podkręcanie słabego TANIEGO sprzętu, niemarkowego, nie przystosowanego przez producenta do OC jest czystym idiotyzmem. Jeśli już faktycznie chcesz coś w życiu podkręcić to radzę zacząć od swojego mózgu.
po 1. poczytaj poradniki o podkręcaniu. musisz wiedzieć co robisz !!! podkręcać nie wolno metodą prób i błędów. MUSISZ wiedzieć co dany parametr robi i jak wpłynie na działanie sorzętu.
po 2. podkręcać należy z głową !! nie można podkręcać na maxa bo uszkodzisz sprzęt. wiedziałbyś to po przeczytaniu jakiegokolwiek poradnika. po ustaleniu "teoretycznych" maksymalnych częstotliwości zegarów należy je zmniejszyć o minimum 20% wartości podkręconej. podkręciłeś 100mhz na rdzeniu... zmniejszasz o 20mhz.
po 3. jeśli faktycznie ktoś ma udzielić Ci jakichś rad dotyczących podkręcania przydałaby nam się całkowita specyfikacja komputera + temperatury i wahania napięć tzn wartości min i max.
temperatury i napięcia na kilku załóżmy 3 stanach. nie podkręcony sprzęt, podkręcony do połowy wartości, podkręcony do tego Twojego szalonego maxa.
po 4 i najważniejsze ::
cytat od Ciebie - przeczytaj go uważnie nawet kilka razy.
" Taktowanie pamięci podkręciłem z 900 MHz na 1000 MHz, a zasilanie dałem na maxa żeby nie brakło w razie coś. "
co to znaczy zasilanie dałeś na maxa?? a nie pomyślałeś że możesz sobie spalić kartę? a może właśnie przez napięcia masz utratę stabilności??
a tak podchodząc serio do tematu to na twoim miejscu dałbym tak: napięcie = stock, zegar rdzenia około 900mhz, pamięci powinny pójść do około 1200mhz. zegar pamięci możesz podkręcać do woli przynajmniej nic nie zepsujesz, przy pewnym zegarze pamięci zaczną powstawać artefakty. zegar podkręcasz co ok 20mhz. jak zaczną pojawiać się artefakty odejmujesz 50mhz od wartości max. i czysto teoretycznie masz ustawiony zegar pamięci.
odnośnie taktowania rdzenia poleciłbym poszperać w necie kto na ile tą kartę kręcił i dopasować się do zaleceń kolegów którzy wiedzą co robili.
P.S jako ostatnie. kręcenie sprzętu komputerowego szczególnie w laptopie powoduje spadek wytrzymałości nie tylko podkręcanego elementu ale też może wywierać negatywny wpływ na inne podzespoły. jak wiadomo np. karty graficzne i procki mają w 90% przypadków 1 heat pipe... jeśli karta będzie się bardziej grzała od razu za nią pójdzie procek. karta kręcona stara się pobierać więcej prądu co ma negatywny wpływ na cały układ zasilania na płycie głównej który niestety jest bardzo delikatny w laptopach.