Ile trzeba płacić

Witam, jestem tego świadomy, że w Romie trzeba używać IS ale mam w związku z tym kilka pytań.

Od którego poziomu TRZEBA zaczącz bulic?

Ile mniej więcej, w przeliczeniu na miesiąc czy coś idzie sianka?

I czy w ogóle warto? ;D

Z góry dzięki!

Witam, jestem tego świadomy, że w Romie trzeba używać IS ale mam w związku z tym kilka pytań.Od którego poziomu TRZEBA zaczącz bulic?Ile mniej więcej, w przeliczeniu na miesiąc czy coś idzie sianka?I czy w ogóle warto? ;DZ góry dzięki!

płacić trzeba od razu, chocby na mounya o [pare innych pierdół. Potm jest masakra mio szło 200-300 zeta na miesiąć i było to zdecydowanie za mało.....

Za przeproszeniem, ale ktoś musi być nie normalny aby tyle płacic O.o

Przecież za tą cene masz o wiele lepsze gry. Znaczy się za o wiele mniejszą... Bardzo Ci się dziwie, że tyle buliłeś.

Za przeproszeniem, ale ktoś musi być nie normalny aby tyle płacic O.oPrzecież za tą cene masz o wiele lepsze gry. Znaczy się za o wiele mniejszą... Bardzo Ci się dziwie, że tyle buliłeś.

Ja wiem, że dla typowego polaczka-biedaczka gimnazjalisty, to kosmiczna suma, ale Broda z tego co wiem już pracuje, i najwidoczniej pieniądze ma, skoro tyle wydaje, a w twoim poście wyczuwam nutke zazdrości.

No ale co do tematu - ROM to jedna z najmniej darmowych gier F2P. Nie dziwne zresztą - Frogster od zawsze leciał na kasiorke. Jeżeli jesteś sprytny, to zawsze możesz kupować taniej na allegro, czy tam inne pierdoły robić, ale i ta wydasz soro.

Powiemn tak gra bardzo mnie na pewien okres( okolo 3msc) wciągnęła, spora zasługa świetnych ludzi w gildii. Jednak w końcu przyszło opamiętanie( plus sporo przekrętów żabek). Gra jerst dobra, ale jak dużo nie płacisz nic nie osiągasz, ja drugi raz bym tyle na tą gre nie wydał, zwłaszcza po przygodzie z Battlestar Galactica, gdzie wydałem 200 złotych i byłem ustawiony w grze tak że mucha nie siada.Zresztą Big point to chyba jedyna firma w której naprawde da się sporo osiągnąc bez płacenia, lub płacąc jednokrotnie, może sporą sume ale jednak endgameową.

ps Spytajcie Cree albo Dixell-a jak kasa na Rom-a nam szła i l;egendarne teksty pozycz 250 diasów oddam po wypłacie :P

Ja w runes of magic dobiłem poziomu 40 i nic nie płaciłem nie wyróżniałem się spośród gildi.Oczywiście płacenie i granie z jakimiś płatnymi itemami jest przyjemniejsze ale jeśli nie chcesz nie musisz płacić ;P

ps Spytajcie Cree albo Dixell-a jak kasa na Rom-a nam szła i l;egendarne teksty pozycz 250 diasów oddam po wypłacie

Prawda, wcześniej było lepiej, bo były diasy na AH, potem tylko NPC z limitem i kosmiczną ceną. Teraz jeśli nie masz znajomych w grze którzy Ci pomogą z eq który potem tylko statujesz, a potem zaczynasz zarabiać to wydasz dużo jeśli chcesz dojść do endgameu. Jeden przedmiot zrobiony na t5 to koszt bodajże 9xpfs, jeden pfs to 40 diasów, co już daje 360, koeljny koszt to wyplusowanie na +6, potem droższe kamyki na +12, a ostatnio chyba nawet co jakiś czas są +16, dodaj nawiercenia na runy, no i na dobrą sprawę najlepsze runy to właśnie te z IS, które pojawiają się tam raz na jakiś czas, oczywiście 3, jak chcesz zmontować 4 czy 5 to musisz też run nakupować.

