Guild Wars 2 - czy da się grać f2p?

To fajna cena… Szkoda kasy skoro nie ma na to parcia i za golda można i tak odblokować…

Mordo podstawka jest za darmo dodatki płatne. Nikt nie pisze ze dostajesz cały kontent za free.
Zdobycie ascended eq zajęło mi dwa miesiące, jeżeli zdobycie top eq w mmorpg zajmuje dwa miesiące to jest to ultra szybko. Trzeba mieć tylko ręce, ale czego ja wymagam od ludzi których przerasta czytanie ze zrozumieniem.
Pograj w takie mmorpg jak Lineage 2 gdzie po dwóch latach to może dojdziesz do lv który umożliwi Ci założenie top eq, a co dopiero zdobycie tego eq… Gimby nie znajo.

Można. Ja, gdy zaczynałem kupiłem wówczas cały dostępny content za €. Mogłem poprowadzić płynnie story, bez potrzeby zatrzymywania się na farmę LS-ów. Za golda zacząłem od slotów na bagi oraz Copper-Fed Salvage-o-Matic. Z biegiem czasu uzupełniało się kolekcję QoL, a nawet upgrade do deluxe podstawki/HoT/PoF i zrobienia full Home na stan sprzed 2 lat, bo wtedy przestałem grać.

Odpowiadając na pytanie - Guild Wars 2 jest f2p i o ile dla niektórych można by to nazwać trialem, o tyle nie przyrównywał bym tego do triala w FFXIV oraz WoW:

  • WoW - free tylko do 20 poziomu, później by grać musisz płacić abonament oraz by odblokować resztę zawartości kupić dodatki
  • FFXIV - za darmo masz bodajże 14 dni na granie, później trzeba zapłacić abonament oraz by odblokować resztę zawartości kupić dodatki
  • GW2 - cały podstawowy kontent, który był na wyjście gry masz bez ograniczeń czasowych w zupełności za darmo, oczywiście by uzyskać dostęp do dodatkowej zawartości, musisz kupić dodatki

Jeżeli chodzi o WoW, grałem i nie oszukujmy się - bez dodatków i abonamentów nie ma sensu w to grać, FFXIV, grałem chwilę, ale jeżeli się nie mylę, po 14 dniach po prostu nie zagrasz, natomiast GW2 na podstawce:

  • masz dostęp do wszystkich (9) podstawowych klas
  • możesz osiągnąć maksymalny poziom
  • możesz grać wszystkie dungeony dostępne w grze
  • możesz grać we wszystkie fraktale (lepsze dungeony) dostępne w grze
  • masz dostęp do PvP
  • masz dostęp do trybu WvW
    Co oferują dodatki:
  • dostęp do elitarnych specjalizacji (każda klasa ma je 3)
  • dostęp do rajdów (4 rajdy na HoT, 3 rajdy na PoF)
  • dostęp do strików (można powiedzieć że to takie rajdy)
  • całe dodatkowe story i living story (każde living story posiada swoją historię oraz dodatkową mapę, na której można farmić)
  • dostęp do mountów

Podsumowując, na dłuższą metę nie ma sensu grać w Guild Wars 2 bez dodatków, tracisz dużo konententu i potencjału swojej klasy, natomiast przy odpowiedniej grze możesz bez żadnych ograniczeń czasowych grać w ten tytuł. Porównując wymieniane gry w tym wątku (WoW i FFXIV), by w nie grać musisz zakupić miesięczny abonament - dodatki do GW2 zakupujesz raz (co roku jest jakaś promocja 50%) i grasz ile chcesz bez dodatkowych opłat, a całą zawartość dodatkową jak living story, możesz z czasem kupić za golda w grze.

1lajk

@Czeran co do FF14 od ponad roku zmienili triala i można grać do 60 lvl ile sie chce bez ogranicznen czasowych.

1lajk

Na dodatek o ile dobrze pamiętam, oprócz podstawki, zawarty jest 1 dodatek.

Doradzanie komuś wydawania 100 euro na grę tylko po to, żeby ją sprawdzić - Wy się dobrze czujecie?

Jak dla mnie najlepiej pobrać wersję f2p, pograć te 10 godzin, podczas których ma się darmowego mounta, i potem zadecydować.

final błędy teraz tak free aż do pierwszego dodatku oraz 60 level nieskończony czas.

Zapowiedziana jest zniżka na dodatki:
https://twitter.com/GuildWars2/status/1604884323026763776?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet

Najprawdopodobniej dwa pierwsze dodatki będą kosztować 15euro czyli za około 70zl mamy kontent na setki godzin. Ostatni dodatek nie jest tak kluczowy jak dwa pierwsze. Wprowadza on łowienie ryb, statki oraz nowe strike misję.
Myślę że to idealny moment by osoby którym podstawka się podobała weszli głębiej w świat gw2.