Harry Potter i przeklęte dziecko

Kto się jara tak jak ja ? :D

Nie wierze, że po tylu latach w końcu coś drgnęło. Wiadomo, że to nie będzie już prawdziwy HP z przygodami Harrego, Hermiony i Rona, ale i tak sie jaram. Może, to zmotywuje Rowling do poszerzenia uniwersum HP i napisanie kolejnych książek ? Ja ogólnie chciałbym część w której wszystko dzieje się przed narodzinami Harrego, albo za czasów jak Dumbledore z Grindelwaldem szukali Insygnii.

Całą serie HP przeczytałem 4 razy, więc tę część muszę mieć :D

Więcej info tu i tu

Oby chociaż to miało więcej jak 300 stron :P

Nie jestem fanem serii, ale rozmawiałem ze znajomymi którzy się interesują uniwersum HP i obawiają się że tą książką może dużo zepsuć.

Czasami trzeba wiedzieć gdzie skończyć.

Dokładnie, cała seria była bardzo kiepska i z każdą następną częścią było już tylko gorzej, kolejna książka to gwóźdź do trumny.

Sam lubię HP, przeczytałem każdą książkę, filmy wszystkie też obejrzałem, jednak obawiam się, że ta książka będzie mierna i jedynie popsuje całokształt tej serii.

A co do tego, że każda książka był słabsza od poprzedniej to bzdura, film może i tak, ale książki trzymały wysoki poziom.

Pytanie - ta ksiazka ma byc po polsku na wakacje czy tylko po ang? A ci do oceny... moim zdaniem nie nalezy oceniac na wyrost :P. Bo jakby tak bylo to np tolkien skonczylby historie Srodziemia na hobbicie, bo przeciez kolejna ksiazka to juz nie bedzie o tych samych przygodach... Bzdura. Jak dla mnie jedynym glownym bohaterem KAZDEJ dobrej ksiazki jest swiat w niej wykreowany. Jak jest dobry to nawet 100 ksiazka bedzie super. Przyklad? Forgotten Realms - wiecie ile jest ksiazek z tego swiata? I niech mi ktos palnie ze kazda kolejna ksiazka byla coraz gorsza... Z harrym potterem mozna to samo zrobic : wiecie ile jest materialu na miliony ksiazek i historii? Przygody Huncwotów, wyprawy Dumbledore'a po insygnia, a moze nawet czasy zalozenia szkol magii? Watpie by ktokolwiek nie zastanawial sie jak to bylo wtedy gdy komnata tajemnic zostala 1 raz otwarta. Ba, to mogloby chwycic - tylko trzeba by dopasowac historie do tych wspomnien itd :D. Jedynym co ogranicza w przypadku powiesci to wyobraznia i swiat. A HP ma akurat calkiem dobry swiat, pelen zagadek i tajemnic. Na pewno przeczytam i ta ksiazke :)

Przed hypem trzeba brać poprawkę na to, że to nie jest książka tylko scenariusz sztuki teatralnej więc czytanie tego będzie zupełnie innym doświadczeniem. Nie będzie tu bujnie opisanego świata itd. a same dialogi i niewielkie opisy interakcji. Jeżeli ktoś się nie jara teatrem to niestety może go to mocno odrzucić.

Przed hypem trzeba brać poprawkę na to, że to nie jest książka tylko scenariusz sztuki teatralnej więc czytanie tego będzie zupełnie innym doświadczeniem. Nie będzie tu bujnie opisanego świata itd. a same dialogi i niewielkie opisy interakcji. Jeżeli ktoś się nie jara teatrem to niestety może go to mocno odrzucić.

Otóż to. Moim zdaniem może to być fajny dodatek do całości, ale nie należy się spodziewać czegoś wielkiego.

Przed hypem trzeba brać poprawkę na to, że to nie jest książka tylko scenariusz sztuki teatralnej więc czytanie tego będzie zupełnie innym doświadczeniem. Nie będzie tu bujnie opisanego świata itd. a same dialogi i niewielkie opisy interakcji. Jeżeli ktoś się nie jara teatrem to niestety może go to mocno odrzucić.

