Gra z najlepszym summonerem / tamerem

Nie wiem czy dobry temat ale co tam…

Dajcie znać co myślicie. W której grze występuje najlepsza klasa summonera / tamera/ beast hunter-a… Chodzi o to żeby postać kierowana przez gracza spełniała raczej role supporta lub 50/50 w walce, a resztę żeby robiły summony / pety.

Najlepiej żeby gra była 3d z zadowalającą grafiką. mamy 2020… wiadomo,

Gry które ja osobiście najlepiej wspominam pod tym względem są dwie…
Aion - spiritmaster
Wow - BM Hunter

W reszcie gier… średnio? nie szukam informacji o klasie necro / warlocku. Chodzi o to żeby system petów / summonów był bardzo rozwinięty.

W GW2 jest Hunter z petami, które robią robotę. Myślę, że Ci się spodoba. Można sobie na open world łapać te pety.
Mam już chyba milionowe podejście do FFXIV i odkryłam tutaj trochę nietypową klasę z petami - Arcanist. Rozwija się go potem w Scholara (support, healer z petami) albo Summonera (caster, range dps).

W Dofusie i Wakfu były fajne klasy z summonkami (Osamodas i Sadida - ta druga przyzywała laleczki voodoo). Poniekąd rogue którym grałam też miał “summony” - bomby i robota którym się biegało, żeby manipulować mapą. Ogółem te gry były fajne i nic w nich nie było typowe. Dofus jeszcze żyje, Wakfu to chodzący trup. Ale to turówki, z rzutem izometrycznym.

W mu online dalo się zrobić dark lorda zbudowanego pod swojego Kruka, ale nie wiem czy w tym nowym mu2 też się da. Jest też mortal online, ale obecnie jest dość martwy, może odzyje bo robią obecnie mo2 i na pewno będzie tam zaawansowany taming lub demonologia

@ReinRe gw2 kiedys probowalem grac ale nie podobal mi sie caly system walki ale wtedy probowalem sztylety/luki wiec zainstaluje i sprobuje zrobic huntera… mam nadzieje ze te gigabajty nie pojda na marne :slightly_smiling_face: tak czy siak dzieki bo nie wiedzialem ze w gw2 wgle sa pety

odnosnie dofus/wakfu… w ktoras z tych gier gralem i ogolnie graficznie dla mnie to jednak nie jest to.

@Offside w muonline gralem i to nawet ostatnio ale nie o to mi chodzilo. chociaz to ciekawy przyklad ktorego nawet nie bralem pod uwage :slight_smile:
wydaje mi sie ze w mu2 nie ma klasy summonera wgle. a odnosnie mortala, nie wiem, nie gralem ale wiem ze nie podoba mi sie grafika i to ze gra jest martwa :slight_smile:

Path of exile, summonerzy/nekro zawsze spoko i nie musisz sie bawic tylko na jeden sposob

perfect world wersja ~~ 1.4 czyli na privie perfect world classic pograsz :slight_smile: ponad 2k ludzi na lekko wieczorkami

Rappelz

1lajk

Red Stone - tamer i summoner to dwie rózne klasy.
Gra stara, ale warta uwagi. Szczególnie jeśli jesteś “starym wyjadaczem”.

B&S. Jako peta masz kota, którego możesz customizować. Zmieniasz jego wygląd u specjalnego npca. Możesz też ubierać w różne kostiumy.
Mało grałem tą klasą (Warlock ftw) ale z tego co widziałem to klakier walczy wręcz podobnie do kfma, a summoner go suppprtuje z dystansu (czyli standr).
W Terze online całkiem spoko grało mi się mistykiem ale po zmianach w skillach tralla do tankowania dostaje się dopiero coś koło 40 lvla (nie pamiętam dokładnie).

Mortal Online, ale już gra martwa niestety.

Black Desert ma moim zdaniem najlepiej wykonane pety. Nie ma ich co prawda za wiele, ale sam system jest niesamowity. W większości gier summoner wygląda tak że stoisz sb z tyłu, wysyłasz peta by tankował i klikasz 1,2,3. W BDO z kolei walczysz RAZEM z petem. Gdy ty rzucisz skilla, to pet rzuci swojego skilla przypisanego do twojego. Np Tamerem zaatakujesz mobka ciosem znad głowy, to pet wykona zamach szponami. Wykonasz atak obrotowy wybijający przeciwnika w powietrze? Pet wypuści falę energii która dodatkowo podrzuci cel. Do tego jeśli chodzi o rozkład dmg to jest właśnie 50/50, co jest miłą odmianą od wowo-podobnych petów które głównie nadają się do tankowania bo i tak to ty robisz większy dmg (np warlock z wowa) :stuck_out_tongue:

Może gra nie jest w najlepszej sytuacji i już jakiś czas nie grałem, ale obczaj sobie spiritmastera z aiona, a nie tych pseudo summonerów w większości.

