Internet

Czy gra ktoś w MMO nie na kablu ? jaki polecacie internet gdy nie mam dostępu do światłowodu(kabla) ? satelita,radiowy, mobliny? czy coś sie nadaje ?

Powiem Ci tak, mieszkam w miejscu gdzie z zasięgiem ciężko, podpisałem umowe z orange na Free net dla domu z routerem Huawei, dokupiłem antene, nowa karta i śmigam w LTE do 30mb/ 10gb pobiera sie srednio 1h 15 minut do 1h30min. Grałem w shaiye na mass pvp 2 raidy po 30 osób i bez zacinek, POE, Diablo 3, Blade and Soul, ASTA, NWNO i inne i nie miałem problemów. Wieczorami zawsze sa spadki bo sieć mobilna jest przeciążona ale nadal oscyluje w granicach 15mb. Antena zewnetrzna kosztuje 60zł. Zawsze możesz wziąć router na próbe z każdej firmy na tydzien za iles tam zł i sprawdzić.

Wszystko pod warunkiem, że masz dobrą lokalizację:

radiowy - jak nie masz żadnych przeszkód na drodze sygnału to będzie spoko, ale to raczej technologia złośliwa jest i jeśli nie musisz to raczej poszukałbym czegoś innego.

satelita - nigdy nie korzystałem

mobilny - zależy jak daleko od nadajnika jesteś i jak jest on mocno obciążony. Ja nie mogę zamontować anteny zewnętrznej i 1,5km od nadajnika wieczorem często nie da się robić na necie nic poza przeglądaniem stron. Wszelkie inne multimedia odpadają.

a ile GB transferu wystarcza na MMO ? zastanawiam się czy limitu mi nie zeżre w ciągu 2 tygodni.?

wyczytalem ze satelita odpada z powodu opoznien... nie sprawdza się przy grach ( czasie rzeczywistym)

zależy mi na bardziej stabilnym łaczu by mnie nie wywalało z gier :)

Wszystko zależy od gry, ale np. World of Warcraft na godzinę zużywa 70-80 MB. Myślę, że w większości MMORPG będzie podobnie.