Może zrobią film na podstawie historii z tego spektaklu :D

każdą następną częścią było już tylko gorzej, kolejna książka to gwóźdź do trumny.

Z tym zdaniem, to dowaliłeś. Wiadomo, że HP może nie każdemu się podobać, ale według ciebie Kamień filozoficzny, to najlepsza część ? Dla mnie HP zaczyna się rozkręcać od Więźnia Azkabanu, a Zakon Feniksa, to dla mnie najlepsza część :)

Z tym zdaniem, to dowaliłeś. Wiadomo, że HP może nie każdemu się podobać, ale według ciebie Kamień filozoficzny, to najlepsza część ? Dla mnie HP zaczyna się rozkręcać od Więźnia Azkabanu, a Zakon Feniksa, to dla mnie najlepsza część 

Dla mnie najlepsza to ostatnia(2) potem więzień i feniks :D

Może zrobią film na podstawie historii z tego spektaklu 

Niee nie ma opcji skoro to i tak jest spektatklem :P to po co robić film? Prędzej czy później ktoś to u nas wystawi w teatrach ale raczej później. Co najwyżej jakaś stacja w stylu BBC nagra spektakl. Na adaptacje filmową nie mamy co liczyć.

A ja jestem ciekaw, jak to wyjdzie.
Możemy spekulować, czy będzie odstawało poziomem, czy też nie. Czas pokaże. (;

A ja bym osobiscie chcial zobaczyc film. Przeczytalem wszystkie ksiaszki lecz srednio mi sie podobaly.

Sądzę,że po tylu latach to bardzo ciekawy pomył na odrodzenie pottera o ile będzie on trzymał klimat ostatnich części 4-7 nie ma co tu o gustach dyskutować. Jednemu podoba się bardziej drugiemu mniej. Ale to dość fascynująca przynajmniej dla mnie seria, dlatego będę obserwować co się dzieje.

Ale ten czas szybko minął :) Premiera książki już za kilka dni. W ogóle mieszkam w małym mieście (12 tys ludu), a jednak nocna premiera o północy się odbędzie :D

W ogóle co byście powiedzieli o takiej historii, że jeden z synów Pottera jest cały czas porównywalny do ojca i ciągle słyszy "Twój ojciec w twoim wieku, to już potrafił wyczarować patronusa, a ty prostego zaklęcia nie potrafisz" - Taki pierwszy lepszy przykład. Ogólnie chodzi mi o to, że psychicznie już nie wytrzymuje i zaczyna nienawidzić swojego ojca (Harrego) i postanawia przejść na ciemną drogę :D Może takie coś by wypaliło xD

http://www.biedronka.pl/index.php/pl/product,id,29873,name,harry-potter-i-przeklete-dziecko-czesc-pierwsza-i-druga-joanne-k-rowlingjack-thornejohn-tiffany może się nawet wybiorę do biedry jak nie zaszaleją z ceną

W jakiej formie napisana jest ta książka?

http://www.biedronka.pl/index.php/pl/product,id,29873,name,harry-potter-i-przeklete-dziecko-czesc-pierwsza-i-druga-joanne-k-rowlingjack-thornejohn-tiffany może się nawet wybiorę do biedry jak nie zaszaleją z ceną

Dziwne, że tak niby przeciągają z ceną. W tych wszystkich gazetkach Lidl'a, Auchan'a czy Kaufland'a już od tygodnia podawali cenę 25zł.

@VanMetal Napisana jest w formie sztuki teatralnej bo też sama w sobie jest scenariuszem przedstawienia. Osobiście książka mnie nie jara aczkolwiek do teatru z przyjemnością bym się wybrał :3 marzenia ściętej głowy :D

No ja w połowie jestem, ale dość płynnie książkę się czyta.

W sumie dla mnie, to nawet nie powinno być uznawane za kontynuacje HP, ale za jakiś dodatek dla fanów, by mogli sobie przeczytać... :/ Może Rowling kiedyś się bardziej postara i napiszę normalną kontynuacje, a nie jakiś scenariusz.