Guild Wars 2 , zarobek i kilka pytań

Witam, mam kilka pytań co do GW2.
Gdzie najlepiej zarobić? W kółko robię World Bosy i meta eventy (gram tylko pve i bez gildii) i ciężko jakoś golda uzbierać. Bo co z takiego bosa leci, gram z miesiąc ponad i najlepsza broń którą sprzedałem kosztowała 4g… JEdni mówią zeby nie sprzedawać materiałów do craftingu ale bez tego nie miał bym nawet 1g za kilka godz. gry…

Czy jest jakiś łatwy sposób na wymiane karmy na golda? Widziałem poradniki i przelicznik ale do tego trzeba mieć jakieś dobre osiągnięcie odblokowane albo crafting czy coś.

Raz zdobyłem item dzięki któremu mogłem zmienić cały wygląd mojej postaci i użyć rzeczy premium (fryzury, kolory , tatuaże) tylko nie wiem skąd ją zdobyłem ;/ Da się to kupić w Trade Post? Albo jak to zdobyć.

Zdobywając skrzynie z ekwipunkiem (rare) lepiej sprzedać skrzynie za około 10 srebra czy lepiej otworzyć a item rozebrać na materiały i sprzedac materiały? Ew. czy lepiej sprzedać item nie rozkładając go? To też około 10 srebra zazwyczaj :stuck_out_tongue_winking_eye:

Cała idea farmy w gw to robienie meta eventow i właśnie sprzedaż materiałów po rozbiciu. Są wyjątki które opłaca się sprzedać jak np ta broń co kosztowała 4g.
Nie każda meta nadaje się do farmienia Golda. Najpopularniejsze to silverwaste (nie potrzebujesz dodatków ani lw), dragonfall (lw4), drizzlewood (ibs). Nie wiem jak wypadają nowe mapy z eod pod farmę Golda.
Zamiast biegać po world bossach rób fractale. To też genialna farma Golda.
To tak w dużym skrócie.

A robiłeś fractale?

Daily fractale, raidy, meta-eventy, surowce to główne źródła zarobku.

Fractale możesz robić spokojnie z randomami, użyj LFG, ale czytaj opisy (jak szukają np healera to nie idź dps’em bo cię zapewne wykopią). Zazwyczaj wszystko idzie gładko, nawet 1 czy 2 wipe’y to nie koniec świata i nikt ci nic nie powie.

Raidy to bez stałej grupy ciężko, więc pomińmy.

Meta-eventy. Zależy ci na dwóch rodzajach : takich co dają 1 golda lub więcej za ukończenie (może też być w formie gwarantowanego surowca ktory kosztuje golda), albo takich co dają masę nagród/złomu (który rozwalasz na surowce, które potem sprzedajesz).

Surowce. Te rzadsze/droższe sprawdzaj do czego służą by się nie okazało że będziesz ich potem potrzebować. Natomiast te klasyczne (rudy, drewno etc) zbieraj do pełnego banku (tego na surowce), wtedy wyciągaj połowę i sprzedawaj. W ten sposób zawsze masz surowce jakby przyszlo ci coś crafcić, a w końcowym rozrachunku i tak niczego nie stracisz.

Ah, no i ectoplasma. Złote itemki rozwalaj tymi narzędziami co dają największy drop chance, bo wpływa to na drop ecto. Ecto natomiast sprzedajesz (chyba że potrzebujesz do czegoś).

polecam https://fast.farming-community.eu/
masz tam mnostwo roznych tabelek i statystyk ktore mapy, ktore farmy ile daja golda/h

sa dwa rodzaje golda ktory zdobywasz, gold surowy czyli to co pada z mobow albo za daily/weekly oraz gold z handlu, jezeli chcesz sie dorobic to zdecydowanie trzeba sie zajac handlem

trzeba tez nadmienic ze najlepszy sposob moze nie byc najszybszy i na odwrot, zalezy w jakim stanie jest twoje obecne konto, czy masz odpowiednie masterki, czy jestes w stanie robic fraki na t4, czy masz nieskonczone narzedzia z jakims bonusem ( ze dostajesz za gathering jakies bajery, UM, VM, leathery, sprockety ), czy masz dodatki albo odblokowane mapki lw itp

osobiscie zamiast wsiadac na jakas farme godzinami to robie po prostu kilka rzeczy regularnie ( home instance, zaparkowane alty itp ) i z czasem spieniezam wszystko co sie nagromadzilo

Aa ok, właśnie robię Silverwaster i Dragonfall meta eventy. Zaraz sprawdzę jeszcze fractale.

A i jeszcze jedno, od czego zależy drop z bosów? Bije go 30 ludzi i każdy ma losowy drop po równo czy ten co zadał większy dmg ma lepszy drop? A i wiecie może jak włączyć taką tabele z DMG czlonków squadu? Widzialem coś takiego na Yt ale nie mogę znaleźć nigdzie

arc dps meter
https://www.deltaconnected.com/arcdps/

Grasz dopiero miesiąc nie spiesz się z goldem, to nie jest typowa gra by jak najszybciej farmić, na to będziesz miał czas na endgame
Najlepiej skup się na odkrywaniu, robieniu Story Mission,
Odblokowywaniu mountów, masterypoints, Hero Points,
Bierz udział w Festiwalach jak Helloween itp (raz na dwa-trzy miesiace sa rózne i z nich często dobry gold leci)

Nie śpiesz się

też polecam https://fast.farming-community.eu

Lekki Rush Golda po crafting ascendowych itemow mu nie zaszkodzi. Im szybciej zrobi ascended eq tym szybciej będzie mógł robić t4 fractale.