Guild Wars 2 wydajność

Witam
Mam pytanie odnośnie gry GW2, po wejściu do miasta badz gdzie jest dużo ludzi mam spadki fpsów i zacina jak obracam naprzykład kamerką. Łacze internetowe mam bardzo dobre natomiast podzespoły pc to
Amd ryzen 7 5800H
16gb ram
dysk SSD 1 tb
Rtx 3060 130w

Gw2 ma swoje lata i silnik tej gry zwyczajnie niedomaga. Musisz pokombinować z ustawieniami graficznymi. Nawet na topowym sprzęcie byś miał spadki fps.
Może to pomoże https://youtu.be/znG7rspV98k.
Generalnie są dwie opcje na które musisz zwrócić uwagę, character model limit i character model quality, oba ustaw na medium.

Bardzo dziękuję za pomoc Sephh, ale na przykład w new world mam tak samo w mieście lub BDO a to w miarę nowe gry w porównaniu do GW2 a sprzętu słabego nie mam.

To jest laptop. Ten rtx ma tyle wspólnego z rtx 3060 co cyfry w nazwie. Tak jak mówię gw2 ma stary silnik. Próbuj zmienić te dwa ustawienia.

Pomogło czuję różnicę , iekawe czy coś tak btw robią z tym aby optymalizacja była lepsza w tej grze. Pozdrawiam

Coś tam robią bo przenieśli grę pół roku temu z dx9 na dx11 co już przyniosło spory zysk na wydajności. Ale jak to mówią z gówna bata nie ukręcisz. Silnik gry ma swoje ograniczenia, a przenieść taką grę na nowy silnik, to nie takie hop siup… Taki zabieg może okazać się nieopłacalny dla twórców.
Z drugiej strony zagraj w Albiona tam jak wywali Ci podczas ZWZ 200 osób na raz na ekranie fps lecą do 15. A jaka Albion grafikę ma każdy wie.

Sephh szczerze mówiąc Albion mi nie podszedł aczkolwiek szukam mmorpg w które nie musze siedzieć 24/h gdyż obowiązki typu praca wzywaja, jak na razie GW2 słyszałem że jest takie iż można posiedzieć wieczorkiem i pograć. Jeszcze mam w planach przetestować FFXIV. New World też mi się podobał aczkolwiek jak czytam opinie to mi sie odechciało.

W gw2 masz pełna swobodę gry. Eq ascended ma takie same staty jak legendarki. Robisz je raz i nie ważne czy grasz codziennie, czy robisz przerwę od gry i wracasz po dwóch latach, eq które miałeś jest wciąż najlepszym dostępnym.
Jednym słowem gra nie wymusza na Tobie niczego. Robisz to na co masz ochotę.

Mi Albion bardzo się podobał. ZWZ gdzie walczą grupy liczące osoby w setkach, a nie dziesiątkach jak w innych mmorpg jest tym co mnie kręci. Niestety trzeba tej grze poświęcić sporo czasu, którego jest coraz mniej.

No właśnie ten czas Sephh a polecisz coś nowszego od GW2 dla ludzi z małą iloscia czasu? . Bardzo mi sie podobał BDO i lost ark ale za malo czasu

Oba tytuły które podałeś to idealny przykład grindownikow, które nagradzają gracza za spędzanie w nich setek godzin.
Z nowych tytułów, gdzie przy casualowej grze jesteś wstanie rywalizować stosunkowo na równym poziomie z innymi to… tylko new world przychodzi mi do głowy.

No właśnie a powiedz mi czy jakies starsze gry ale zeby były grywalne :wink: ?