Grafik

Wyszedłem z założenia że taka 2h grafika którą obecnie mam na profilowym może się sprzedać, widocznie żyję w innym świecie lub trafiłem na ludzi którzy nie są na moim poziomie (@majster008 szacuneczek). Tak czy siak ogłoszenie wrzucone, jak znajdę chętnych to fajnie a jak nie to też przeżyję.

Jeśli kogoś uraziłem lub w jakiś inny sposób dotknąłem to przepraszam.

Jesteś blisko Rzeszowa, więc kieruj się na Rz. Albo wybierając studia uciekaj na blok zachodni kraju. Dostaniesz się na akademik za dystans pomiędzy uczelnią, a miejscem zamieszkania. Możesz zostać przy gimpie, ale jeśli pójdziesz do pracy do jakiejś firmy to dostaniesz Photoshopa, ilustratora lub corela

@Artegan Nie wiem za bardzo w jakim jeszcze kierunku pójdę, obecnie tworzę www (HTML + CSS + PHP), zajmuję się obróbką Video, szeroko pojętymi peryferiami komputerowymi jak i samym OS'em i do tego dochodzi grafika poruszana w tym temacie.

Jeszcze nawet nie wiem czy będę chciał iść w studia.

@Artegan Nie wiem za bardzo w jakim jeszcze kierunku pójdę, obecnie tworzę www (HTML + CSS + PHP), zajmuję się obróbką Video, szeroko pojętymi peryferiami komputerowymi jak i samym OS'em i do tego dochodzi grafika poruszana w tym temacie.
 

Jeszcze nawet nie wiem czy będę chciał iść w studia.

Polecam ci się dobrze zastanowić nie opłaca się robić wiele rzeczy bo nigdy nie będziesz w nich dobry najlepiej wybrać to w czym naprawdę czujesz się najlepiej i to ciągnąc.

Jak to się mówi jak coś jest do wszystkiego znaczy się że jest do niczego :P

Wiesz takiego typka z sklepiku PC lub od Sieci nie ciężko przegadać. Więc robotę raczej wydaje mi się że znajdę, nie chcę wyjść na takiego cwaniaczka, ale tak po prostu jest :D

tutaj masz kolejna prace wektorowa ktora robilem kiedys

samolot malowanie.png

@majster008
Nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, trochę gradientów, czarny layer z 40-50 % przeźroczystością i tylo.

Trochę mam mętlik w głowie w co pójść w tym swoim życiu, no ale to muszę "rozkminić" sam.
Ostatnio np w PC hardware mam wrażenie że raczej niczego więcej się nie dowiem i to ogarniam , ale czy mam iść w to i się "nudzić" ?

@majster008
Nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, trochę gradientów, czarny layer z 40-50 % przeźroczystością i tylo.
Trochę mam mętlik w głowie w co pójść w tym swoim życiu, no ale to muszę "rozkminić" sam.
Ostatnio np w PC hardware mam wrażenie że raczej niczego więcej się nie dowiem i to ogarniam , ale czy mam iść w to i się "nudzić" ?

eee że co ??

No too czekam na twoj samolot na jutro jak nie skomplikowane

@Avangor

No jak mowisz ze too jest gradient too wyrobisz sie w 2h :P wiec na na 15 NA JUTRO

@Avangor

ksztaltow ??

kk, na którą :D
Mam długi weekend majowy bo piszą maturki.

@majster008 Chodziło mi bardziej o te blaski, a co do kształtów to raczej nie jest problem.

The Airplane Red v0.5

The Airplane Stock v0.5

Wersja "Red" i "Stock".

to ty robiles??

jak tak too poprosze kazdy element zeby byl pokolorowany :P no ze jak robiles too masz dostep do warstw pliku i mozesz pozmieniac kazdy element na inny kolor..

