(wszystkie sezony) aktualnie nie wychodzi i z ciekawości po prostu poczytał bym dalej tylko nie wiem od której książki zacząć ponieważ nie mam zamiaru czytać tego samego co było w serialu ; )

Dziękuje i pozdrawiam!