Help :D

Witam! Dzisiaj zaczynam przygodę z Hearthstone. Nie wiem od czego zacząć,budować talię itp więc mam kilka pytań.

1. Jaki bohater jest dobry na początek/nie wymaga dużego wkładu golda itp?

2.Jak w miarę szybko zarobić na jakąś w miarę ogarniętą talię?

Proszę o porady i małą pomoc. Pozdrawiam :)

Witam! Jako początkujący gracz wbij wszystkimi bohaterami bodajże 10 lvl, aby odblokować wszystkie standardowe karty plus jakieś 100 golda w bonusie. Pograj trochę każdą klasą aby rozeznać się która Ci najbardziej odpowiada i ją wybierz. Według mnie nie ma klasy która jest jakoś specjalnie dobra na początek, wszystkie są przystępne. Oczywiście do niektórych trochę taniej później złożysz talie ale i tak skoro zaczynasz jest to dość odległa przyszłość. Wykonuj codzienne zadania a gold wpadnie, na początek odradzam arenę bo tam stracisz więcej niż zyskasz. Jak masz czas to codziennie wygrywaj 30 gier aby wbić 100 złota. A no i Twoim przyjacielem staję się http://www.hearthpwn.com/ tutaj masz newsy plus talie z komentarzami, kosztem itp. A i zapomniałem wspomnieć o przygodach, nimi póki nie zbierzesz podstaw się nie przejmuj bo są zbyt drogie dla nowicjuszy.

Warto również dodać, że niedługo wyjdzie dodatek który sporo namiesza w grze między innymi wprowadzając oprócz nowych kart formaty gry. Standard wyrzuci z gry karty z najstarszej przygody i dodatku, dla Ciebie duży plus bo łatwiej będzie Ci coś złożyć. Dlatego na razie polecam kupować tylko podstawowe paczki i póki nie ustabilizuje się meta niczego konkretnego nie składać.

mech mag xd

Nie pisz do Mnie skrótami,bo nie ogarniam tej gry :)

Chodziło mu o talie klasy Maga opartego na mechach czyli specyficznym typie stronników. Mają dobrą synergię między sobą a połączone z kartami maga całkiem nieźle się sprawowały. Ogólnie to najbardziej podstawowa wersja jest tania. Jednak ogromnym minusem jest, iż po wprowadzeniu formatu standard większość kart w tej tali będzie wyłączona z gry a więc zdecydowanie odradzam.

Po prostu graj kartami standardowymi które otrzymujesz na start, w środy po godzinie 20;00 masz TavernBrawl (Karczmienna bójka) w której za wygranie otrzymasz 1 paczkę z standardowymi kartami raz w tygodniu. Za wbicie 20 poziomu w grach rankingowych dostajesz skrzynkę w której znajduje się zawsze nowy rewers kart, złota karta (losowa) i pył/paczka. W tej chwili jak @Qintaro Ci napisał, nie warto wydawać złota na paczki - za 2/3 tygodnie wejdzie nowy dodatek wraz z nowym trybem gry.

Taka mała rada - nie denerwuj się jak trafisz na kogoś kto zniszczy Cie w kilku ruchach. W grach tego typu liczy się tylko i wyłącznie RNG i taktyka. Bo co z tego że w deku masz 30 kart skoro ta najbardziej potrzeba wcale nie wypada?

Nie słuchaj przedmówców poza Qintaro słyszą że gdzieś dzwoni tylko nie wiedzą w którym kościele. Trafiłeś na dobry okres żeby zaczynać bo jeśli zdecydujesz się na gre w formacie standard (najnowsze rozszerzenia kart) a nie wild(wszystkie rozszerzenia kart) to szybciej jesteś w stanie podgonić tych co graja już długo. Graj tak jak Ci się podoba i co sprawia Ci przyjemność ale mam pare uwag pomocnych

Po 1 Jeśli jesteś początkujący w karciankach NIE GRAJ W TRYBIE ARENA. Wszyscy będą Ci mówić jak to się opłaca itp ale zaufaj mi w ogólnym rozliczeniu zaoszczędzisz czas i kase poprostu kupując paczki za gold ( 1szą arene możesz zagrać za darmo to akurat się opłaca). Jeśli nie jesteś w stanie systematycznie wbijać 5-6 zwycięstw to nie ma sensu.

