HoT z nieoficjalnego zrodla

Uszanowanko jakis czas temu kupilem dodatek Hot za okolo 50 zl wiec cena calkiem niezla mimo ze mozna wyrwac taniej ale wracajac dodatek kupilem z nieoficjalnego zrodla bo z cdkeys com i wiele sie naczytalem o banach i tak dalej az sam zaczalem sie obawiac bo naprawde gra jest dla mnie rewelacyjna i zastanawiam sie nad dodatkiem PoF ale co jesli kupie a zostane zbanowany? Jak to koniec koncow jest? Czy sa tutaj osoby ktore zakupily keye z nieoficjalnych zrodel? jesli tak to pochwalcie sie ile juz macie konto pozdrawiam :slight_smile:

CDkeys to jest normalny sklep więc możesz spać spokojnie. Nie jest co prawda oficjalnym dystrybutorem gry ale to nie oznacza, że handlują lewymi kluczami.
Co innego, jakbyś kupił od nie wiadomo kogo na Allegro czy G2A. Wtedy jest ryzyko, że klucz pochodzi z kasy z kradzionej karty czy innych wałków.

HoT i PoF mam kupione z cdkeys i zero problemów. Ludzie, którzy twierdzili, że dostali bany od ich kluczy tak naprawdę dostali je za handel/kupowanie golda z niedozwolonych źródeł, o czym oczywiście zawsze zapominali wspomnieć… :slight_smile:

Wczoraj dopytywalem na grupce od GW2 i osoba odpowiedziala mi linkami do reddita gdzie chyba faktycznie osoby dostaly bana a kupily z cdkeys chociaz nie zaglebialem sie w temat i nie zaglebialem sie w to mozesz mi powiedziec ile juz grasz na tych dodatkach? ile czasu minelo od ich zakupu?

HoT zakupiłam 6.08.2017 za 10 funtów
PoF 23.08.2017 za 20 funtów.

Kupowałam w funtach bo wtedy były tańsze od dolara/zł bo było załamanie :stuck_out_tongue:

Podsumowując - jak się kupuje od nieoficjalnego sprzedawcy gry to ryzyko zawsze jakieś tam jest. W przypadku CDKeys wydaje się ono bardzo niewielkie… ale jednak jest. Kwestia tego ile zaoszczędzisz w porównaniu z zakupem w innym sklepie i czy gra jest warta świeczki :slight_smile:

Nikt nie dostal bana za klcuz z cdkesy… Jest jedne temat na redicie ktory zalozylo cry baby i wszyscy “magicy od banow” go linkuja jako przykald … A okazalo sie ze gosc kupowal golda do gry ( “a key is banned for gold sellin” ) i za to dostal bana a nie za klucz…

1lajk

Rozumiem i dziekuje jestem juz znacznie spokojniejszy przez to co napisaliscie czy moge wam zadac w tym temacie pare pytan poza tematem wyzej?

I tak już zadałeś jedno pytanie spoza tematu więc yup :smiley:

Jako ze juz troche pogralem w GW2 moze półtorej miesiaca doswiadczenia mam juz za soba udalo mi sie zdobyc moim warriorem 80 lvl i cos kolo 35 personal lvl fractali jako ze jestem fanem w grach mmorpg wszelkich dungeonow tak i fractale bardzo mi sie spodobaly wybralem warriora ze wzgledu na to ze banner berserker (narazie gram condi berserkiem) jest zawsze brany na raidy za ktore mam chec sie zabrac po zdobyciu ascend eq zeby nikomu nie przeszkadzac i mam pare pytan do was na pewno bardziej doswiadczonych graczy ode mnie

