Gracz po 15 latach przerwy szuka wskazówek

Po bardzo długim okresie postanowiłem znowu zagrać w moją grę nastoletnich lat.
Jednak od ostatniej mojej gry sporo się pozmieniało, dlatego szukam wskazówek.
Zacznę od tego, że zaczynam grę Paladynem (Premium mam wykupiony) na serwerze Bona. W tym momencie po wyjściu z Dawnport mam 11 poziom i zaczynam offline trening. Jakie statystyki muszę mieć do 30-50 poziomu i jak na początek zarobić na jakiś ekwipunek.

Nie jestem pewien czy Bona to dobry wybór, polecałbym Damorę, albo któryś z nowych serwerów.
Statami się za bardzo nie przejmuj, na spokojnie wbij sobie 100 lvl, w między czasie puszczaj offline trening. Później, jak już będziesz miał w miarę fajny zarobek, to zainwestujesz w łuki do treningu, czy różdżki do mlvl.
Co do miejscówek, do 50 poziomu możesz siedzieć na spiku na kaza. Później jakieś wyrmy, albo edron vampiry. Chyba, że chcesz szybko dobić 100 to na eringu oramond przy schodach.
Jak typowo pod profit to na low lvl amazonki, od 50 culty na yalahar, od 70 putrid mummy na darashi.
Tu masz w miarę fajne miejscówki z podziałem na lvl: https://tibiapedia.com/en/master-guide-for-paladins/
Aaaa i olej tego typa wyżej, sporo osób gra i dużo osób 25+ wróciło do tibijki, także na luzie

1lajk

nie przejmuj się statami za bardzo poprostu sumiennie odkładaj postać na offa jak skończysz grac i będziesz miał spoko staty.
Co do eq to do 50 poz speary/royal/magic potem hornbow z inbuingiem na mane+ kryt jak cie bedzie stac
zbroja belted cape> Paladin armor aż do 100
buty bohy > potem badger bootsy
czapka to w sumie obojętnie co byle by było lekkie i dawało w miare arma np crown helmet > zaoan helmet
spodnie taka sama zasada lekkie z armem potem zaoan

@byczsek @Mieku1. Dziękuję za wskazówki, zostawiłem teraz na offline trening by mieć przynajmniej 40 distance. Dobrym pomysłem jest pójście do Venore na Swamp Trolle (Medicine Puch) by troche zarobić? Czy lepiej od razu na Amazonki?

Wydaje mi się, że amazonki lepsze, dropią itemy pod imbu, szybciej sprzedasz, chociaż to też mocno od cen uzależnione

1lajk

ja bym polecił trole na port hope speary za darmo i depo obok

Smaka mi zrobiłeś tym powrotem xD Jak zacznę grać, to napisze Ci priv, to może skoczymy gdzieś razem

2lajki

Siema ! opowiem ci od a do z poniewaz juz troche lat siedze w tej grze aktualnie sytuacja wyglada tak ze postac lepiej kupic na char bazar za 50 tibia coinow z dobrymi skillami bo po prostu aktualnie to jest stara czasu zeby siedziec rok na offlinne treningu a jak wiadomo im wiekszy skill tym szybszy exp jak chcesz szybko expic kup chara jakis 8 level ze skillami 100 + i masz z glowy o ile chcesz inwestowac na poczatku moze nie odczujesz tego ze masz skille np 50 i bijesz wmiare szybko mobki ale im wiekszy lv bedziesz bil tym wieksza mordęga cie czeka wiec jesli masz juz zamiar skillowac to wbij conajmnienj ten 90 skill palkiem sie gra wmiare przyjemnie a wiec polecam ci tak 8 lv kupic stealth ringi isc bic stonerefinery na venore luuub na cormaye wskoczyc do studni tam jest ukryty spocik z elfami na stealth ringach i fajny profit wiec nie bedziesz stratny i tak do 30 levela smialo mozesz tam expic jak nie dluzej o ile ci sie miejscowka nie znudzi potem mozesz sie wybranc na bonebeasty edron lub vampiry edron nic trudnego na youtube jest pelno poradnikow gdzie jest droga co do ekwpinkow to zadne speary tylko od 8 lv lecisz z bowem i arrowami do conajmniej 55 levela pozniej kusza i power bolty wbijasz 70 i zamieniasz power bolty na drill bolty i wbijasz tak 90 level odd 90 levela mozesz latac z crystaline arrow az do 150 levela a pozniej to juz z gorki oczywiscie jesli chcesz to udziele ci wszystkie odpowiedzi na twoje pytania na discordzie jak chcesz to ci go poddam

2lajki

Sam gram na Bonie i mogę ci powiedzieć jak wygląda tu gra, resp na najwyższe lvl są pod kontrolą elity. Reszta jest dostępna i pomijając kilku trolli większość przestrzega listu i kolejki w nim. Skille się wbiją z czasem, a co do zarobku to creature products do imbuing na początek. Potem respy stricte dla palla dadzą ci sporo zarobku (lizardy high lizardy choseny ghastly itp). Jak dobijesz odpowiedni poziom rób daily bossy zanim odblokujesz Scarlett oberona drume. Powodzenia i miłej gry.

@Krwawy1
Wielki dzięki za wyjaśnienie sytuacji na Bonie, ale taka sytuacja jest chyba na każdym serwerze.

Nie na każdym, są serwery bardziej dla ludzi, gdzie w ogóle nie ma dominando jak np: Secura czy Antica xd Ogólnie polecam bardziej wejść na tibiopedie, tam dowiesz się więcej od ludzi, bo zaglądają na nią w większości ludzie, którzy aktualnie grają w tibie.

@Saizo
Może i oszalałem, ale gra się całkiem przyjemnie. Gra nie jest tak badziewna jeśli lubisz gry w stylu retro.

@ryzu1
Dzięki za wspomnienie o “tibiopedia”

To ja się trochę przyłączę do tematu i kieruję pytanko jaki aktualnie jest najlepszy ots z największą ilością graczy bez nacisku na vipa?

Skille to kwestia pilnowania offline training timingu.
Jeżeli interesuje Cie wysoki skill na starcie to sugestia kupienia na markecie budżetowego chara to dobry pomysł. Suma wydatku czasu i Tibia Coinów ma się nijak do ceny gotowca.
Obecnie jest wiele poradników na YT pod PowerGaming dla tibii.
Jeżeli chcesz poznać grę i na spokojnie przejść początkowe kroki. Eksploruj mapę, rób bestiariusz, questy dostępowe do lokacji. I tak ostatnie 2 elementy wrócą do Ciebie na wyższym lvlu.

  1. Lepiej kupić wyskilowaną postać za grosze, niż męczyć się postacią bez skilli.
  2. Exp to krew postaci, bieganie na gównopotworkach nie przyniesie Ci praktycznie żadnej korzyści, tylko oddala Cię od gry na wysokim poziomie, gdzie zaczyna się zabawa
  3. Pieniądze, nie farm golda w grze. Stopień inflacji jest tak gruby, że dwa miesiące gry nową postacią na starym serwerze nie zdołasz zarobić 40 zł
  4. Bez myszki z dodatkowymi klawiszami, makro do zbierania loota, i żelaznej determinacji nawet nie podchodź do tej gry na poważnie.
  5. Zostaw to po prostu, nie warto uwierz mi.
  1. Wolę sam wbijać skille i mieć satysfakcję z tego.
  2. Wolę przypomnieć sobie te “mrożące krew” expienie, to fajna zabawa była.
  3. Pozostawię to bez odpowiedzi. Nie podchodzi mi kupno TC, tylko po to by wymienić ja na golda.
  4. Mam myszkę z dodatkowymi klawiszami.
  5. Nie zostawię tego, na razie bardzo dobrze się bawię.

Serio? Jaka satysfakcja chyba że podoba Ci się jak twoja postać przez 3 miesiące stoi po kilka godzin i wali kamyczkiem to naprawdę może i sprawia frajdę ale tym którzy mają coś nie tak pod kopułą,

Pozatym nie istnieje już “mrożące krew” expienie nie ta tibia

Satysfakcja w tym, że samemu się “wycierpiało” te X godzin na skille, a nie szło na łatwiznę :slight_smile:

Właśnie o to chodzi. Chcę wycierpieć i mieć satysfakcje z tego, że nie używam jakieś gotowej postaci.

Wysyłam PW :slight_smile:

edit: jednak nie, bo nie mogę xD więc napiszę nizej

Siemanko. Czytałem Twój post w sprawie Tibii. Sam jestem rocznik 90. Pamiętam czasy, gdy zaczynałem grę w Tibię w roku około 2000. Wtedy była wersja 6.0.1. Skończyłem na wersji 7.6, bo potem nie było sensu grać w coś co otrzymało hotkeye. Tibia poszła jak dla mnie na dno. Gdybyś chciał poczuć prawdziwą grę tibijską zza dawnych lat, polecam Ci serwer Medivia https://medivia.online/ - Jest to ots robiony właśnie pod nasze lata świetności, jednak z dodatkową własną częścią taką jak: grafika, potworki, czary, taski, questy itp. Ale myślę, że odnalazłbyś się tu bardziej jak na rl tibii. Serio mówię jako stary wyjadacz. Osobiście nie mam czasu na granie, ale gdybym miał grać, to grałbym właśnie tu :slight_smile: Czytając Twój post nawet chciałem do Ciebie pisać o wspólną grę na bonie ( ja grałbym druidem ), ale nie ma sensu przy braku czasu :smiley: Pozdro bracie!