Jak z balansem klas?/ Jaka klasa dla początkującego?

W najbliższej przyszłości ( dziś) zamierzam zobaczyć to MMO. Wie ktoś, jak w tej chwili wygląda balans klas?

Do tego jaka klasa nadaję się dla początkującego gracza?

Raczej chyba na początek dobra klasa to kleryk,woj i Łucznik

ja polecam enginera któy dzięki swoim summonom jest banalnie prosty do ogarniecia :)

A jak z klasami podobnyczmi? jakie się przydają/ są brane na instancje?

Do PT są brane postacie Kleryk (Healer) Mercanary (Howler) i jakieś 2 dpsy, typu BowMaster, i Enginner, albo czasami Kali, dla początkujących dobra jest Postać, Kali, Assassin, nie na każdych wersjach występują. Za Swordmastera sie nawet nie bierz ... Mercanary Ujdzie, ale Swordmaster Jest bardzo skomplikowaną postacią, gdyż lepiej iść w Magic Attack. Kleryk jest trudną postacią do grania solo. Mały DPS.

Wiele opini sprowadza się do Engineera, najszybciej lvlujący char w grze z dobrym dpsem i pomocnikami (summony) no i brany na insty bez problemu.

Poszedłbym w Academica.

Co do balansu to zależy o co pytasz:
PvE: nie ma tu balansu bo każda postać pełni inną rolę, więc ciężko porównać heavy dps maga ze swordem

PvP: balans zależy od tego jak dobrze "znasz swoją klawiaturę" :) Tak, w 90% PvP zależy od Twojego skilla

Pvp to zależy też od inteligencji twojej na temat każdej postaci i skilli ... Niekiedy jest tak, że bez odpowiednich mocnych Heraldry. nie dasz rady nic na pvp zrobić, nawet przerwać skilla przeciwnika. Póki co. Balans zaczyna się dopiero w wersji Korei i Azjatyckiej. na Europie jeszcze Balansu Brak. od 60 lvl cap już są dodawane patche na temat balansu.

PvP: balans zależy od tego jak dobrze "znasz swoją klawiaturę" Tak, w 90% PvP zależy od Twojego skilla

No chyba, że jesteś Moon Lordem i walczysz z magiem/acro, wtedy po prostu siadasz i dajesz się zabić :P

PVP z Softbanem (tak gra 90% ludzi na EU):

Gladiator (najlepsza, a zarazem najtrudniejsza do ogarnięcia klasa)

Moon Lord (ostatni buff sprawił, że klasa znowu jest bardzo dobra na PVP i łatwiejsza do ogarnięcia niż Gladiator)

Dark Summoner - bardzo dobra klasa, do tego łatwa do ogarnięcia (Spirit i Blade Dancer tak samo bardzo dobre postaci do PVP, ale Dark Summoner jest akurat najłatwiejszy do ogarnięcia, a takiej klasy chyba szukasz)

Artillery - początkowo przyjazna nowym graczom, na "wyższym" poziomie gry już staje się ciężka.

Gladiator najtrudniejszy do ogarnięcia? Śmiechłem :o. Jedna z łatwiejszych postaci, banalne i logiczne combo, chyba że ktoś robi takie rzeczy jak "jump slasher" albo to odbijanie o ścianę, ale tak ogólnie w bardziej zwykłej grze jest prosty.

Boost dla Moonlord sprawił, że jest bardzo dobry na pvp? O.o oj tak, zmiany na pvp dotyczyły dwóch skilli, nagle stał się taki super...

Nie grasz za dużo PVP (wiem jak grasz), więc nie wmawiaj mu głupot. Klasy takie jak Gladiator, Acro, Engi bez summonów to klasy trudne do ogarnięcia, jeśli chcesz grać na wysokim poziomie. Dlatego też te dwie pierwsze mają wspaniałe "utility". Jeśli chodzi o Engi bez summonów, to jest trudny do ogarnięcia, ale nie jest jakoś wspaniały na PVP (po co zresztą grać bez summonów klasą, która się na nich opiera?).

o Acro i Engi nie było mowy w odniesieniu do pvp O.o

Enginnerem nigdy nie grałem, szczególnie na pvp, więc nie wiem.

Acro owszem nie jest łatwa na początku, ale z czasem jak się trochę ogarnie to nie jest trudna, wszystko się ładnie ze sobą łączy, wystarczy wiedzieć, w którym momencie użyć danego skilla.

A Glad trudny? jedna z najszybszych klas, dużo i-frame, duże możliwości combo. Jak wyżej, jump slasher i inne sztuczki nie są łatwe, ale tak ogólnie na pvp jest ok, na pewno łatwiej nim się gra na pvp niż Moonlordem.

Aczkolwiek to tylko moja opinia. c:

W najbliższej przyszłości ( dziś) zamierzam zobaczyć to MMO. Wie ktoś, jak w tej chwili wygląda balans klas?

Do tego jaka klasa nadaję się dla początkującego gracza?