Ilość graczy B&S

Tak jak w temacie czy dużo ludzi gra w tą grę czy warto w nią zagrać (co jest w niej takiego ciekawego) i czy jestem tam p2w, ale w takim znaczeniu, że jak kupisz w item shopie itemy to ci dają dużą przewagę nad innymi.

Ilość graczy jest na sensownym poziomie, ale ciągle spada (można to zaobserwować po ilości sprzedawanych na wszelakich portalach kont).

Czy gra jest P2W? Owszem, ale wszystko możesz osiągnąć bez płacenia, tyle tylko, że będzie do tego potrzeba ogromnej ilości czasu. Jeżeli natomiast sypniesz złociszami, jesteś w stanie zakupić mnóstwo przedmiotów w samej grze lub gold, który pozwoli Ci np. zaopatrzyć się w soula i peta, a to ogromna przewaga.

Najlepiej potestuj i oceń. Weź również pod uwagę, że nasze community jest strasznie toksyczne i bez polskiej gildii będzie Ci ciężko (a większość polskich gildii wymaga od graczy 1,1k AP, co dla nowego gracza nie jest takie proste do osiągnięcia).

Dzieki za odpowiedź

Też zaczynam grać w bnsa więc info się przyda.
A są jakieś aktywne gildie/klany i na jakieś frakcji?
Jeszcze jakieś świeże info o broniach by się przydało bo wiem że nie ma już hongmoon.

Określanie ilości graczy po sprzedawanych kontach z nic nie wartymi postaciami (z 900-1k ap) nic nie znaczy takie konta robi sie w tydzień-dwa a ludzie liczą sobie za nie jak by niewiadomo co sprzedawali i jeszcze perfidnie opisują, że postać jest przygotowana na każdy aktualny dung czy raid. Jeśli chodzi o P2W to zależy jaką masz tego definicje bo nic co by ci pomogło w grze nie dostaniesz z isa bezpośrednio. Lootboxy i trove to czyste rng i plaga każdego mmo dzięki któremu możesz coś dostać albo i nie, no i możesz kupić je za kase albo za golda wymieniając go wcześniej na walutę do is’a. Pojedynczy zakup boxa zazwyczaj nic nie daje (no chyba, że jesteś umiłowany przez boga rng) tylko otwieranie sporych ilości boxów albo trovów może coś ci dać, chodź nie koniecznie, bo na forum bns często są tematy lamentujących ludzi pod tytułem: ile to oni nie wydali euro/golda i ile to nie otworzyli skrzynek a nic nie dostali i nawet im się nie zwróciło.

Dla mnie wymiana Gold->Waluta do isa/ Waluta do is’a->Gold z innymi graczami to plus a nie P2W bo ludzie nie płacący mogą kupić sobie jakiś skin albo inne pierdółki a ktoś kto ma nadmiar kasy a chciał by golda to kupił by tego golda na alledrogo czy w inny sposób. Dzięki temu nie płacący są zadowoleni bo mogą kupić jakiś fajny outfit (ale nie każdy jest zadowolony, jak widać niektórzy płaczą, że za ich golda ludzie ulepszają sobie ekwipunek, kupują aury, sole, pety XD i nie dociera do nich ze dzięki temu druga strona ma za darmo outfity czy inne skiny), zadowoleni są też ludzie z grubym portfelem bo kupili w legalny sposób golda jak i sama gra bo cały czas jest dofinansowywana bo kasa nie ucieka im przez nielegalny handel goldem. Taki win-win-win ze wszystkich stron.

Co do broni, to aktualnie w którymś akcie dostajesz złotą broń i ją ulepszasz, jest to gdzieś jak masz 55lvl 6hmlvl, zaraz po tym masz również możliwość kupienia tą samom broń co dostajesz z aktu za naryu i jest to o tyle dobre bo możesz dzięki temu próbować ile wlezie by od razu dostać wszystkie sloty na gemy. A do tego momentu latasz z byle jaką bronią.

