Gw 2 start!

Czesc , razem z dwoma kolegami zdecydowalismy sie pograc w gw2, obecnie nie ma zanego ciekawego mmorpg na rynku wiekszosc juz ogralismy wiec startujemy z gw2 narazie zaczynamy na wersji f2p ale jesli wszystko bedzie ok to kupimy od razu komplet dodatkow nie mielismy wczesniej wogole stycznosci z gra i mam kilka pytan

Po pierwsze to rasy i klasy , jestesmy nastawieni na to aby wszystko robic razem w 3 osobowym pt jak to wyglada w gw2 czy jest taka mozliwosc? Widzialem ze kazda rasa ma swoje skille przydatne na innych postaciach i kazda rasa ma inne zadania i lokacje wiec jak to zrobic zebysmy mogli grac we 3 i wykonywac wspolnie misje, kazdy musi zagrac ta sama rasa?

Druga sprawa jakie profesje polecacie do takiego 3 osobowego pt ? Tank, hunter i jakis healer/support ?

Servery, jaki wybrac widzialem ze niektore sa high inne very high czy ma to duze znaczenie ktory wybierzemy? Na którym jest najwiecej polskich gildi?

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz.

Skile rasowe nie mają znaczenia, bierzcie co wam się podoba, lokacje startowe każda ma inne ale po przejściu takiego wprowadzenia jakby możesz przeteleportowac się do innych startowych bo z tego co wiem mają one odblokowane waypointy, więc możecie robić te same serca, bo story już kazdy musi swoje. Sztywnego podziału na rolę w gw2 nie ma, jedynie na rajdach z odpowiednim eq i skilami pewne klasy lepiej tankują a inne leczą. Myślę że do 3 osobowego pt, mesmer będzie fajny z powodu chociażby teleportu, ogólnie jest później uzywany jako support tank, może zawsze pomagać pozostałej dwójce dostać się w różne miejsca, choć wszyscy są nowi to sam może niezbyt wiedzieć co i jak. Ale raczej kierować się tym co się komu podoba bo o to w gw2 chodzi.
A natomiast co do serwerów to tylko do world vs world pvp ma znaczenie, ale nie orientuje się gdzie najwięcej Pl gildii siedzi, wiem że to się zmienia bo można za gemy zmienić serwer.