Gracz Black Desert Online szuka dobrej alternatywy

Cześć,
wiele godzin (możliwe, że tysiące) spędziłam w Black Desert Online. Przejadło mi się i szukam czegoś świeżego, podobnego do tej gry w zbliżonej oprawie graficznej.
Mój sprzęt:
Ryzen 5 3600
RTX 2070 super
ram 16 gb
Grałam w tytuły:
Warframe
Vindictus
Wolcen
Czekam obecnie na Lost Ark, Blade & Soul 2 istna automatyka, której nie preferuję.
Z góry dziękuję za propozycje.

new world 28 września wychodzi jest to super gra system walki bez targetowania walka jest satysfakcjonująca grafika spoko jest rozbudowany system pvp/ sa dungi pve/ crfting jak jesteś zainteresowany więcej powiem na pw dziscordzie DzikuXD#6781

Elyon jest w miarę podobny do BDO, tylko musiałbyś z miesiąc jeszcze poczekać.
Z innych to jest jeszcze SOLO jeśli chiński klimat ci nie straszny.

2lajki

9 września startuje Blade&Soul na silniku Unreal Engine 4

Dziewczyna szuka czegoś podobnego do BDO a Ty proponujesz New World? Jedynie co łączy te gry to to, że obie są mmo i w sumie podobieństwo się kończy.
BDO to ogromny i różnorodny świat z dziesiątkami (czy nawet setkami) różnych mobów, kilkanaście klas do wyboru, tysiące questów, mounty, statki, world bossy, oczojebne skille oraz dynamiczny combat. Do tego to typowy grindownik gdzie moby “przerabia” się setkami na godzinę.
NW to ładny świat z niesamowitym systemem zbieractwa i całkiem udanego craftu. Combat na 3/6 skilli zdecydowanie inny niż w BDO. Różnorodność mobów na poziomie niższym niż rozczarowujący.
Najbliżej BDO to na obecną chwilę raczej ma Guild Wars 2. Duży świat, ciekawy crafting i zbieractwo. System mountów chyba najlepszy ze wszystkich gier mmo. Combat również niczego sobie.
Na koniec pozostaje Elyon, który wyjdzie dopiero za miesiąc. Gra podobna do BDO z dużo mniejszymi fajerwerkami graficznymi. Combat jak dla mnie ciekawszy. Minusem (bądź plusem!) może być otwarty świat pvp.

2lajki

W zbliżonej oprawie graficznej? Szukaj dalej, jak znajdziesz to daj nam info.

Poczekaj na Elyona dobra gierka.

1lajk

@kacerz
Elyon byłby dobry gdyby ta grafika nie wiała trupem (w znaczeniu jest stara i chyba nic z tym nie zrobiono aby tak nie wyglądała). Oprócz animacji skilli nic z perspektywy graficznej nie zrobili.
Więc powiem brutalnie: zmień gust bo raczej nic podobnego nie znajdziesz.

Graficznie może być problem i to całkiem spory, bo mimo to że BDO ma już parę lat na karku to dalej jest mega ładną grą. Do tego BDO to jeden wielki grindownik, których jest całkiem sporo ale nie są aż tak ładne. Przykładem może być metin, tibia, nawet nostale. Gierki które są ładnie graficzne to np GW2, FF, ESO, WoW. Grami takimi podobnymi do BDO w którym możesz robić różne rzeczy to chociaż Runescape czy Albion. Musisz czekać na nowe tytuły typu Elyon czy New World (które z BDO ma akurat mało wspólnego) bo po prostu nie ma takich gier i tyle :confused:

Niech poczeka na New World.

heh xD

Metin 2 .
NIE DZIĘKUJ

1lajk

Upośledzony jesteś czy co?
Pod jakim względem NW przypomina BDO?

Tak pięknej grafiki jak BD nie ma żadna gra i nie będzie, bo jak wiemy BD to arcydzieło na miarę Leonarda Da Vinci, natomiast proponuje zagrać w NW lub wyjść na dwór

Porównywalnie graficznie do BDO to chyba tylko single player.

Z obecnych gier to zostaje ci tylko FF + shadery/tekstury oraz oczekiwanie na patcha grafiki. Pozostałe “oczekiwane” MMO to na dwoje babka wróżyła. Już było wiele mmo - pogromców WoW’a, nowych spojrzeń na MMORPG i większość okazała się klapą - Rift, Tera, Archage,Wildstary oraz Blade and Soul. Obecnie z ciekawszych MMO to GW2 oraz FF14.

cos podobnego do BDO czyli wszystko od KAKAO powinno Ci podejść tj. ODIN, ELYON (gry z podobna rozgrywką , przynajmniej z mojego odczucia) i co oni tam jeszcze mają w portfelu z mmorpg. Vindictus tez mi się podobnie kojarzy. NW raczej niewiele ma wspólnego z tym modelem rozgrywki.

@ [You_Mad_Bro]
“BDO to ogromny i różnorodny świat z dziesiątkami (czy nawet setkami) różnych mobów, kilkanaście klas do wyboru, tysiące questów, mounty, statki, world bossy, oczojebne skille oraz dynamiczny combat”

Pamiętam pierwsze dni BDO. Gra startowała z niewielkim kawałkiem terenu. Generalnie nic w niej ciekawego nie było na start. Ludzie stali nad brzegiem morza i łowili ryby, bo w grze nie było co robić.

Dziecko, myślenie nie boli.

No cieżko będzie dorównać BDO jeśli chodzi o grafikę,
z taką grafiką to na twoim miejscu zrobiłbym sobie przerwe od MMORPG i obgrał zaległości w single player, a w między czasie w jakieś MMO ładne pograć sieciowe
btw kojarzę nick, chyba byliśmy przez chwile kiedyś w jednej gildi albo spotkaliśmy sie gdzieś na spocie