Grafik

Witamy Cie @Avangor w realiach tego forum. Mam nadzieje, ze milo spedzisz tu czas 

A co mamy sie cieszyc i chwalic ...?? too wyglada jak troll temat .

Jakby 3 lat projektowal jedno logo :P

@Kudlaty

Moze zacznijmy od tego ze nie ma czegos takiego jak talent ...

To sa raczej predyspozycje , osoby ktore rysuja widza swiat inaczej niz inni ludzie poprostu sa wstanie wzrokiem wyciagnac wiecej szczegolow niz szary kowalski ...

kolega mowi ze chce zarabiac na pracach graficznych wektorowych z tego co pamietam jest i sa strony na ktorych wystawia sie pliki z roz corela , i zainterosowani webmasterzy kupuja takie grafiki lub firmy ... wiec jak kolega chce zaczac zarabiac na tym niech kieruje tam kroki ... ale trzeba cos umiec bo oni byle co nie wystawia na sprzedaz ;p

Kolejny pseudo grafik, nic nie umie, a kase chce. Chłopie straciłeś trzy lata, postęp zerowy. Nie mam nawet zamiaru Cię pocieszać, wręcz mam chęć Cie zjechać za to, że miałeś czelność pokazać się z czymś takim.. Tylko mi nie mów o żadnym talencie, można dojść do bardzo wysokiego poziomu bez talentu, a z nabytymi umiejętnościami. Ogarnij troche gimpa i zrób coś na poziomie, a nie siedź cały czas na tym samym z nadzieją, że ktoś sypnie groszem.

Talent jest tylko pomocny, nawet Ci z talentem nie zajdą daleko jeżeli nie będą ćwiczyć a Ci bez szybko przegonią tych Z bez zaangażowania.

Chłopie wyjdź z domu, bo internet Ci nie służy. Ludzie taką amatorską grafikę robią za darmo, bo naprawdę nikt Ci nic nie zleci za pieniądze. Jest masa świetnych grafików, których usługi są dość "tanie" ale oni to potrafią, Ty musisz się jeszcze wiele nauczyć ...

osoby ktore rysuja widza swiat inaczej niz inni ludzie poprostu sa wstanie wzrokiem wyciagnac wiecej szczegolow niz szary kowalski

To nie jest predyspozycja. Taka spostrzegawczość przychodzi z czasem. To dla jej wykształcenia czyta się teorie.

Talent 

Talent ma dwie formy:
1) Ludzie urodzeni pośród artystów i zmuszeni przez rodziców bądź zachęceni przez znajomych do praktyki od naprawdę młodego wieku
2) Ludzie niezainteresowani innymi rzeczami niż dany rodzaj sztuki, którzy siłą rzeczy wtapiają w to znacznie więcej godzin niż ci naokoło
To określanie jest wyłącznie odniesieniem się do przypadłości losu w której ktoś faktycznie się starał i pracował zamiast siedzieć na d*pie, raz czy dwa zrobić coś na odwal a potem się nasłuchać od znajomych jacy są super i potrafią. Jeżeli ktokolwiek sądzi, że talent jest mu do czegokolwiek potrzebny, to proponują strzelić sobie w głowę albo przedawkować tabletki nasenne, bo z żadnym się nie urodziliście.

Chłopie wyjdź z domu, bo internet Ci nie służy.  Ludzie taką amatorską grafikę robią za darmo, bo naprawdę nikt Ci nic nie zleci za pieniądze. Jest masa świetnych grafików, których usługi są dość "tanie" ale oni to potrafią, Ty musisz się jeszcze wiele nauczyć ...

tanio na wektorowej grafice mozna zarobic jak sie jest dobry w tee klocki dajmy przyklady .

Zrobisz 1 grafike wektorowa za 2 dolary a ja kupia w jeden miesiac 100 osob masz 200 dolarow oczywiscie po oddaniu prowizji zostanie ci 170 dolarow , w miesiac zrobisz kilkadziesiat takich grafik po 2 dolary ...

Ludzie z tego dobrze zyja

Zrobisz 1 grafike wektorowa  za 2 dolary a ja kupia w jeden miesiac 100 osob masz 200 dolarow oczywiscie po oddaniu prowizji  zostanie ci 170 dolarow , w miesiac zrobisz kilkadziesiat takich grafik po 2 dolary ...