Wiesz możesz spędzać 10h na farmieniu pamiątek na eventach i sprzedawaniu z ww, ale spędzisz tam sporo czasu zanim złożysz sobie eq. Gdyby nie ludzie z którymi przyszło mi w RoM'a grać to szybko bym sobie to odpuścił, a miałem 3 postacie w topce Catha, mag bodajże jakoś w pierwszej 15 gdy skończyłem grać, woj i zwiad koło 80 i 30 miejsca w rankingu patck, więc trochę gry liznąłem.

Odpowiedz na ostatnie pytanie nasuwa się sama. Nie warto.

Myślałem, że to będą kwoty 30-40 zł. To bym dał rade ale nie 200-250zł.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Moim skromnym zdaniem , jakby gra była uważana za najlepszą to by warto było dla kogoś kto zarabia 2000zł , ale RoM wcale nie jest najlepszy, już lepiej wydać na WoW'a czy RIFT'a tą kase niż na to.

płacić trzeba od razu, chocby na mounya o [pare innych pierdół. Potm jest masakra mio szło 200-300 zeta na miesiąć i było to zdecydowanie za mało.....

O LOL spadłem z krzesła 300zł na miesiąc? To, że ty tyle wydawałeś i nic nie osiągnąłeś to twój problem.

znam osoby ktore wydaly po 3-6 tysiecy juz na ta gre:) jak dla mnie to idiotyzm :) i tyle i nie ma nutk izazdrosci bo za 1/6 tych pieniedzy ma sie abonament na 2 lata w p2p:) w grach o niebo lepszych gdzie jest sie na rowni z innymi i ucziwa gra:)

Co prawda nie gram w to od roku, ale jak grałem to szło 100 zł miesięcznie i były dwie postacie w okolicach top 50-70 servera (mag i scout) ehh to były dobre czasy, fajni ludzie w gildiach i to mnie pewnie trzymało przy tej grze.

Co do tego, że można za taką kasę grać w jakieś p2p, a nawet dwa, prawda :D

O LOL spadłem z krzesła 300zł na miesiąc? To, że ty tyle wydawałeś i nic nie osiągnąłeś to twój problem.

Kto powiedział że nic nie osiągnąłem? Tylko że zawsze po wykoksaniu eq, pojawia sie lepsze eq z wyzszej insty które znów trzeba koksać od zera, do tego tierowanie broni, noosty wszelakie i masa innych pierdół. Zaufaj mi powiedzmy że wydałem w sumie 1-2k na tą gre a gra pragnęła jeszcze i jescze. Sytuacja podobna do Boi gdzie najlepsza postać na Gemini miała wydane(nie Polak) ponad 12k euro, a postac dalej nie była wymaxowana. choć oczywiście mega konkretna.

ps. Zapomniało mi sie o privach do RoM, podobną jakieś są, może tam da sie przyjemnie grać bez dotowania.

myślicie że dlaczego gry wychodzą z IS zamiast P2P? Właśnie dlatego, że tak wydasz te 60-zł miesiecznie i ani grosza wiecej a taka europa zachodnia w "F2P" wyda po 100-300 euro. To jest jedyny powód, F2P zarabia więcej kasy niż P2P (nie mówie oczywiscie o WoWie, bo IS spowodował by odejscie znacznej ilosci graczy, a nowych na stałe by nie przybywało. Gra może i jest "legendarna" ale na dzisiejsze czasy juz nie ma za wiele do zaoferowania, a tak zostając P2P dalej bedzie niezły dochód). Teksty typu, "chcemy aby każdy mógł spróbować, wiec robimy F2P" to zwyczajna sciema, chodzi o kase, kase i jeszcze raz kase.

Btw. To że ktoś ma kase i wydaje to nawet po 300zł/month to nic. Problem się zaczyna gdy ktoś NIE ma kasy i zadłuża się aby kupić itemy albo nie daje prezentów dziewczynie :P (ale to już bardziej idzie pod uzależnienie a to inna bajka). Osobiscie wole kupic B2P gry żeby raz zapłacić i każdy miał równe szanse ( GW2 :)

Gimnazjaliści są w zamkniętym kole bo w kazdym MMO trzeba płacić ,i dobrze. Uczyć się matoły, zamiast grać (wybaczcie za to że wszystkich wrzucam do jednego wora, bo wiem że CZASEM zdarzają się wyjątki. Widząc gimnazjalistow u mnie w miescie, wiem że najbardziej obleganymi stanowiskami pracy bedą te w supermarkecie i w kopalniach).