  1. Jak zabrac sie za zdobywanie ekwipunku ascended? Czy lvl blacksmith’a to dobry pomysl na ten moment? mam 100 lvl blacksmitha a moj budzet to 70g wiec chyba nie za wiele
  2. Czy bez ekwipunku ascended dalbym rade na raidach? (watpie ale warto zapytac)
  3. Jaka postac jest uwazana za najlepszy dps na raidach/fractalach i wvw? zastanawialem sie nad elementalista zalezy mi na duzym aoe dmg i wiem ze moge sie spodziewac ze ele bedzie dosc trudny
    4.Ciekawia mnie jeszcze takie specki: Firebrand, Reaper specjalizacje revenanta scourge spellbreaker i weaver moglibyscie mi je z grubsza opisac? Wydaja mi sie bardzo ciekawe i chcialbym sie o nich troche wiecej dowiedziec
    Bardzo dziekuje za kazda pomoc i pozdrawiam :smiley:
  1. Jak grasz fractale to w lobby FotM masz kupców, u których możesz kupować ekwipunek ascended: https://wiki.guildwars2.com/wiki/BLING-9009 i https://wiki.guildwars2.com/wiki/BUY-2046_PFR - bez craftingu marków się jednak nie obejdzie. Coś też musi Ci w końcu wypaść ze skrzyneczek, szczególnie powyżej tieru 1. Zrób też kolekcje ze specek: https://wiki.guildwars2.com/wiki/Specialization_equipment i pamiętaj, że statystyki ekwipunku ascended można zmieniać w mystic forge.
  2. Radę może i byś dał. Problem polega na tym, że niewiele sensownego byś zrobił. Zabawa nie polega na tym żeby samemu przeżyć, tylko żeby szybko bossa zabić. Ta zasada obowiązuje w całym świecie gry :slight_smile:
  3. To się zmienia bo balans się zmienia bo meta się zmienia bo ArenaNet w kółko coś zmienia :slight_smile: Ale elementalista był jest i chyba będzie najsilniejszym DPSem w grze: https://www.snowcrows.com/benchmarks/
  1. generalnie z craftingu poleca się zaczynać od armor crafta, ponieważ jest prostszy i daje więcej AR bo jest więcej jego elementów przez co automatycznie więcej slotów na AR. A jest prostszy zarówno pod względem golda (tanszy) jak i ze względu na to że na warriorze leatherworking czy tailoring jest bez zastosowania, natomiast co do craftu broni to już by się przydał weaponcrafting, ale tak samo huntsman (pochodnia, łuk, strzelba) itd.

A co do zaczęcia zbierania AR to na początek najlepiej zacząć od laurel merchanta (koło wejścia do fraktali lub w samych fraktalach zauważysz ikonkę laur) który za laury (powinieneś parę dostać za logowanie) sprzedaje ringi i naszyjniki.

Backpack ascended najłatwiej zdobyć za kolekcję z PoF pod tytułem “raise the banners : xyz”. Kolekcja ta się bedzie różnić w zależności od tego jaką frakcję poprzesz, ale anyway jest to najłatwiejszy backpack w grze, do zrobienia w dwa dni (i to grając lekko) po skończeniu story. Jak ukończyłeś story to sprawdzisz ta kolekcję w zakładce achievementy

Jak szukasz sworda/greatsworda/shielda/daggera to nie głupim pomysłem będzie zrobienie story HoT’a i potem kolekcji/ministory “Knight of the thorn” która jest banalnie prosta (chodzisz po mapie i zbierasz takie tegesy) a dostajesz za nie caladbolga u którego możesz dowolnie zmieniać kształt na te podane przeze mnie wcześniej (za 1200 unbound magic - waluta LWS sezon 3). Generalnie broń jest fajna i nie wymaga tak na prawdę niczego :stuck_out_tongue:

  1. co do dps’a to benchmarki są fajne. Póki walczy się z golemami treningowymi :slight_smile:. W praktyce elek ma największego dpsa na keep construct, na reszcie są lepsze postacie (zasługa nerfa meteorów), a co do WvW to nope. Po prostu nope. Na WvW nie patrz się na największy dps, bo tu jak i na sPvP potrzeba dobrego mixu. Dlatego obecnie nekromanci są tak popularni - mają survi a jednocześnie klepią jako tako dps’a :stuck_out_tongue:. A po za tym WvW jest bardziej złożone. Największy dps - ale w 1 vs 1? 1 vs 3? 50 vs 50 (zerg fight)? Do kazdego typu walki są inne postacie i inne buildy. Generalnie raczej patrz na jakąs jedną klasę i po prostu ją wymasteruj, to dps też wejdzie :stuck_out_tongue:.

  2. Firebrand - ultimate guardian support, w tym celu używa książek które zastępują mu skille od broni, a także mantr które trzeba przygotować wcześniej (dlugie castowanie) ale za to potem można ich uzyć kilka razy bez cd.