Chyba jesteś niepełnosprawny, jeżeli myślisz, że ktoś ci sprzeda nawet słabej jakości wektorówki za dwa dollary i jeszcze z tego przeżyje. Zrobienie porządnej grafiki to kilka godzin pracy, plus jeszcze trzeba do tego poziomu dojść. Najtańsze Logo chodzą po 300 usd, a porządne potrafią przekroczyć tysiąc.

Sorry że to piszę, ale jeśli faktycznie tylko taki poziom osiągnąłeś przez 3 lata, to były to lata zmarnowane. Nie chciał bym Cię obrazić, ale podobny poziom prezentuje mój brat, który jest w 4 klasie szkoły podstawowej.

Chyba jesteś niepełnosprawny, jeżeli myślisz, że ktoś ci sprzeda nawet słabej jakości wektorówki za dwa dollary i jeszcze z tego przeżyje. Zrobienie porządnej grafiki to kilka godzin pracy, plus jeszcze trzeba do tego poziomu dojść. Najtańsze Logo chodzą po 300 usd, a porządne potrafią przekroczyć tysiąc.

nie mowie o jego poziomie , tylko o osobach ktore tym sie zajmuja zawodowo

@Love3

ale moge sie mylic bo ja z tym mialem stycznosc 10 lat temu ....

Ale z tego coo widze ceny poszybowaly gore

https://stock.adobe.com/pl/collections/NqecmxB911nnF1wfPtXCEWSDBpyLOD2b?load_type=homepage

I cena 59 euro za licencje rozszerzona robi wrazenie zwlaszcza ze mozna licencje sprzedac wielokrotnie do edycji :P

nie mowie o jego poziomie , tylko o osobach ktore tym sie zajmuja zawodowo

Nie mówisz, zmyślasz. Też odnoszę się do zawodowców. NIKT nie zrobi ci żadnej grafiki w żadnym formacie za dwa dolary. To byłyby centy za godzinę.

Dobra chyba należy sprostować jeszcze kilka spraw.
1. Serio sądziliście że ja na tym spędziłem więcej niż 1h :D (wyjątek obecne profilowe +/- 2h), jeśli tak to rzeczywiście nice. Na DeviantArt'a wrzuciłem co robię w 5 min.
2. Serio aż 300 dolków nice ;d raczej myślałem o skromnych skinach za 1E lub 0.5E. Wiecie 2 rok w technikum a od Mamuśki nie będę brał na PC czy gierki i pasuje sb ogarnąć jakieś źródło dochodów.
3. Podsunęliście mi fajny pomysł na zrobienie grafiki którą nie robię w 1h.
4. Szkice w zeszytach np. ten z 1 bossem w DS to 45 min lekcyjnych. Deadpool z padem to 5-10min :D
5. Chyba serio muszę dodawać jakieś opisy typu "Work time:" :D
6. Wiecie hobby to hobby, nie poświęcasz na nie całego wolnego czasu lecz jego część. A wiadomo level też sam się nie wbije.

Nie odpisywałem wcześniej, musiałem wyjść do znajo.

PS: Niezły "shitstorm" się zrobił.

Poważnie takie coś zajęło Ci 45 minut? Nawet w czasie lekcji, takie "coś" nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Dla mnie takie twory służyły za szablon, ew. coś co przypominało mi, co miałem narysować w wolnej chwili.

p.s. Co to miało przedstawiać? Bo pomimo tego że w DS grałem, to jakoś nie rozpoznaję.

@RasunZgadzam się w 100% że jest to idealny szablon ;D, dla tego znajduje się w folderze z bazgrołami.
Na lekcji jest jak jest, a czasami człowiek potrzebuje trochę czasu by wymyślić coś.

