Jak tam ROM się trzyma?

Witam! Piszę do was, bo chciałbym zagrać w ROM'a ale dręczą mnie dwa pytania. Czy gra jeszcze żyje? Jedni mówią, że gra jest pay2win, a inni, że da się grać bez item shopu, a wszystkie przedmioty można kupić, jak to jest? Z góry dziękuje.

Szał na RoM dawno już minął więc na początkowych instancjach będzie ci trudno. A co do kasy to jak nie masz diasów to w zasadzie nie masz szans w PVP. Zagrać możesz bo sam grałem ale długo tam nie zabawisz :)

Ja sam grałem całkiem niedawno, ale gra jest dosyć p2w ;/. Bez wydawania kasy jesteś nikim. Kiedyś za czasów chaptera 3 to była gra ;p. A na poczatkowych instancjach znajdź sobie jakiegoś większego lvl jak kolega wyżej napisał. Grać możesz ale pve bo pvp bez is nie ma sensu.

Przestałęm grać jak wprowadzili trzecią subklasę(?) znaczy żę najpeirw mogłeś połączyć dwie klasy a później dali 3 wtedy gra dla mnie straciła sens.

Troszkę osób może JESZCZE gra,ale to raczej osoby które wydały sporą ilość pieniędzy na IS,zaś nowych graczy nie widać.

Gra w pewnym momencie (Chapter III) stała się P2W.

Tak można grać (grałem sam dość dawno - niewiem jak teraz ma się kurs waluty z IS w przeliczeniu na złoto ale podobno poszybowało w górę niesamowicie) bez kupowania diamentów,ale jednak jest widoczna róznica między płacącymi a nie.Na chwile obecną polecam omijać tą grę dalekim łukiem,a to tylko dlatego,że wydawca zniszczył gospodarkę jak i grę item shopem,trochę szkoda bo grało się naprawdę dobrze...

Moim zdaniem gra stała się P2W kiedy usuneli Cedrica gdzie za 300k dało radę kupić 15 diamentów dziennie. Miało się 10 kont, więc w sumie miało się 150 dias codziennie. :)

Teraz nawet nie patrz na ten tytuł, gra kiedyś miała potencjał, lecz niestety Gameforge wolał skupić się na $$$.

Stary ROM umarł. To nie ta sama gra, w której przyjemnością było zabijanie żuków. Teraz masz kasę, masz władzę. Gildie trzymają się tylko w swoim gronie, nie wpuszczając nowych. Na czacie cisza, ludzie nie sa uprzejmi nie wspominając o pomocy jakiejkolwiek. Niestety pod tym względem gra jest martwa, już lepsza atmosfera jest w metinie

Gra jest niczym dinozaur na wymarciu więc czy warto zagrać ostatni raz sam sobie odpowiedz na to pytanie.

w większości grają już tylko ci którzy mają pro eq i tak grają 4fun , gra sie zmienila nie do poznania pamiętam jak był szał na tą gre nawet serwery były zatłoczone tak duzo osób grało , ale teraz ta gra to tylko wyzysk , i tylko patrzeć az na strone będzie Runes of magic zamykanie serwerów .....szkoda gry bo miała potencjał moim zdaniem wielki , grało dużo osób starszych przez co w grze taka kasa szła że głowa mała , jedna osoba podobnoz kupiła 50 tys diasów oczywiscie kupowała sama i kupowała od kogoś bo wtedy było mozliwe tez kupowanie dla kogoś diasów diasy były tańsze i diasów było więcej więcej promocji na nie klimat był niesamowity ale jak sie za dużo majstruje przy grze i uderza sie w graczy to kiedys musi sie to skonczyć niestety :( a to była ostatnia gra w której można było naprawde jakoś pokoksić zostać nawet dla samych ludzi , no ale ludzie którzy byli w dawnych gildiach jak Suicide przeszli na inne gry....takie jak Terra , inni posprzedawali ( niby ) za ogromne pieniądze i tyle

Szkoda, że ta gra tak podupadła. Pamiętam jak wychodziła beta czy coś (bodajże jakiś pamiętny grudzień) i taki szał był. Tyle godzin w tą grę przegrałem, pieniążków na diasy NIE wydałem, ale im dalej w las tym gorzej (większe pay2win). Frogster bądź teraz chyba Gameforge zniszczyli tą grę doszczętnie (chociaż za czasów Froga było wmiarę). Gospodarka leży, balans leży, dużo bugów(które niby leczą ale dalej są) i ta 3 subklasa dowala na wejście. Szkoda, gra miała potencjał, a system dwuklasowości mógł być przełomowy i na swój sposób był, ale poszło to jednak w stronę inną niż wielu z nas sobie by życzyło. Zostali starzy gracze z pro eq jak ktoś pisał, nowych spotyka się bardzo ale to bardzo sporadycznie.

Tyle godzin przegranych, taka frajda no ale cóż, zabili tą grę.

Na dzień dzisiejszy odpowiem ci prosto - NIE da się grać bez wydania kasy na diamenty. Chciałbyś zarobić na diasy jakimś mykiem to zajmie ci dłużej niż Bozia przewiduje żytko ludzkie.

Jest dużo innych gier, polecam Blade & Soul chińska cbt i duży ping ale gra cudna czy chociażby jakaś Tera bądź Rift.

Pozdrawiam :]

Też mi szkoda Roma. Świetna gierka była. Bardzo duża integracja w Gildiach. Wspólnie dążyliśmy do rozbudowy zamku i oblężeń :) A propos oblężeń. Dalej są w fazie beta? xD

Też mi szkoda Roma. Świetna gierka była. Bardzo duża integracja w Gildiach. Wspólnie dążyliśmy do rozbudowy zamku i oblężeń A propos oblężeń. Dalej są w fazie beta? xD

Tak. Wojny już 5 roczek w fazie beta są;) Co do roma to gra lata świetności dawno ma za sobą jednak ludzie jeszcze grają ( ułamek dawnej populacji ale jednak ).

Witam! Piszę do was, bo chciałbym zagrać w ROM'a ale dręczą mnie dwa pytania. Czy gra jeszcze żyje? Jedni mówią, że gra jest pay2win, a inni, że da się grać bez item shopu, a wszystkie przedmioty można kupić, jak to jest? Z góry dziękuje.