GW2 - początek

Hej, zabieram się do zagrania w GW2. Zastanawia mnie bardzo, jaki serwer powinienem wybrać i jak wygląda sprawa z zakupem DLC. Kupić tylko najnowszy dodatek(End of Dragons) i wtedy będę miał pozostałe dwa za free? Czy mogę kupić po prostu cd keya na stronie i wpisać go na steamie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

wybor serwera ma wplyw tylko i wylacznie na world vs world ( wiecej o tym, o transferach itp : https://wiki.guildwars2.com/wiki/World)

z tego co wiem aktualnie kupujac path of fire jest razem z heart of thorns a end of dragons jest osobno, wiec zeby miec wszystkie dodatki trzeba kupic PoF + EoD, jak chcesz miec do tego tez living world to na steamie jest jakas mega paczka co ma wszystko ale epizody mozna tez wyfarmic za golda w grze jakbys zdecydowal sie na same dodatki

inna sprawa ze nie potrzebujesz dodatkow zeby zaczac grac, podstawka jest f2p, pograj sobie troche czy ci combat podpasuje zanim sie zdecydujesz ladowac hajs bo nie kazdemu podchodzi styl gw2

2lajki

Ostatnio się przeniosłem na Darktide, bo gdzieś tam wyczytałem, że to niby polski, ale dalej jakoś więcej polaków nie widziałem, chyba wszędzie jest podobnie, ludzi multum na eventach tak czy siak.
DLC typu Living World masz osobno płatne, takie tam DLC, dostajesz z tego uzupełnienie fabuły między dodatkami i jakieś tam drobne pierdółki typu kosmetyk na rękawice czy bag 20slot. Głównie chyba DLC dla tej fabuły się kupuje, chciałem sobie pyknąć na szybko End of Dragons dzisiaj, ale nie pamiętałem co tam było wcześniej, cutscenka zawierała kluczowe i dość istotne w historii momenty, których nie rozumiałem, i głupio jakoś tak było to wgl robić, więc all od początku robię. Z DLC masz też masterki i odblokowane dungeony.
End of dragons jest na pewno płatny osobno, na pierwsze dwa w paczce może zrobili jakąś promocję, że w cenie jednego.
Gra jest lepsza od WoW, więc patrząc na brak abonamentu i możliwość wymiany złota na gemy w shopie, to warto pograć, jak ci brak $$ na DLC dokupisz sobie potem jak wyfarmisz gold.
Living World 1 jest dość nudny, właśnie ogrywam LV2 i ci powiem, że jak dobry serial, dzieje się :smiley:

Grałem kiedyś w GW2 i bardzo mi gra odpowiadała, ale grałem chwilę przez małą ilość czasu w tamtym czasie. Słyszałem, że ciężko gra się teraz bez mounta, w jakim dodatku one są i czy to prawda?

na którym servie jest jakas polska gildia

Na stronie GW2:
PoF&HoT - 30 euro
EoD - 30 euro
Można kupić wersję Collection za 50 euro gdzie znajdują się wszystkie trzy dodatki.
Od siebie dodam, że warto kupować od nich bezpośrednio a nie przez strony pośredniczące (cd-key). Wychodzi drożej ale jest bezpieczniej.

wiekszosc mountow jest z path of fire + living world 4 ktory byl zaraz po, eod dodal jednego mounta

ludzie grali lata bez glidowania czy mountow, da sie zrobic wszystko w podstawce bez, problem w tym ze inni maja mounty i grajac cokolwiek z ludzmi bedziesz widzial jak smigaja zukami, lataja smokami, skacza raptorami itp. to moze doskwierac troche jak nie masz dystansu

inna sprawa ze nie tak dawno temu w ramach przygotowania do wersji steam kazdy gracz f2p dostaje na 10 poziomie trial raptora na 10h, taka zacheta do kupna dodatkow

p.s raz odblokowane mounty czy gliding sa dostepne na wszystkich postaciach bez zadnych wymagan

Jakoś ostatnio pozmieniali z tymi mountami, tego podstawowego raptora chyba od 10 levela już masz, czekaj sprawdze.
Niby od 10 levela dostajesz jakiegoś triala, ale jak kupisz PoF to dostajesz boosta do 80 levela w cenie dodatku i możesz szybko odblokować, czy tam sam się odblokowuje, jakoś tak.
Tu jest link do guide: https://guildjen.com/guide-to-getting-your-first-mounts-in-gw2-raptor-springer-skimmer-jackal/
Polecam wyżej wymieniony portal także do osiągnięć itd, najlepsza strona jaką znalazłem.

jak kupisz end dragons to 2 poprzednie powiny w nim być jedyne co byś jeszcze musiał dokupić to living story.

Nie nie nie. Kupujesz osobno pierwsze dwa w paczce (HoT + PoF) i osobno najnowszy End of Dragons.

A ja szczerze tobie powiem:
Co po pierwsze jeśli nie masz builda z https://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki
Albo ze https://snowcrows.com/builds?profession=any&category=recommended to masz przekichane, gierka jest prosta jak budowa cepa ale np. masz innego builda niż jw. to nawet się nie pchaj na aktywność grupową. Bo cię nie wezmą!
Druga sprawa to grać aktywnie, i czytać path note żeby się potem nie zdziwić że np.
Mechanist nie nakłada już bariery 400 tylko 261.

gram warriorem mam 16 lvl i nie mam pojecia w co ladowac punkty w training

Pisał kolega wyżej, buildy najlepsze są moim zdaniem tutaj:


Patrz na te z Open World, to są takie generalne.
Ogółem jak przejdziesz całą grę to i tak wymaksujesz wszystko na swojej postaci jeżeli chodzi o umiejętności, w HoT na przykład jak masz te ikonki z Hero Point do zdobycia, to już zamiast 1 Hero Point dostajesz 10, więc popatrz sobie na YT co ci się podoba i wybierz coś na początek.
Jak nie masz pojęcia czego się uczepić zawsze bierz Core, tu masz na warriora.

Core są takie, że nie potrzeba mieć nic dodatków kupione, takie podstawowe wersje, chociaż wcale nie słabsze, dla przykładu core necro w PvP wymiata.
Jakbyś czegoś potrzebował mój IGN: Syn Grabarza
Ewentualnie discord: Bi3s#9992
Teraz mam chorobowe, więc dużo siedzę xD

1lajk