Miszczu Avangor, aż mnie ogarnęła nostalgia, otworzyłem zeszycik z bazgrołami z przekroju gimnazjum - no popatrz, to samo. Z tą różnicą, że wstydziłem się wrzucania tego w sieć bo widziałem, że są miliony ludzi niebo lepszych ode mnie i pokazywałem to wyłącznie kumplom. Nie każę Ci się nie chwalić tym co robisz, ale musisz popatrzeć na to krytycznie, to na razie jest zabawa, a jeśli chcesz wziąć za coś pieniądze to musisz pracować, ciężko.

"Airplane Wallpaper", drugi obrazek w google. On tego nie narysował, tylko odrysował. @Avangor przestań próbować wmawiać innym i sobie, że jesteś super artystą. Nie tędy droga. Zainteresuj się i zacznij ćwiczyć od podstaw. Polecam zacząć od figure drawing, nawet nie musisz cieniować tylko naucz się robić dobry lineart. Na resztę przyjdzie czas później.

no too z tylu coo wstawil za samolotem wyglada jak pedzle z gimpa :P

Az tak tragedii nie widac przynajmiej miare dobrze obrysowal ten samolot

@edit

chociaz bardziej zawansowany grafik juz by skopiowal too dokladniej ;p

Przynajmniej razem ustaliliśmy mój poziom ;D Widocznie grafika to nie mój konik, ale zawsze mogę sb ogarnąć jakiegoś avatarka.

PS:@majster008 jak rysowałeś to z głowy to respect +++, daję repkę ;D

"Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć."

Przynajmniej razem ustaliliśmy mój poziom ;D Widocznie grafika to nie mój konik, ale zawsze mogę sb ogarnąć jakiegoś avatarka.
PS:@majster008 jak rysowałeś to z głowy to respect +++, daję repkę ;D

nie ma czegos takiego jak rysowanie z glowy .

... proste rzeczy napewno da sie z glowy narysowac jednak wiekszosc rzeczy too ludzie sie wzoruja na otoczeniu ktore ich otacza dookola ...

Wiec dlatego jest cos takiego jak martwa natura na leckji rysunku, bo pierwsze rysunki byl czerpane z natury ...

@ edit

No chyba ze masz pamiec fotograficzna i jestes wstanie sobie ilustrowac obraz w glowie dodatkowo, ktore widziales wczesniej :P

@edit

Ale kalkowanie too nie sztuka

@majster008 Nie do końca. Zadaniem artysty nie jest skopiowanie czegoś co już jest, tym bardziej z zdjęcia. Zadaniem jest zinterpretowanie czegoś.

@majster008 Nie do końca. Zadaniem artysty nie jest skopiowanie czegoś co już jest, tym bardziej z zdjęcia. Zadaniem jest zinterpretowanie czegoś.

ja nie mowilem o kopiowaniu a oo wzorowaniu;p

@AdasPustelnik No przyczepiłbym się paru* rzeczy,
-Ramka w ramce, jedna stylizowana druga biała z worda (trochę kontrast) , jeszcze jedna nachodzi na drugą, nie ma to sensu
-Napis powinien być biały tak jak reszta (pewnie z cieniem jaki rzuca ramka) , winorośl powinna być ewidentnie niżej względem napisu, ewentualnie od biedy napis wyżej - To definitywnie poprawić

-Ten glow połączony z blurem po lewej stronie od zdjęcia , który raz zakrywa rzucane cienie a raz nie, przypomina mi azjatyckie produkcje co próbują zamaskować słabe modele


( nie chce tykać samego zdjęcia)

Źle nie jest, ale na pewno da się to bardziej dopracować

@charny3 Dzięki, że ktokolwiek odpisał jakąś konstruktywną opinię. Wiem, że mam jeszcze wiele do poprawienia, dlatego tym bardziej cieszę się z pozytywnego wydźwięku tej opinii. Co do zdjęcia, to zazwyczaj zostawiam takie jakie dostaje, ewentualnie jakaś ramka, tak jak tutaj, chociaż mi też się ona nie podoba... ale nie miałem już siły tego zmieniać. A co do jakości to i tak wydruk niestety zmniejsza jakość.

W sumie dobry pomysł z białym napisem, sam nie wiem dlaczego zrobiłem taki... nie wiem czy nie byłby za jaskrawy.