Co do frakcji to polecam czerwonych jest tam najwięcej ludzi przez co nie zawsze da sie do nich dostać.

Aktualnie jest trove event dla postaci od 36 lvla (dwa sloty i jedna próba free) i event za misje dzięki któremu można za półdarmo ulepszać sobie broń, ale jest on dla postaci które mają przynajmniej belefula/serapha stage9+ (to jakieś 900-1000ap) bo od tego poziomu zaczynają się schody co do kosztów ulepszania broni. Najlepiej wychodzi się na tym eventcie gdy chce się podbici belefula/serapha na ravena można zaoszczędzić wtedy nawet 1k golda.

Jak już wspomniałem w newsie, gra jest P2W (nikt mi nie wmówi, że kupienie sobie maksymalnego soula, materiałów na peta, materiałów do ulepszenia broni, paczek typu duelist, które dają OGROMNĄ przewagę nad nie płacącymi graczami to nie jest P2W). Owszem można wszystko osiągnąć grając za darmo, ale ilość samych chociażby olejków dla duszy woła o pomstę do nieba - rok farmienia każdego eventu na kilku altach to niestety przesada (a to prawdopodobnie nie wystarczy, biorąc pod uwagę nową duszę).

Obecnie wbicie 1k AP i Ravena to żaden wyczyn. Problemem jest jednak to, że takie AP można sobie w buty wsadzić. Pokoje w lobby mają wymagania 1,1-1,2k AP + VT gear i nowi gracze, którzy nie wydadzą realnej gotówki po skończeniu kampanii są stawiani pod ścianą.

Przepaść między płacącymi, a wielorybkami jest ogromna (widać to zwłaszcza w 6v6, gdzie wchodząc jako słabo ubrany gracz możemy zostać w bazie i iść na kawę bo nie będziemy w stanie zdziałać nic przeciwko ubranym graczom).

Frakcje nie mają już żadnego znaczenia z tego względu, że nikt praktycznie nie robi misji frakcyjnych, a mapki świecą pustkami. Jedyne na co wpływa frakcja to gildia. Oczywiście po stronie czerwonych jest ich zdecydowanie więcej, jednak w przypadku polskich gildii wymaga się tego 1,1k AP minimum i ogarnięcia mechanik gry, co również nie zachęca nowych graczy. Ilość sprzedawanych kont nie jest bez znaczenia. Sam zasięgnąłem opinii prawie 50 graczy, z którymi miałem przyjemność obcować od premiery (i którzy jeszcze dotrwali do dnia dzisiejszego w tym tytule) i mogę jednoznacznie stwierdzić, że gra powiela ten sam schemat - wielorybki osiągają max sprzęt - wydajemy nowy rajd - wielorybki wydają kolejną kasę - przepaść między graczami zwiększa się - powtarzamy. To powoduje znudzenie, zniechęcenie i odchodzenie od gry.

Przykre, ale prawdziwe.

W IS nie ma nic p2w bezpośrednio? To ciekaw jestem bardzo porównania gracza który przez 3 miesiące kupowałby wszystko co jest w daily deal i gracza który by go nie dotykał przy założeniu że grają tyle samo… Sacred Oil, PTSy, fragmenty do gemów… Nope zupełnie nic nie ma. Prawda jest taka że bez płacenia nie da się nadążyć za contentem, chyba że ma się gildię/znajomych którzy płacą i ciągną przez wszystko. I żeby nie było, sam płaciłem i widziałem jaki dawało mi to boost nad tymi co nie wsadzali tych 100-250 [przy trovie nawet sporo więcej] złotych w grę miesięcznie. Na 6vs6 wchodziłem ze znajomym i wygrywaliśmy grę sami, chyba że w przeciwnym teamie trafiał się ktoś z podobnym portfelem.