Pewnie nie tego szukasz, ale uwielbiam summony i najlepszą satysfakcje dał mi… Necromancer z Path of Exile ;; Vaal summon skeletons przzyzywa ponad 40 szkieletów w tym jednego z paru losowych commanderów dających wszystkim aury, pochłanianie zwłok ,wskrzeszanie, cursy, aury. Praktycznie wszystko robią twoje summony. Masa opcji do customizacji i itemkow zmieniających działanie twoich summonów. Pare scieżek do wyboru od golemów po szkielety, palące sie szkielety, wskrzeszanie przeciwnikow z ich skillami, golemy, itemek jak dancing dervish ktory robi summona z twojej broni, “ożywianie” broni by za tobą latały i atakowały, strzelały czy łączenie z nich guardiana. Dodawanie im efektów on hit, obrazen od zywiołów, stałe poczucie progressu i bycia coraz potezniejszym summonerem. Nie jest to mmo bo wiadomo hns, ale still… jako uwielbiający summonerów i nekromantów nigdzie nie uświadczyłem czegoś takiego ze każdy aspekt moich summonów moge podprecyzować pod siebie, kreować swój styl gry czy wolę mase zombie czy większe i potężniejsze czy zaspamić przeciwnika szkieletami, supportować summony aurami czy cursami, debuffami, wspomagać oslabianiem resistów przeciwników i masa masa innych opcji. :v:

Co do bdo… to dupa a nie summonerzy. xd nic z tym nie zrobisz. Po prostu bestia tamerki rzuca skille razem z tobą i to wszystko. Niczego nie ustawisz ani nie zmodyfikujesz pod siebie i caly gameplay to klepanie tego samego combo przez setki godzin.

@inuss @ilikeonlypain PoE odpada całkowicie. summoner w poe jest ok, to samo golemancerki ALE to nie jest w ogóle to o co mi chodzi.
@Brzydki jak na początku napisałem mamy 2020 fajnie jakby grafika była adekwatna i 3D. nie każdy lubie patrzeć na piksele
@Hobbitek W B&S summonerem grałem. Klasa nie spełnia w ogóle moich oczekiwań.
@larshi o tamerze z bdo słyszałem jednak tylko i wyłącznie same złe rzeczy tak jak pisze @ilikeonlypain.
@Ahryman Tak jak napisałem na początku spritimaster z aiona to jedna z lepszych prezentacji tego co bym chciał ale szukam czegoś innego.

Na razie wypróbuje GW2 huntera.
Fajnie gdyby klasa miała więcej niż 1 peta do wyboru. Fajnie gdyby można było przyzwać np. 2-3 pety. Lub nawet całą armię. Fajnie gdyby pety / summony lvl-owały / ewoluowały. Fajnie gdyby można było je customizować pod względem wyglądu / ekwipunku / skilli / talentów. Chodzi mi o bardzo rozbudowany system.

Także podsumowując narazie to co się nadaje:
Aion : spiritmaster
WoW: BM hunter
GW2 : hunter

i to co się nie nadaje z różnych powodów:
PoE : summoner lub golemancer (brak jakiejkolwiek interakcji między summonami a naszą postacią)
BDO : tamer ( brak customizacji i interakcji między postacią a petem)
B&S : summoner (brak możliwości zmiany peta na jakiegokolwiek innego. to bardziej “czuć” jakby kotek był nieodzowną częścią postaci a nie summonem naszej postaci)
Mortal : gry martwe nas nie interesują
Mu Online: kruk to pet… ale w sumie nie pet. brak customizacji, brak możliwości zmiany na innego, brak interakcji między postacią a petem.

Jak z innymi grami?
Pamiętam że pety były w lineage 2 ale po pierwsze grafika już nie ta… po 2 nie wiem czy gdzieś dało by się znaleźć żywe community.
Odnośnie FF14 to zdania są bardzo podzielone ale z tego co mi się wydaje klasa arcanist z jakimś tam petem to nadal nie to czego szukam.

Ktoś jakieś pomysły poza aion,wow,gw2?

Co do armii petow to w gw2 necro ma build minion master. Ale to juz inny styl walki niz ranger.

Bo PoE pozwala ci na customizację summonów xD. Że zacytuję “dupa nie summoner, po prostu przyzywasz mobki które sobie biją losowe cele wokół cb”. Przecież tym petom nawet rozkazów nie możesz wydawać, robią dosłownie co chcą xD

No to zostaje ci jedynie Rappelz. Poczytaj sb o petach, długo by pisać (łapanie, gear, skille, możliwość biegania z kilkoma petami naraz, pety mogą leczyc/tankowac/dpsować/rzucić cc itd). A niczego takiego, ale nowszego nie znajdziesz wiec jak gra jest za brzydka to masz pecha :stuck_out_tongue:

Jeszcze masz 4story ostatnio wystartował globalny nowy serwer od papaypaly i tam masz zaklinacza

W Gw2 ranger ma do wyboru ± 50 lądowych petów i ± 20 wodnych. Jednoczeście może mieć przywołanego jednego. I każdego aby odblokować musisz “znaleść” na mapie. Tj. w całym świecie GW2 :>
W sumie zostaje jeszcze Necromancer pod Summony, wtedy masz DO 5 summonów jednoczeście.