Jak ma się sytuacja z P2W?

Cześć!

Ciekawi mnie, czy ktoś wie, jak wygląda obecna sytuacja w allods. Grałem bardzo dawno temu i raczej nie wiele, ale grało mi się przyjemnie i myślę o tym, czy by znowu nie popykać, ale słyszałem, że gra borykała się z dość dużym P2W. Jeśli ktoś nadal gra i ma ogląd na sytuacje, to był bym wdzięczny za informacje! :)

P2W jest tu takie samo jak w kazdej innej grze - placisz masz szybciej, lepiej, wiecej. Ale jak juz masz wszystko to po co grac? :D. A po za tym - za darmo tez mozesz miec wszystko, musisz tylko troche (no, wiecej niz troche, bo to allods xd) czasu na to poswiecic + czesto odwiedzac AH, co jest twoim najwiekszym przyjacielem (jest masa... idiotow/desperatow co chyba cen na rynku nie sprawdzaja a wystawiaja itemy. I potem sa kwiatki ze np runy sa wystawiane nawet nie za 1/2 wartosci rynkowej xd. Dodatkowo jeszcze nwm kiedy dokladniej grales.. ale jesli przy premierze f2p to obecnie... prawie nic z tego nie zostalo. Incense masz tyle ze niewiadomo za bardzo co z tym zrobic bo musialbys chyba rzygac nim by sie go pozbyc xd. Jedyne co zostalo z starych elementow to runy. A biorac pod uwage ze tu glownie graja starzy gracze... To kazdy juz ma runy. I dlatego ceny spadly bo nie ma popytu :D

Może powiedz jaki miałeś nick (może Cie pamiętam, choć to mało prawdopodobne, bo szczególnie popularny nie byłem) albo na jakiej wersji (4.0?) grałeś to opowiem co się od tego czasu zmieniło...

Loor chyba opisuje zmiany w stosunku do "Revelations of Gipat" kiedy Incense (z IS) było potrzebne żeby ubić mobki na swoim lvl. Obecnie jakiegoś spadku cen run nie widzę, oprócz run przydałby się slot na drugi kolczyk i trinket (dodatkowe rubinki też, ale to znacznie tańsze, a i bez tego można Sobie poradzić). Jeśli mylisz o PvP to mout też jest przydatny - na tym darmowym na pole walki dotrzesz już po walce.

To wszystko da się wyfarmić, ale trzeba Sobie zdać sprawę ze skali czasowej. Np. obeecnie już nie rozdają Mountów na lewo i prawo. Trochę ostatnio zmniejszono wagę butiku w PvP - np. na CJ wszyscy jadą na tych samych golemach, a w patchu 7.0 (za ok. miesiąc - są już pierwsze zapowiedzi) w starciach ogarnięty team zje grupę, która potrafi tylko jechać na IS. Można wejść na oficjalne forum, a jak ktoś zna rosyjski to znajdzie jeszcze więcej materiałów, jak np. Inżynier trzyma Healera z dala od grupy przy pomocy CC (a inżynier nie jest klasą od kontroli - mag będzie zdecydowanie lepszy). Z drugiej strony kiedyś rajdy przechodziło się runach 4lvl, a teraz na Umoir wymaga się 7lvl (zalecane 8!). No i obecnie wyspy są trudniejsze, a bez sprzętu z PvE nic nie zdziałasz na PvP. Sorry.

!!BARDZO WAŻNE!! Ponoć wersja na Steam ma dostać zupełnie nowy serwer - czyli przez pewien czas nie odczujesz przewagi innych ludzi, ale to tylko kwesta czasu jak i tam pojawią się osoby wykorzystujące całe dobrodziejstwo IS.

O jeny, ciężko powiedzieć kiedy grałem. Z tego co pamietam to gra dopiero co weszła w f2p i pamiętam, że mmorpg.org.pl tworzyła swoją gildię. Grałem nie dużo, wbiłem może 20-25 lvl. Nick miałem chyba VanHelsing i pamiętam, że byłem w gildii SiewcyŚmierci. Jeśli możecie, to powiedzcie mi jasno, czy można mieć wszystko bez pakowania kasy w IS. Czy jest coś w stylu archeage, że można zdobyć walutę premium w grze? Albo, czy można kupić itemy z IS na ah? Nie mam też za bardzo pojęcia o co chodzi z tymi runami :P

Więc Cie nie pamiętam. W tej grze przed wbiciem max lvl się nie liczysz. Sorry

Co do run - są to przedmioty z butiku, które procentowo zwiększają twoje obrażenia bądź defensywę. Można mieć ich max 6, 3 do ataku, 3 do obrony. Przykładowo: 3 sztuki 4 poziomu dają extra 40%, a trzy 7 poziomu 70% itd. Jak napisałem warto byłoby mieć 7lvl jeśli myślisz poważnie o rajdach i PvP, ale na początek przy wbijaniu sprzętu wystarczą 4lvl, zwłaszcza jeśli idziesz jako DPS.

Można to kupić za złoto w grze, ale to kosztuje: Komplet run 4 poziomu (przy obecnym kursie) to wydatek ok 500.000 złota. Jeśli myślisz o 7 poziomie to już wydatek rzędu 5.700.000 (!).

Na oficjalnym forum znajdziesz sposoby na farmienie: o ile dobrze pamiętam poświęcając 1h dziennie zarobisz 40.000 tygodniowo, 3-4h to 150.000. Jak będziesz miał porządny sprzęt to wyciągniesz 260.000 na tydzień. W nowym patchu zapewne da się (jak uczy doświadczenie) zarobić 2x więcej. Możesz policzyć ile Ci zejdzie (pamiętaj, że w międzyczasie potrzeba też ulepszać sprzęt - to też nie jest za darmo).

Jeśli planujesz grać mniej niż... bo ja wiem... 16 tygodni to lepiej Sobie odpuścić. Zadanie na Wielkość (drugi build) wymaga 320 emblematów, max to 40 na tydzień, ale 20 to też będzie niezły wynik, czyli 16 tygodni. Potem jeszcze dłuższy q na własną wyspę. To gra dla cierpliwych

Raczej nie powinieneś się bać, że ceny szybko wzrosną - teraz są tak wysokie bo (jak udało mi się dowiedzieć) były 3 wyprzedaże szkatuł pod rząd i kurs wzrósł z 200 złota za kryształ (waluta IS) na 350 i ludność pchała tam wszystko co ma i teraz wypłukali się trochę kasy (dodatkowo już wysoki kurs trudniej podnieść). Nie powinieneś się przejmować, że Cie to szaleństwo ominęło, bo wyprzedaży run już nie pamiętam, za to pojawiło się sporo pierdół, np święta broń - wykup szkatułki a w zamian dostaniesz wygląd i niecały 1% (słownie jeden procent) do obrażeń na 180 dni.

Cześć!

Ciekawi mnie, czy ktoś wie, jak wygląda obecna sytuacja w allods. Grałem bardzo dawno temu i raczej nie wiele, ale grało mi się przyjemnie i myślę o tym, czy by znowu nie popykać, ale słyszałem, że gra borykała się z dość dużym P2W. Jeśli ktoś nadal gra i ma ogląd na sytuacje, to był bym wdzięczny za informacje! :)