Guild Wars - czy opłaca się kupować

Witam szukałem ostatnio jakiegoś dobrego mm p2p b2p. I padło na GW. Lecz mam parę pytań:

-Jak wygląda polska społeczność (ile graczy, polskie serwery)

-Czy na razie wystarczy podstawowa wersja

-Jak wygląda sprawa z dodatkami ( czy podnoszą lvl cap i kontynuuje przygodę czy trzeba od 0 lvl bić)

-Czy opłaca się kupować przed premierą GW2

W GW grałem dosłownie chwile, bo się ostro przejechałem. Niby Polskie serwery, ale takiej dużej społeczności już nie ma. Jak są to na specjalnych kampaniach (tj. tych lepszych dodatkach) i biją specjalne punkty, które dadzą im potem itemki w drugiej odsłonie gry. Podstawowa wersja pewnie Ci wystarczy na dobra kilkanaście godzin, ale będziesz się czuł jakbyś grał w singla. Dodatki nie podnoszą Ci levela, a udostępniają nową fabułę, do której tworzymy nową postać i gramy w zupełnie innym środowisku. No i czy opłaca się kupować przed GW2 - szczerze? Sądzę, że możesz zainwestować na razie w SW:TOR, bądź inne MMO, a poczekać sobie spokojnie na drugą część.

Ewentualnie jak jesteś tak mocno napalony i Cię nie przekonuję możesz kupić w sklepie gram.pl, gdzie jest promocja - podstawkę i wszystkie dodatki za 29,99.

1. Średnia, ostatnio wielu graczy odeszło bo się zanudzali na śmierć (w tym ja). W GW nie ma serwerów, są Dystrykty, każdy dla danego kraju. Czyli możesz spotykać z anglikami, polakami, amerykańcami itd kiedy chcesz jedną postacią.

2. Podstawowa... nie cierpię jak ktoś tak mówi. Masz 3 podstawki: Prophecies (wyszła pierwsza), Factions (druga) i Nightfall (trzecia). W każdej jest 6 podstawowych postaci, w Factions i Nightfall dodatkowo dwie. Dla zapoznania się z grą najlepszy będzie prop, ale jak chcesz bardzo szybko przejść kampanię i przy okazji nieźle zarobić, to Factions.

3. Jak napisałem wyżej, jest tylko 1 dodatek: Eye of the North. W propie masz tereny Tyrii i 6 klas podstawowych. W FC przemierzasz Kintaj, dodatkowo masz klasę Rytualisty i Zabójcy. W NF masz Elone, zamiast ryta i asa masz Patrona i Derwisza. Postacią z propa możesz przejść spokojnie do kampanii NF czy FC (i vice versa), ale też zrobić postać od nowa w którejkolwiek z nich. Natomiast wejście do GWEN wymaga postaci na min. 10lvl i nie można zakładać postaci tylko pod ten dodatek, czyli wymaga dowolnej innej kampanii. Każda kampania oprócz nowych terenów, misji i postaci zawiera również skille - czyli prędzej czy później musisz mieć wszystkie części, bo nie będziesz miał połowy umiejętności.

4. Tak

Artcik, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj :D

Jest tak jak powiedział Might Tay. Ostatnio sporo osób powraca bądź zaczyna interesować się GW1 ze względu na pkt. do GW2 - najczęściej osoby wybierają Nightfall + Eye of the North (trzeba przyznać, iż to zapewniło dosłownie wyciśnięcie ostatniego grosza z tego tytułu). Tak jak przedmówcy, tak i ja nie znalazłem na dłuższą metę nic co by mnie zatrzymało w grze na dłużej. Już prędzej doradzam grę Rift (standardowa miesięczna płatność, ale za naprawdę dobry tytuł w dodatku wydawcy co chwile dają jakieś promocje).

Moim zdaniem nie opłaca się. Pieniądze zaoszczędź na sam GW2 bo tytuł czy jakieś kotki, itemy pewnie będą do wyrzucenia po miesiącu gry. Próbowałem sam wrócić pare razy, ale serwery świecą pustkami, więc nawet ekipy nie znalazłem do gry. Kiedyś do lokacji wchodziłem i stało 30-40 osób i spamowali szeptem, invem do gildii czy czymś, a teraz po 5-10 osób spotykam, które i tak są na max lvlu. Jak masz nadmiar gotówki, nie masz NIC lepszego do roboty i BAAAARDZO chcesz mieć jakieś bonusy w GW2 to możesz spróbować. Ja osobiście odradzam, a sam w oczekiwaniu na GW 2 grywam w stare kultowe RPGi albo z kolegami w LoL'a.

Witam szukałem ostatnio jakiegoś dobrego mm p2p b2p. I padło na GW. Lecz mam parę pytań:

-Jak wygląda polska społeczność (ile graczy, polskie serwery)

-Czy na razie wystarczy podstawowa wersja

-Jak wygląda sprawa z dodatkami ( czy podnoszą lvl cap i kontynuuje przygodę czy trzeba od 0 lvl bić)

-Czy opłaca się kupować przed premierą GW2