Jak wygląda sytuacja w Neverwinter?

Hej. Grałem w Neverwinter jakieś 3lata temu, świetnie się bawiłem lecz mój stary PC nie pozwalał mi na płynną rozgrywkę więc ze smutkiem porzuciłem tę grę. Z biegiem czasu zakupiłem nowy sprzęt ale jakoś Neverwinter wyleciał mi z głowy. Przez ostatnie miesiące grywałem w Albiona jednakże jestem zmęczony ciągłym kupowaniem EQ i w zasadzie end-game to ciągłe oklepywanie mordek i tracenie dorobku by później zabić paru typa i się odrobić.
Neverwinter pamiętam z dynamicznej rozgrywki, uwielbiałem grać Klerykiem, była to jedyna gra w której granie healem nie było nudne i monotonne.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w NW aktualnie. Jak wygląda populacja na serwerach, jak wygląda Shop (co z tym p2w, jest czy nie, bo plotki rożne chodzą, mnie osobiście nie przeszkadza lekkie “p2w”, bo lubię wspierać twórców aczkolwiek nie chcę nie fair rozgrywki, tym bardziej w pvp).
Jakieś zalety oraz wady oraz czy są jakieś polskie gildie które są aktywne.

  1. ludzie są i grają
  2. zależnie od chęci można udowodnić p2w każdej gry… lub udowodnić jego brak. Jeden będzie twierdził że jeśli możesz coś szybciej zdobyć płacąc to jest to p2w… ale wtedy nawet wow jest p2w, bo jak zaplacisz to masz od razu max lvl i podstawowy gear, wiec szybciej zdobedziesz best gear niz calkowicie nowy gracz, a inny z kolei powie że obecnie nie ma gier p2w, bo te dawno wymarły albo prawie-wymarły (ktoś pamięta dawne czasy gdy się kupowało z IS chore bonusy w postaci + 1000 do ataku/obrony? I to było p2w, bo nie szło tego zdobyć grając) :stuck_out_tongue:
  3. jeśli szukasz pvp to zły adres, neverwinter nigdy nie był grą pvp i nigdy nie będzie. Jakiś jeden czy dwa meczyki się odpalają w czasie eventu pvp i to w sumie tyle.
  4. dobre pve, brak pvp
  5. jakieś pewnie są, ale szczegółów nie podam bo siedzę od dawna w sojuszu 7 najlepszych gildii, większość osób w tym sojuszu kończy bo to jedyny sposób by coś sensownego osiągnąć/robić na end-game. Chyba że ktoś woli PUGi to inna sprawa :stuck_out_tongue: