Gracze hardcore i casual w jednej grze - co wybrać?

Ja nie podwazam tego ze end game w wow to nie casual content jednak musisz sie zgodzic ze co dodatek masz zwiekszanie lvl cap i item lvl a co za tym idzie end game gear z poprzedniego dodatku staje sie smieciem i jest juz tylko ogniwem posrednim lub nawet nie.
Dlatego mnie to troche zaczelo denerwowac ze end game content w kazdym dodatku sprowadzal do wbicia nowego lvl cap i zdobycia nowych itmow z wyzszym ilvl… i tak w kolko co dodatek… zadnych nowych mechanik, zadnych specjalizacji czy kompletnie odmiennych buildow nic…
A gw2 masz co dodatek kompletnie nowe elitarne specjalizacje ktore daja Ci nie tylko nowy build/buildy ale kompletnie odmieniona postac … np Mesmer czyli inaczej iluzjonista w wersji core zwykle klonowanie teleportowanie czy uzywanie iluzji do ataku czy cckowaia czy innych rzeczy, w hot dostaje elitarna specjalizacje chrono ktora daje jej mozliwosc zabawy z czasem i jego zakrzywianiem itd, w pof dodano specjalizacje elitarna mirage - dzieki ktorej tworzy iluzoryczne plapki z klonow, skill uniwersalny dla kazdego jakim jest unik zostal u niej zastapiony “rozmywaniem” dzieki ktorej jest niewrazliwa ale mogaca zadawac obrazenia i masa innych rzeczy jak zwierciagla itd itd… Ranger w wersji core to zwykly ranger kojarzony z lukiem petem i na swapie np z gs, w hot staje sie druidem rewelacyjnie leczacym i podtrzymujacym, w pof moze spowodowac pochloniecie duszy peta ktorego ma przy sobie i dzieki temu otrzymuje nowe umiejetnosci … itd itd i klamstwem by bylo gdybym napisal ze np taki mesmer ma 3 buildy czyli core, chrono i mirage bo sam mirage np na pvp ma wersje power z greatswordem, wersje condi ze staffem, condi z axe torch pistol itd czy hybrid mirage z sword torch wand pistol itd (czyli samego mirage mamy 3 min wariacje nie mowiac o jakis bukrach itd) i tutaj kazda specjalizacja to nauka calej postaci bo czesto build warunkuje wszystkie mechaniki tej postaci :slight_smile:)

To prawda, w WoWie gear jest nic nie warty nawet w kolejnym patchu, same specjalizacje czasami są zmieniane w poszczególnych dodatkach, ale nie jakoś drastycznie. WoW raczej stawia na mechanikę samych bossów, niż na różnice w klasach. Więc tak, sama postać praktycznie się nie zmienia, za to na każdym bossie trzeba robić coś innego i korzystać z różnych ustawień talentów, skilli, czy nawet kombinować ze zmianą klas i speców. Ja np. na każdym bossie mam inaczej poukładane talenty. DPS jest tak wyliczony, że nawet zmiana jednego skilla zupełnie zmienia rotację. Wiadomo, z czasem gear niweluje te zmiany i po prostu się przebiega przez bossy, ale podczas progressu jest ciężko.
W GW2 Druid mi się podoba, bo łączy dwie moje ulubione klasy - taki typowy ranger z petem, czyli moja ulubiona postać w dps, która później się przemienia w druida, fajną postać leczącą.

Eso jeżeli już mmorpg bo tam progress jest ale go nie ma połowa ubrań wygląda tak samo i broni też xd lepiej już zagrać w coś gdzie nie macie itemow na dany lvl i możecie dzieki temu zawsze razem grac