GW2 - storyline

Cześć, zdobyłem 80 poziom doświadczenia i zastanawiam się co dalej, mam kupione PoF i HoT oraz widzę, że jest dostępne Living Story 1. Czy powinienem teraz zrobić wszystkie story a potem zająć się odkrywaniem mapy, zbieraniem masterii itd?

masz dowolnosc, mozesz do story wrocic w kazdej chwili, ale jednak zrobienie calego story razem z living worldami przegoni cie przez wszystkie dostepne mapki, a to jest najwazniejsze, zeby miec mapki i waypointy odkryte, dostep do roznych aktywnosci

nie skupiaj sie na robieniu mapek na 100% od razu, ogolnie map completion jest potrzebne do zrobienia legendarnych broni, a to jest raczej dlugoterminowy cel

living world warto odblokowac ( a mozna to zrobic za golda w grze ), niektore epizody sa ‘lepsze’ bo oferuja jakies fajne aktywnosci ( meta eventy albo world bossy ), lepsze mozliwosci farmy ( jagodki z lw3e3 ) albo przydatne gadzety ( position rewinder z lw4e2 )

1lajk

Dla mnie, jeśli kupuje się grę to z full contentem, albo wcale. Teraz, gdy już cały LS1 jest dostępny, zrobiłbym chronologicznie całą “kampanię”. Następnie mapki na 100%, mounty, acziwy itd.

Story poza tym podstawowym można powtarzać do woli, więc jeśli zależy ci na poznaniu historii chronologicznie będziesz mógł do tego wrócić jak już wszystko sobie odblokujesz. Chociaż nie unikniesz spoilerów pewnie robiąc nawet jakieś mety. Living 3 i 4 dają krainy z każdym chapterem. Icebrood nie pamiętam, bo tylko story przeleciałam dawno temu i nie za wiele grałam. Może ktoś sprostuje. Do krain hot możesz normalnie wejść przez Silverwaste. Pof to albo 1 misja albo teleport to friend.
Ogólnie to rób co chcesz. Ja nie mam legendarki, a mam mapy na 100% na dwóch postaciach, bo poprostu to lubie. Masterki to sporo zabawy, zwłaszcza miałam problem ze zdobyciem tych podstawowych. A autoloot fajna sprawa. Warto też robić tequatla raz dziennie i jak cie ciekawia to fraktale to sprawdź jak to wygląda. Tier 1 jest bardzo łatwy.
No i rób daily, bo to zawsze 2golda i punkty archi.

Wszystko zależy od tego jakiego typu graczem jesteś.

Jeśli lubisz lore, nie spieszy Ci sie nigdzie, tylko chcesz odkrywać, komentarze powyżej już odpowiedziały. Rób sobie story i ogólnie co tylko lubisz.

Jeśli interesuje Cie rozgrywka wspólnie z innymi, dungeony, achievementy, “progres”(specjalnie w cudzysłowie bo w GW2 jest do bólu horyzontalny), to skup sie na dodatkach. Olej totalnie story, poza tym do 30lvla który daje Ci black Lion key, z którego lubi dropnąć coś wartego sporo kasy.

Zdobądz masterki do mountów w PoF, są mega przydatne. Później trochę do glidera masterek z HoT. W miedzy czasie poczytaj sobie o Fractalach. To odpowiednik dungeonów, które sie skaluja wraz z wbijaniem wyższej rangi. Całkiem fajna zabawa, która daje Ci Ascended gear. Wyższe levele Fractali wprowadzają Agony, która zadaje duży dmg chyba o % Twojego HP. Ascended gear pozwala zdobywać własnie Agony resistance, który zmniejsza ten dmg.