Reaper - co tu dużo gadać, nekro który bierze jak najwiekszy miecz (lub kosę w reaper shroud) i się wbija w przeciwnika :stuck_out_tongue:

Herald - buffer, korzysta z swego rodzaju aur które dają buffy sojusznikom

Renegade - condi dps, jego domeną jest nastackować jak najszybciej jak największą liczbę debuffów i liczyć że przeciwnik zginie szybciej od niego :stuck_out_tongue:. Prócz tego potrafi jeszcze przyzwać duchy które stoja na danym obszarze i… coś robią. Jest taki co nawala w przeciwnika, jest taki co daje buffy lub leczy.

Scourge - specyficzna specka nekrosa która pozbywa się dodatkowego paska zdrowia, za to przyzywasz duchy pustyni i masz dodatkowe skille bez wejścia w tryb nekrosa (przez co możesz np rzucić sb tylko feara i nie masz tych 9 sekund cd). Dobry condi dps i epicki design

Spellbreaker - pogromca magów/templariusz. Ściaganie buffów z przeciwnika, utrzymywanie go w zasiegu walki wręcz (dzięki tzw smyczy), silenty, interrupty, no i najważniejsze : kontra. Zamiast wzmocnionego skilla za adrenalnę masz dostęp do kontry która całkowicie pochłania następny atak na ciebie i zadaje AoE dps’a na około. Co też świetnie wpisuje się w pogromcę magów - mag castuje super uber dupny spell? kontra :slight_smile:

Weaver - główną cechą jest dostęp do dwóch zywiołów naraz, co pozwala na większą swobodę w zmianach rotacji skilli. Tą profesję najtrudniej będzie wyjaśnić komuś kto nie grał elkiem xD. Ele pod F1-F4 ma żywioły, po naciśnięciu F1 przyjmuje żywioł ognia który zmienia mu skille od broni na ogniste. Pod F4 mamy ziemię która zmienia skille na ziemne. Okej, to była łatwiejsza część. Teraz weaver : naciskasz F1 i zyskujesz ogień na skillach 1 i 2. Naciskasz F4 i ogień przesuwa sie na skille 4 i 5, a ziemia wchodzi na 1 i 2, a jako bonus pod 3 masz specjalnego skilla zwanego dual attack który jest połączeniem tych dwóch żywiołów, w przypadku ognia i ziemi jest to Lava skin który podpala wrogów i daje ci silną barierę. Jak teraz naciśniesz F3 (powietrze) to ogień znika, ziemia wchodzi na 4 i 5, powietrze na 1 i 2, natomiast pod 3 jest skill powietrze-ziemia, salwa kamiennych pocisków która nakłada vulnerability i bodajże weakness. Generalnie jak grałem weaverem to po jakimś czasie tak z nudów mówie jakie klawisze naciskam… kumpel który tego słuchał pogubił się w parę sekund xD.

  1. Nie craftuj ascendow. Licz na drop z fractali t3, z tego tieru juz sporo dropi z daily a powinienes je robic majac jedynie ascend bron i trinkety jesli stac cie na odpowiednio wysokie infuzje. Jesli masz trinkety i bron ascend to w dobrej gildi ludzie dopuszcza cie do rajdow (armor nie jest az tak wazny gdyz roznica w statach nie jest az tak duza). Jak już zaczniesz rajdy to średnio będziesz wyciągał 2 ascendy na 1 full clear. Bron mozna latwo zdobyc z kolekcji z HoTa.

  2. Uważa się, iż bronie i trinkety ascend to minimalna podstawa ze względu iż są łatwo dostepne i dają największą różnice w statach

  3. Ktos wyzej wyslal ci benchmarki, tam wszystko mozna porownac.

  4. Jedynie co ci moge powiedziec to, ze olej necro jesli chodzi o pve: pugi zwyczajnie tej klasy nie lubia i bedzie ci ciezej znalesc grupe na raidy niz na innej klasie.