Po 2 Żeby nazbierać kase przy okazji grania poza zadaniami dziennymi masz ukryte zadania za które gra wynagrodzi Cie po wbiciu

Odblokowanie każdego bohatera - 100g

Pokonanie kazdego bohatera w practice w trybie expert - 100g

10 lvl każdym bohaterem - 100g

wygranie 100 meczów w dowolnym trybie -300g

wygranie 1000 meczów w dowolnym trybie -300g

Dodatkowo jednorazowo po 1 paczce kart classic za zaganie na tablecie smartphonie z androidem i iphone oraz ipad

Po wbiciu 20 lvl otwiera się tawerna zmieniana w każdą środę o 22;00 za wygranie której dostajesz paczke

I ostatnia niestety już nie darmowa opcja to paczki za kod z allegro (koszt około 3,5-4zł) można ich zakupic 10 szt max

Po 3 po nowym dodatku (przełom kwietnia/maja) wejdą nowe karty pamiętaj żeby pilnować dzień premiery dostaniesz 3 paczki w ktorych bedzie gwarantowana legenda dosyć ważna. Z momentem wejścia dodatku odpadają 2 najstarsze czyli Naxxramas i Gobliny vs Gnomy więc karty z tych paczek/przygód Cie nie interesuja od samego poczatku. Z kart które narazie zostały pokazany wszystko wskazuje na to że powstanie masa talii opartych na tej darmowej legendzie i kartach ktore łatwo bedzie wyciągnąć z paczek więc zbudowanie solidnej talii może okazać się tanie i szybkie

Po 4 jeśli nie zamierzasz wydawać PLN będziesz musiał pogodzić zakup 1 z przygód z kupowaniem paczek a tutaj sytuacja wygląda tak

-przygody Blackrock i League of explorers dają gwarantowane grywalne karty ale kosztuja 3500/2800g

-paczki classic dają najbardziej grywalne karty ze wszystkich setów ale paczki są losowe więc można otworzyć dużo

i dalej mieć biede lub wyciągnąc 3-4 najlepsze legendy z około 20-30 i nie słuchaj ględzenia że nie ma co wydawac na classic paczki bo idzie nowy dodatek ten set jest był i będzie zawsze najważniejszy trzeba poprostu zbalansować ich zakup z innymi paczkami/przygodami

-paczki z Grand Tournament są najniższym priorytetem dla Ciebie

Po 5 najlepiej od początku graj w trybie ranking a nie rozrywka będzie Ci dobierać graczy o podobnym doświadczeniu i kolekcji a nie całkowicie losowych plus będziesz powoli zaliczać wygrane do złotego portretu gracza. A jakim bohaterem grać? To juz głownie zależy od tego jaki styl gry lubisz agresywny (hunter mag warlock) defensywny (priest warrior) albo zmiksowane (rogue druid shaman paladyn) i co wydobędziesz z pierwszych paru paczek classic

Jak na razie dropnęła mi jedna epicka kara " Klątwa Zagłady" i kilka rzadkich m.in. " Ostrze Zatracenia", " Postrach Pustki" :) A tak btw co daje odczarowanie karty?

Witam! Dzisiaj zaczynam przygodę z Hearthstone. Nie wiem od czego zacząć,budować talię itp więc mam kilka pytań.

1. Jaki bohater jest dobry na początek/nie wymaga dużego wkładu golda itp?

2.Jak w miarę szybko zarobić na jakąś w miarę ogarniętą talię?

Proszę o porady i małą pomoc. Pozdrawiam :)