A co do kupowania golda in game… Chętnych jest tylu że to jest jakiś śmiech na sali, gold idzie po tak żałosnym kursie z punktu widzenia gracza f2p że ja naprawdę nie wiem kto się na to decyduje.

Ta gra to 90% gear 10% skill, ewentualnie 90% RNG [zastępowane przez porfel] 10% wytrwała gra. Jak komuś to pasuje to spoko, mnie po pewnym czasie przestało bawić, abonament w WoWie albo FF XIV, albo ESO daje więcej zabawy i wychodzi sporo taniej.

1lajk

Dlatego coraz poważniej zastanawiam się nad FF14 i wydawaniem tego 50 zł miesięcznie (w sumie w bns też tyle wydawałem na premkę, która wiele nie dawała - chociaż podczas startu bez niej nie dało się wejść do gry) niż patrzeć na to jak chciwość NC$oft zabija kolejny ich tytuł.

W Daily Specjals raz na tydzień czy dwa pojawi sie pts albo secret oil/vail czy pet pod/pack gdzie po wymianie nawet po niekorzystnym kursie gold->hcoin zaoszczędza sie jakieś 10% albo więcej gdy pomału zbiera sie na ten jeden specjalny dzień walutę po lepszym kursie. Wydawało mi sie, że każdy kto to obczai w jakimś większym czy mniejszym stopniu będzie starał sie to wykorzystać. Co do bundles to jedyne 3 przedmioty które można dostać tylko w isie i są przystosowane bardziej dla nowych postaci/altow niż nowych graczy, no ale Mastery bundle daje dwa hexa gemy gdzie jeden taki gem wart jest 80g (4xgem powder), hongmoon soul stage 8 to 3 olejki, tyle to można z łatwością zdobyć na jednym evencie jedną postacią. Dualist bundles daje 175 bravery coinów dzięki którym można od razu odblokować sobie legendarki co faktycznie daje przewagę na arenach, ale te bravery coiny lecą jak szalone, grając areny czy robiąc daily, więc raczej nowy gracz zanim opanuje swoja postać nazbiera te coiny. No i starter pack który daje aż dwa penta gemy gdzie koszt jednego to 20g (1xgem powder) ale daje jeszcze 16 Dragon trade Pouch dzięki którym zwiększa sie pojemność ekwipunku no i nie zapominajmy o czapeczce która jest tylko dekoracją. Jeśli chodzi o lootboxy i trovy to sie z wami zgadzam bo na zachodzie wydanie jednorazowo czy wielokrotnie 100 euro może być niczym jednak u nas wiadomo jak to jest. Ja osobiście, żeby nie oszukiwać wydałem na tę grę w sumie aż 6 euro (1 euro było na humble za którego sostawoało sie outfit) a gram do samego początku. Z pewnego źródła kupuje premki na 90 dni za golda i odczuwalny jest tylko bust do expa i to, że o jeden raz więcej mogę zakręcić daily dashem a no i to, że nie muszę czekać 2 min po każdym teleporcie by znowu go użyć, co jest sporym dla mnie plusem.

Co do podejścia niektórych graczy to wychodzi na to, że każda gra nawet wow czy FFXIV będzie P2W bo przecież tam również można kupić sobie golda za prawdziwa kasę a nawet całe rajdy (nie ważne, że z nielegalnego źródła) i dzięki temu ulepszyć sobie ekwipunek i mieć przewagę nad innymi!!!

Edit: Zgadzam się również, że Nc$oft utrudnia grę nowym graczom zmniejszając nagrody za stare i słabsze dungi a spore ilości golda które dostawało się kiedyś za stare dungi dostaje się teraz dopiero za te nowe gdzie jest potrzebne to 1.1k+ ap i znanie mechaniki, no ale z drugiej strony jak by każdy miał duże ilości golda to i wszystko było by droższe wiec pewnie wychodziło by na to samo, no ale zawsze ten niesmak pozostaje.