IEM KATOWICE - Tvn ponownie naciera

Ja oglądałem jakiś komentarz na TVP Info całkiem niedawno, odnośnie właszcza IEM. Tam jakiś redaktor sportowy, który miał już zaraz opowiadać o sporcie oznajmił iż esport , to też poświęcenie i trening jak w sporcie. Powiedział też iż ci gracze spędzają również dużo czasu na siłowni aby być w lepszej kondycji, mówił o koreańczykach. Byłem bardzo zdziwiony iż właśnie sportowy redaktor od telewizji pis nie pojechał po esporcie , a wyraził swoją opinię bazując na tym co dane mu było zobaczyć, bowiem interesował się fenomenem esportu. W TVNie zabrakło tutaj jak widać jakiegoś rzeczowego gościa, który ma większy iloraz IQ niż ameba, ale jaka płaca taka praca w końcu.

Zauważyłem wiele dziwnych komentarzy w związku z tym tematem...

Pan który przedstawił swoje argumenty, (ten z TVN), chyba zapoczątkował reportaż z cyklu: " Nie znam się to się wypowiem". I tak jest w 90% przypadków w telewizji.

Ludzie oglądają informacje i natykają się na takiego Jana Wróbla który jest totalnym ignorantem i nie ma pojęcia jak dzisiaj wygląda świat. A potem zdesperowani rodzice tych dzieci którzy grają w gry, odbierają dzieciom często jedyną rozrywkę w tym szarym i ponurym świecie a potem dziwią się że schodzą na złą drogę.

Np stanie w kolejce na ten cały IEM po 6godz to dla mnie też chora przesada, czy nawet granie po 12godz dziennie, ale jeżeli zarabiają na tym pieniądze to chyba jasnym jest że chyba każdy by chciał łączyć przyjemne z pożytecznym.

Ale niestety nie mogą się zgodzić się z argumentami tego "redaktora" gdyż jak już ktoś wspomniał wszystko się zmienia, świat idzie do przodu. Z reguły ludzie nie lubią zmian, ale muszą je akceptować bo żyjemy w XXI wieku, w dobie nowych technologi, nowych rzeczy, i innych przedziwnych zmian.

Głupotą jest być ograniczonym na zmiany, akceptować to co już jest, zmiany dają nam poczucie ruszenia do przodu nie tylko w naszym życiu ale i całym świecie.

Kiedyś E-Sport był spisywany na straty, jak widać dzisiaj, wszyscy ci sceptycy się mylili, to dzisiaj bardzo dochodowe zajęcie, które wymaga przed wszystkim myślenia.

Skoro Szachy są uznawane za sport olimpijski to już w najbliższej przyszłości e-sport też będzie. Tej machiny nie da się już zatrzymać. Europa a może i tylko Polska będzie jeszcze zacofana w elektronicznej sferze jeszcze przez najbliższych kilka lat...

Monstrualna różnica jest w materiale z tego roku, a tamtego :D Telewizja chyba w koncu zrozumiała, że młodzi ludzie wolą pooglądać E-Sport niż brednie w telewizji, i teraz bedzie ze wszystkie fajnie, e-sport git i w ogóle w krajowej :D

z czego beka przecież facet ma trochę racjii ale co pokolenie 90+ może wiedzieć  jak od tego momentu zaczęła się nazwijmy to "degeneracja" 

No właśnie zapomniałem dodać:



No tak właśnie myślałem że pojawi się post kogoś "dorosłego" który myśli że wszystko rozumie. "degeneracja"? może rozwiniesz zagadnienie bardziej? bo jak na razie nie widzę żadnych argumentów dlaczego ma rację?

Bo przecież te pokolenie 90+ to takie ciemne prawda?

Nie chce nic mówić ale podaj konkretne argumenty, to może faktycznie będziesz mieć rację bo na razie nic mądrego nie udało ci się powiedzieć.

..., albo za grubych, albo zbyt anemicznych młodzieńców, co to zamiast wyjść na dwór na rower, piłę, basen woli siedzieć przy pc i grać w meincrafta lub cuntersrajka, o tych co odetchnęli z ulga, bo nie muszą iść do woja, era intelygentów ?, co jak do czego przyjdzie to nie będzie komu walczyć, no chyba, że na wirtualnym polu bitwy :)

Nie piszę o wszystkich, ale jak to się mówi wyjątki potwierdzają regułę :)

albo za grubych, albo zbyt anemicznych młodzieńców,

Wiesz to że ktoś jest gruby czy chudy nie oznacza, że to przez granie. Sam jestem przykładem bardziej "anemicznego typu" choć jest to spowodowane moim szybkim metabolizmem i dość aktywnym trybem życia.

co to zamiast wyjść na dwór na rower, piłę, basen woli siedzieć przy pc i grać w meincrafta lub cuntersrajka, o tych co odetchnęli z ulga, bo nie muszą iść do woja, era intelygentów ?, co jak do czego przyjdzie to nie będzie komu walczyć, no chyba, że na wirtualnym polu bitwy 

Nie piszę o wszystkich, ale jak to się mówi wyjątki potwierdzają regułę 

Zgadzam się w 100% że tak powinno to wyglądać, sam ubolewam nad tym że z roku na rok na boiskach czy ogólnie w miejscach rekreacyjnych jest coraz mniej młodych ludzi którzy wolą siedzieć przed komputerem.

Ale nic nam do tego bo to nie my decydujemy co oni mają robić ze swoim życiem. Jak już wspominałem wszystko się zmienia i tak już pozostanie...

niestety, w telewizji większość to stare pokolenie, które nie rozumie wielu rzeczy i dla nich to coś "dziwnego" ale niestety wypowiadają się na ten temat mimo zerowego pojęcia.

https://www.youtube.com/watch?&v=s1jUeruWfxM

Zapraszam do oglądania. Zanim polska cebula zrozumie, że granie profesjonalnie to nie siedzenie 20h przed monitorem to trochę zajmie :)