Hmm choć w sumie to łatwiej będzie mi znaleźć pracę więc siedzcie i grajcie :DDDD

Kto powiedział że nic nie osiągnąłem? Tylko że zawsze po wykoksaniu eq, pojawia sie lepsze eq z wyzszej insty które znów trzeba koksać od zera, do tego tierowanie broni, noosty wszelakie i masa innych pierdół. Zaufaj mi powiedzmy że wydałem w sumie 1-2k na tą gre a gra pragnęła jeszcze i jescze. Sytuacja podobna do Boi gdzie najlepsza postać na Gemini miała wydane(nie Polak) ponad 12k euro, a postac dalej nie była wymaxowana. choć oczywiście mega konkretna.ps. Zapomniało mi sie o privach do RoM, podobną jakieś są, może tam da sie przyjemnie grać bez dotowania.

O to skoro grałeś dłużą chwilę w tą grę, będziesz wiedział o czym mniej więcej piszę. :)

Ja grałem od kwietnia 2010 i na tą grę w ciągu 1,5 roku wydałem mniej niż 130zł. Zacząłem grać zwiadem/łotrem gildia pomogła mi wydropić set z dl/zs i wycrafcić kuszę na 60lvl. Wtedy doładowałem diasy od razu całość miałem coś 2.5k diamentów. Wtedy całość przeznaczyłem na eq i byłem wystatowany statami z dod/wa (wtedy tylko rt było lepszą instancją) i kusza t8 +12. Dodatkowo w między czasie spędziłem pare godzin farmiąc gold na kaplicy kaliana wtedy diasy bez problemu można było kupić za 8-10k. Za marne 5kk miałeś 500 diamentów. Może tutaj potwierdza się teza, że głupi ma zawsze szczęście :)

No i teraz zaczeła się coraz przyjemniejsza gra, zwiadem z w sumie nawet, średnim eq byłem wstanie wykręcić 150k dps na RT Diament. I wtedy zaczeła się farma od grudnia 2010r do kwietnia 2011 cały czas farmiliśmy rt diament, w między czasie wyszła instancja Grobowiec (nie pamiętam już nazwy) :D (Wtedy ta gra była tak zbalansowana, że zwiad z dod'owym eq kręcił większy dps niż mag wystatowany statami z grobowca) W kilka mięsięcy dorobiłem się około 250kk, diamenty wtedy chodziły już 10 do 12k od sztuki, więc swoje eq polepszyłem jeszcze bardziej, bez wydawania realnej kasy. Wtedy jako zwiad byłem w top 9 patt i top 14 dex. Lecz niestety wszystko co dobre szybko się kończy, coś w czerwcu br wyszedł nieszczęsny chapter iv który kompletnie zje... zwiadowców. Doszła również nowa instancja rajdowa, więcej bugów i coraz więcej osób zaczeło odchodzić. Teraz, wbijam sporadycznie do gry zauważyłem, że dodali 3 serwer co sprawiło, że 2 pozostałe praktycznie zostały "puste" tzn. brak nowych osób. Jedynie czego żałuje to to, że nie sprzedałem postaci gdy osiągnąłem można powiedzieć maksimum no, ale cóż człowiek się jarał o "Rozdział 4 - nowa insta rajdowa, więc na pewno będzie ciekawiej".

Ogólnie rzecz biorąc gra była naprawdę świetna, gdyby nie ten chapter 4 w którym jeszcze gold sellerzy zaczeli szaleć... (znaleźli dziurę dzięki której tony lewego golda znalazło się na allegro i były sprzedawane za grosze.

Teraz mogę przyznać, że gdybym wtedy nie zaczął grać zwiadem, i znajomy nie wprowadził mnie do gildii Midwinter to osiągnąć, to co osiągnąłem bez wydawania zł byłoby na prawdę ciężko.

Witam, jestem tego świadomy, że w Romie trzeba używać IS ale mam w związku z tym kilka pytań.

Od którego poziomu TRZEBA zaczącz bulic?

Ile mniej więcej, w przeliczeniu na miesiąc czy coś idzie sianka?

I czy w ogóle warto? ;D

Z góry dzięki!