Ciekawią mnie prace ludzi którzy tak gorąco udzielali się w tym wątku :D

@RasunZgadzam się w 100% że jest to idealny szablon ;D, dla tego znajduje się w folderze z bazgrołami.
Na lekcji jest jak jest, a czasami człowiek potrzebuje trochę czasu by wymyślić coś.
Ciekawią mnie prace ludzi którzy tak gorąco udzielali się w tym wątku 

Z tego co widziałem majster podlinkował ci swoje prace

@majster008 Ile ci takie coś schodzi ? Na 100% nie jest to praca "od ręki", jakie ja "popełniam":D

Untitled


Wiecie raczej nie bd komuś ogarniał avatara przez 6h za jakieś 0.5-1E, bo mi prąd się nie kalkuluje. (jak co to w PC mam AMD to wiecie jak jest :D)

nie pamietam ale mysle ze 1-1,5h max too robilem

Tooo prace wektorowe ktore tam mam jak taa czaszka zajelo mi too 2 dni sklada sie ona z kilkuset elementow

Jak i taa lampka na biurku too sa pracochlonne prace

Jeśli tak to szanuję i wyrazy uznania.

Jeśli chcesz się związać zawodowo z grafiką to masz sporo nauki. Zawsze możesz skończyć technikum i iść na studia z grafiki i wybrać specjalizację. Jeśli oblałeś maturę to możesz iść do policealnej na informatykę i specjalizacja grafika. Po ukończeniu szkoły "graficznej" możesz iść na staż na stanowisku grafika. Warunek jest jeden musisz przerobić sam w domu setki tutoriali i wszystkich materiałów edukacyjnych jakie wpadną ci w ręce. Możesz zacząć się uczyć Photoshopa i ilustratora do wektorów. Następnie trzeba zrobić specjalizację np 3D, obróbka filmów.

Jeśli chodzi o rysunek to magna jest średnia. Na początek wystarczy, ale później musisz spróbować martwej natury, twarze realistyczne itp. Przejdź się po szkołach, uczelniach i popytaj o kierunki, kursy grafiki i rysunku, sprawdź dom kultury, czy organizują jakieś zajęcia

Avangor, przestań szukać wymówek i tłumaczeń. Ludzie ci się do gardła rzucają, bo wyglądasz jakbyś żył w własnym świecie. Powtarzam: nikogo nie interesuje dlaczego, kiedy i jak. Ludzi interesuje to, co widzą. Jeżeli sądzisz, że potrafisz zrobić coś porządnego co dałoby się nazwać czymś ponad poziom z painta, to zrób, przynieś, pokaż. Póki co naprawdę niczym się nie popisujesz. Nawet twoje szkice na lekcji mają skopane proporcje, niedokładne kształty i są robione przez dziesiątki krótkich pociągnięć narzędziem, co jest swoją drogą niepoprawne. Zwłaszcza w tak małej skali, gdzie nadgarstkiem całą linię spokojnie pociągniesz. Przestań myśleć o robieniu czegoś za pieniądze, lata pracy cie przed tym czekają. Przestań też klasyfikować coś, na co poświęcasz 45 minut raz na kilka dni swoim hobby. Sam ci skill nie wzrośnie.

@Artegan

Ciężko u mnie z tym, mieszkam na "zadupiu" położonym niedaleko strzyżowa. Więc głównie rysuję w gimpie z tego co ogarnąłem na YT lub "wypatrzyłem".
Raczej zostaje mi tylko www. Sam PS nigdy mi nie przypadł do gustu próbowałem 4 razy ale zawsze mnie odrzucał, gimp jest lekki ogarnia wektory a z pluginami potrafi prawie to co PS.

to zależy ja swoje studia graficzne skończyłem na tworzenie w stylu mangowym własnie dlatego ze jest to bardzo mało popularne na takich kierunkach...oczywiście martwa naturę, malarstwo, rzeźbiarstwo, 3d, obrobka graficzną także zaliczyłem ^^

Prawda jest taka obojętnie w jakim stylu idziesz byle by dążyć do perfekcji.

@Avangor nadal czekamy na propozycje od ciebie którą uważasz za zrobioną zarąbiście przez ciebie bo na razie to jak sam nazwałeś bazgroły mamy, wiec czym tak naprawdę chcesz zachęcić kogoś do tego by zlecił ci coś stworzyć za kasę ?

a żeby nie było ze tylko tak sobie pisze tutaj masz coś co stworzyłem na studiach i stwierdziłem po tym nigdy więcej animacji po klatkowej ^^