Hex P2W?

Witam, mam pytanie ponieważ mam zamiar zacząć przygodę z HeX, od wielu osób słyszałem że jest P2W, wiele osób mówiło że to nie prawda, więc, jak z tym jest ?:)

Grałem trochę w ten tytuł (teraz właśnie zamierzam do niego wrócić, bo już updatuję) i mogę powiedzieć, że obie strony mają coś racji. By mieć dobry deck trzeba moim zdaniem albo dużo nagrindować albo sypnąć gotówką i do tego mieć trochę szczęścia, by trafić na karty, które nas interesują lub ewentualnie, by miały sporą wartość na rynku. Wtedy można je drogo sprzedać i dążyć do złożenia własnego decku. Ja sam do tej pory grałem prymitywnym deckiem, ale czasami dało radę pocisnąć osoby, które mają dużo lepsze karty. Dużo też zależy od szczęścia podczas samej gry, jakie karty wyciągniesz z decku. Osobiście widziałem u kumpla karciankę od Blizzarda i szczerzę mogę powiedzieć, że wolę Hexa z racji tego, że jest nieco bardziej skomplikowany, a oprawa graficzna jak dla mnie mniej "cukierkowa".

HEX jak każde MMOTCG jest B2P - albo grindujesz do usranej śmierci albo kupujesz sobie boostery i grasz jak człowiek. Nie oszukujmy się. Nie ma obecnie gry TCG, która jest faktycznie F2P lub P2W. Osobiście nie uważam, że gra jest F2P jeśli musze spędzić rok-dwa żmudnego grania bez większych możliwości ułożenia sobie decku, ale też nie jest P2W, bo jednak te karty idzie zdobyć w jakiś tam sposób. Dlatego nazywam to zwyczajnym B2P.

Osobiście jestem zadowolony, że aby zdobyć jakieś fajne karty trzeba się nie lada natrudzić, z drugiej strony można też wydać kasę i mieć je od ręki, aczkolwiek nic nie jest tanie.
Hex jest jedną z najlepszych karcianek w jakie grałem, a grałem w ponad 10. Tryb kampanii jest bardzo przyjemny i można się fajnie bawić, niestety po jego przejściu zostaje grindowanie areny czy instancji w kampanii.
Brakuje mi tutaj jakiegokolwiek rankingu czy czego kolowiek z gier gracz vs gracz, bo póki co z takiej walki nie dostajemy nic a nic. Kolejnym minusem tej gry są turnieje, które są drogie, powiedziałbym nawet bardzo drogie i aby zagrać o pakiety w takim turnieju i się zapisać trzeba zapłacić grubą walutę lub pakiety. Także płacenie pakietami, żeby móc wygrać więcej pakietów nie jest najlepszym rozwiązaniem tymbardziej, że przypuszczam iż gracze grający takie turnieje mają nie lada decki. Pętla się poniekąd zapętla ;)

Osobiście udało mi się nareszcie stworzyć przyzwoity deck przechodząc obecną kampanię i grindując arenę, nie wydając przy tym realnych pieniędzy.

Podsumowując, gra jest bardzo wymagająca, karty są mega trudne do zdobycia. Jak dla mnie to wszystko robi tę grę bardzo interesującą i satysfakcjonującą, z pewnością polecam, nawet jeśli nie wydajemy pieniędzy. Odrzucać nas może fakt, że ktoś ma lepsze karty niż my nie wkładając w to żadnego wysiłku, ale gdy nareszcie uda się stworzyć dobrą talie PvP i wygrywamy z innymi graczami - satysfakcja jest duża. Ale co dalej? Skoro z walk PvP nic nie wnosimy a turnieje są b. drogie? Więcej grindowania, żeby pograć w turniejach? Tak czy siak polecam i gram.

Jak dla mnie każda karcianka jest P2W. Albo po jakimś dodatku wydajesz kase i grasz od razu, albo farmisz DŁUGIE miesiące, a gdy już wyfarmisz OP deck to kolejny dodatek, i twój deck jest useless :D
Tak wiec albo jesteś kompletnym no-lifem i grasz w karteczki po pare razy dzień w dzień albo wydajesz kase i sie cieszysz normalą rozgrywką.

Witam, mam pytanie ponieważ mam zamiar zacząć przygodę z HeX, od wielu osób słyszałem że jest P2W, wiele osób mówiło że to nie prawda, więc, jak z tym jest ?:)