Poczytaj sobie o Farmieniu. Polecam strone Fast
GW2 skupia sie sporo na farmieniu matsów na legendarki albo farmieniu golda, na kolejne rzeczy, które pozwalaja Ci farmić golda jeszcze szybciej… I tak dalej.
Poczytaj sobie o “Meta”. To są plansze z powtarzalnym co godzine/dwie contentem grupowym. Bardzo fajna sprawa, choć po pewnym czasie staje sie monotonna. Daily rób tylko jak są blisko siebie albo proste. 2 G to nie jest dużo, a tracisz czasami na daily 30 min, gdzie na byle jakiej “Meta farm” w 30 min zbierzesz 10g. Tyle, że na meta ludzie w 90% lataja na smokach/gryfach więc nikt nie bedzie czekał na kogoś na mountach naziemnych bez masterek :stuck_out_tongue:

Living world są własnie miejscami wielu meta evenetów. Wiekszość meta jest na S4 i S3 niektóre. S1/2 poza “for fun” bym olał. Chyba, że się coś zmieniło, nie grałem od czerwca.

Ja jestem bardziej graczem który nie śledzi jakoś bardzo fabuły, bardziej zależy mi, żeby skończyć sobie te story i zacząć czerpać z gry elementy mmorpg. Fractale już zacząłem, ale wszystkich daily nie jestem w stanie zrobić. Niestety po zdobyciu 80 zagubiłem się trochę, bo ludzie piszą o tylu aktywnościach, a ja nie wiem co mam zrobić najpierw i jak rozwinąć postać żeby niczego sobie nie zepsuć.

ewentualne pomylki bedziesz mogl mniejszym lub wiekszym kosztem goldowym zawsze naprawic, nie da sie zbrickowac postaci zeby trzeba bylo zaczynac od nowa czy cos

jak juz zaczales fraktale to skup sie na zdobyciu sprzetu ascended ( dlatego epizody lw3 sa spoko bo mozna latwo ubrac cale akcesoria ascended z wybieralnymi statami ), raz zdobyta bron/armor ascended mozna zmienic drobnym kosztem na staty ktore chcesz wiec nic sie nie marnuje nawet jakby ci droplo nie takie jak potrzebujesz, poza tym odblokuj sobie odpowiednie mastery, przydatne mounty, mapki, waypointy itp

Szczerze GW to bardzo casualowe MMO. Tu się nie da właściwie popsuć niczego bo wszystko da się cofnąć i zrobić od nowa. Jedynie możesz robić coś mniej optymalnie.

Jeśli chodzi o gear zależnie od tego jaka klasa grasz, są różne buildy. Przede wszystkim zdobądź elitę specki bo bez nich jesteś cienias.

Gear zależnie od setupu ma różne prefixy np berserker, viper, celestial itp. Każdy z nich to jakaś kombinacja statystyk. Wszystkie itemy w GW mają ten sam poziom. Czyli pomarańczowy item na 80 lvl z prefixem berserk który zdobędziesz w podstawce ma tą samą wartość bo zdobyty w najnowszym dodatku… W GW nie ma progresu jak w innych mmo. Wszystko opiera się na optymalnym build, znajomości klasy i mechanik danego encountera. Itemy pełnia bardziej rolę różnych ustawień statystyk. Nawet legendarne itemy mają porównywalne statystyki z bronią za 2g. Różnica jest “satysfakcja ze zdobycia” ;p No i fakt że możesz dowolnie zmieniać statystyki i przenosić je między postaciami jeśli chodzi o legendy. Więc nie będziesz miał sytuacji gdzie wyfarmisz itemy i nagle będziesz miał dużo lepszą postać.

Rob fractale. Popatrz na buildy dla swojej klasy, zdobądź optymalny setup dla gearu. Wibjaj masterki. A po trochu sam musisz wyznaczać sobie cele… Bo gra jest bardzo casualowa i co nie zrobisz w niej, i tak dostaniesz podobne Rewardy. Idź sobie do verdant brink, porób meta eventy. Wpisz w Google event timer on ci mówi kiedy jakie są. Rewardy to materiały do craft lub Gold.
Ogólnie… GW jest trochę gra, gdzie co w jakiej kolejności robisz nie ma znaczenia :stuck_out_tongue: na początku wszystkie Mounty + glider z hot