HEX a P2W

Krótko i na temat. Jeśli zamierzam zainstalować i grać w HEXa, to muszę liczyć się z wydatkami? Szkoda mi czasu na rozpoczynanie gry jeśli będę zmuszony do płacenia by coś osiągnąć, a wujcio Gógl nie odpowiedział mi na to pytanie jednoznacznie.

Nadmienić trzeba kilka rzeczy. Po pierwsze każde tcg jest trochę P2W, po drugie Hex jest podobny pod tym względem do HS (arena pve do zarabiania). Na koniec po 3 mogę tylko Ci tę produkcję polecić bo gra się przednio :)

Tak jak już wyżej napisano każda karcianka jest choć trochę P2W. Jednak jak na razie z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że w HEX rozwiązano tą kwestię dość dobrze. W grze występują dwie waluty, złoto (zodbywa się za gre) i platyna (do kupienia za prawdziwe pieniądzę). Co uderza nas od razu po wejściu do sklepu to fakt iż booster'y można kupić jedynie za platyne co jest słabe gdy ktoś bez wydawania pieniędzy chciałby poczuć dreszczyk emocji związany z otwieraniem takowych paczek. Jednak początkowy niesmak niweluję obecność targu w którym za złoto możemy licytować niezbędne nam karty czy wyposażenie. A co do zdobywania złota to zdobywamy je za walkę z innymi graczami czy udział we wspomnianej przez mojego przedmówcę arenie PVE. Dostęp na nią jest darmowy a rozgrywka na niej jest dość przyjemna. Jako iż każdy inaczej interpretuję P2W w grach decyzję czy warto pozostawiam Tobie.

Da się grać bez wydawania mamony, ale boli mnie kupno boosterów tylko za walutę premium :(.

Jak wyrąbiesz z 200 złoty na sensowne karty gra jest przyjemna. Jak liczysz na granie za frajer to się przejdziesz...

Sądzę że uzyskałem odpowiedź na pytanie. Proszę o zamknięcie tematu i dzięki za pomoc :)

Jeszcze nadmienię, że należy wziąć pod uwagę to iż gra jest twórców orginalnego MtG i z tego co zapowiadali będą pompować w grę dodatki i ją długo wspierać, oraz organizować turnieje z wygranymi pieniężnymi. To tłumaczy dlaczego boostery są płatne. Traktują to jak następcę MtG. Tu niestety problemem jest GF który graczy ma gdzieś i niestety w naszym kraju boosterki są drogie. Gdyby doszlifowali tą kwestie to karcianka (nie licząc bugów - ale to wciąż beta) byłaby idealna.

Krótko i na temat. Jeśli zamierzam zainstalować i grać w HEXa, to muszę liczyć się z wydatkami? Szkoda mi czasu na rozpoczynanie gry jeśli będę zmuszony do płacenia by coś osiągnąć, a wujcio Gógl nie odpowiedział mi na to pytanie jednoznacznie.