Co do nieoficjalnego źródła…

Sytuacja z przed dwóch dni. Gildiowicz kupił PoFa własnie z keyshopa. Kiedy dokładnie to nie wiem, jednak dwa dni temu konto zostało zawieszone.W odpowiedzi od supportu otrzymał inforamcję, iż właśnie przez ten klucz i trwa dochodzenie. Klucz został zakupiony za pomocą lewej/skradzionej karty po czym odsprzedany w keyshopie. Aktualnie czekamy na to jak sprawa się rozwinie.

Kwestia szczęścia jak mniemam.

Pozdrawiam.

moglbys podzielic sie pozniej informacja jak to wszystko sie potoczylo?

moglbys doradzic gdzie moge kupic te trinkety ale nie za laurelsy bo mam ich tylko 18?

Podaj dokładna nazwę “keyshopa” bo do nich nie zalicza się Allegro, G2A i Kinguin.

Jak wszystko się wyjaśni, to napiszę co i jak.

Z którego źródła kupił… nie wiem. Czy to było allegro, g2a, czy CDkeys… nie mam pojęcia. Jak się dowiem to Ci napiszę. Przy czym każde z tych źródeł,czy chcesz czy nie możesz zaliczyć do keyshopu. Wszystkie źródła sprzedają klucze. Na allegro masz też ogłoszenia “firm/sklepów” zajmującym się tylko tym.
Samo allegro już od dawna nie jest tylko portalem aukcyjnym.

Nie chcę też się tutaj kłócić, bo wiem iż są przeciwnicy i zwolennicy takich sklepów czy marketów.
Mogę jednak opisać kilka moich doświadczeń, jak i tego co spotkało moich znajomych.

Sam używałem CDkeys do zakupu kilku gier, podobnie jak g2a czy innych wynalazków.
Za czasów płatnego APB (tak, zaraz po premierze), miałem zawieszone konto właśnie przez klucz na subskrypcje kupiony na CDkeys. Kasę odzyskałem (bezproblemowo), ale przedłużenie abonamentu musiałem kupić jeszcze raz… na oficjalnej stronie. No i miałem bana do wyjaśnienia ( chyba tydzień). Bana dostałem tylko ja, kolega któremu kupowałem to samo doładowanie już nie.

Podobna sytuacja odbyła się ostatnio (dwa miesiące temu) przy okazji zakupów Strumovika Battle of Stalingrad. Wielu osobom zablokowano dostęp do gry na steam ( w tym dwóm osobom z mojej grupy). Chociaż tu akurat nie podano nazwy “sklepu”. Twórcy ograniczyli się do frazy “grey market”. I tak, pod naciskiem community klucze zostały przywrócone (po wcześniejszym kontakcie mailowym, ludzie otrzymali nowy klucz do aktywacji), jednak z zaznaczeniem iż to pierwsza i ostatnia taka sytuacja. Następne zakupy u nie oficjalnych sprzedawców, w razie problemów będą banowane na stałe. Gwoli ścisłości, klucze zostały zablokowane nawet gdy minął ponad rok od zakupu.

Z tego i też powodu inaczej podchodzę do produktów Areny Net. Jeżeli dany sprzedawca nie widnieje w zakładce oficjalnych, to tam nie kupuję. Pal licho pieniądze, szkoda by mi było zwyczajnie zainwestowanego czasu.

Jak już jendak pisałem wcześniej, wszystko jest zapewne kwestią szczęścia… Każdy kupuje gdzie chce, a ryzyko jest zawsze. Nie mniej, nie omieszkam Ci napisać gdzie kupił owy klucz… jak tylko “poszkodowany” wróci i wyjaśni sytuację to się go zapytam.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli chodzi o trinkety to wszystko zależy od statystyk jakie Ci będą potrzebne więc najpierw musisz zdecydować się na konkretny build jaki chcesz składać. Potem można dopiero ustalić skąd je najlepiej wziąć: https://wiki.guildwars2.com/wiki/Ascended_trinket
Generalnie jakiś build pod Power - Precision - Ferocity, czyli statystyki Berserker / Zojja jest najłatwiej zdobyć nowicjuszowi bo to staty z podstawki, nie trzeba mieć dodatków ani dostępu do map z Living Story.

Slyszalem rowniez ze czasami arena net usuwalo dodatki z takich kont i bylo trzeba ponownie je zakupic bez banowania tych kont ciekwae jak z oddawaniem pieniedzy z sklepow z ktorych zakupilismy keya