Jaka Klasa na sam poczatek jest najlepsza w aionie

To w tej grze już nie trzeba ogarniać healera żeby Cie wszędzie brali, szkoda, wcześniej ta gra miała jakieś wyzwania dotyczące klas. Glad pod pvp też daje radę ale są na pewno lepsze klasy , jeśli mówimy o pvp. Kolega nie napisał jaką lubi rozgrywkę, tylko czym się w miarę łatwo i przyjemnie gra, więc poleciłem najłatwiejszą i jednocześnie potrzebną postać w PT, jaką jest Glad :) Poza tym, bez dobrego party ew. legionu żaden healer nie pozna instancji ...z randomami :) Pod pvp, są lepsze klasy ale Glad daje radę na pev jest najłatwiejszą klasą.

Chyba że ta gra poszła już tak mocno w pvp że liczą się tylko stygmy, skill i ping w grze, jak w przypadku Sina. A set i build to drugorzędna sprawa. Ja nadal pod PVE polecam Gladiatora, który spoko daje radę na PVP. Pozdrawiam. :)

To w tej grze już nie trzeba ogarniać healera żeby Cie wszędzie brali, szkoda, wcześniej ta gra miała jakieś wyzwania dotyczące klas. Glad pod pvp też daje radę ale są na pewno lepsze klasy , jeśli mówimy o pvp. Kolega nie napisał jaką lubi rozgrywkę, tylko czym się w miarę łatwo i przyjemnie gra, więc poleciłem najłatwiejszą i jednocześnie potrzebną postać w PT, jaką jest Glad  Poza tym, bez dobrego party ew. legionu żaden healer nie pozna instancji ...z randomami  Pod pvp, są lepsze klasy ale Glad daje radę na pev jest najłatwiejszą klasą.

Chyba że ta gra poszła już tak mocno w pvp że liczą się tylko stygmy, skill i ping w grze, jak w przypadku Sina. A set i build to drugorzędna sprawa. Ja nadal pod PVE polecam Gladiatora, który spoko daje radę na PVP. Pozdrawiam. 

Mam rozumieć, że nie grasz w Aiona i tylko zakładasz, że coś ma miejsce i na tej podstawie dajesz rady? Em to faktycznie, jest się czym kierować.

Z tego co widziałem, zacząłeś niedawno grać w Aiona, a wypominasz mi mój staż xD Faktycznie, śmiechłem. Jeśli chodzi o sina to jest to jedna z niewielu klas gdzie właśnie skill>gear. Jest mnóstwo dobrych sinów nawet na barusie, wystarczy popytać czasem co i jak jeśli chodzi o rotacje i to jak nim grać, żeby robić to z dobrymi cyferkami. Wejdź sobie na arenkę (o ile dobiłeś już ten 66 XD) sinem, z przeciętną wiedzą i przeciętnym gearem. Jesteś w stanie kontrować skille przeciwnika i wsadzić mu trochę dpsa,a potem wejdź na takiego gladiatora, który jest "Podstawową" klasą, jakże łatwą i przyjemną dla nowych graczy. Spróbuj z tym przeciętnym gearem i przeciętną wiedzą, ze stygmami domyślnymi zdjąć przeciwnikowi chociażby 5%hp XD Padniesz prędzej niż sinem XD Ping? Nie musisz mieć światłowodu i ms'u na poziomie 5 XD Wystarczy stały do 100 i idzie coś zdziałać, waveing(???) to jest takie ciężkie? Rozpocząć animacje aa i wsadzić skilla? Jeśli tak to widzę żeś utalentowany XD A o gearze już wspomniałem ^^ Jeśli dziecko wchodzi do gry i liczy że wystarczy klikać losowe klawisze na klawiaturze to raczej, że będzie chciał zmienić klasę XD Jeśli podchodzi do tego osoba, która wie co się dzieje i potrafi przyswajać na bieżąco, to raczej nie jest to problem. Jeśli więc jesteś świeżutkim graczem aionka i powtarzasz co zasłyszałeś od tych zdeterminowanych graczy, którzy płaczą o p2w i gold packa bo przecież do 65 poziomu jest Ci potrzebny do tylu rzeczy to nie mam raczej nic więcej do dodania. Lvlowałem niejedną postać i kinahy były mi potrzebne do powiększania slotów w EQ i na teleporty. Jest inaczej?

Widzę, że rzucasz się jak nie powiem co do każdego kto ma inne zdanie chłopaczku... wróciłem do gry po roku przerwy a gram od bety (veteran konto) Aiona, więc prosze Cię, lepiej już nic do mnie nie pisz w takim stylu. Assasin nie jest dla nowych graczy Aiona, no chyba, że będą się mocno męczyć i uczyć cierpliwie. Na Barusie jest najsłabsze PvP z wszystkich serwerów tak apropo, co jest smutne, pograj kilka lat na starym serwerze EU od bety. Ping 100 sinem jest już wysoki, popytaj dobrych graczy z EU. Wave? nie jest trudny JAK SIĘ NAUCZYSZ a nadal mówimy o nowym graczu ale nie ogarniasz chyba... PS. Za mało "XD" wstawiasz w swoich wypowiedziach.

Mam rozumieć, że nie grasz w Aiona i tylko zakładasz, że coś ma miejsce i na tej podstawie dajesz rady? Em to faktycznie, jest się czym kierować. 

Twój post nijak ma się do pytania autora, poza tym wątpię żeby aż tak zmieniła się gra że teraz heal bez setu i umiejętności jest chętnie brany wszędzie. Oczywiście cały czas piszę o nowym graczu, który dopiero zaczyna przygodę z Aionem. Nie będę pisał ile grałem w tą grę, bo nie o tym jest temat.

Popieram też post kolegi Vaylence o Sinie i pvp...jako że gra od kilku lat idzie pod typowe pvp, też jestem zdania że nadal liczy się ping, skill i ogarnięcie postaci.

a co sadzicie o inżynier jako postać

Ilu ludzi tyle różnych zdań. Naprawdę tak ciężko jest poczytać informacje, pooglądać na necie jakieś materiały i wyrobić sobie swoje zdanie? Co chcesz usłyszeć? Jest kilka dni do startu nowego serwera. Ściągnij grę pograj przetestuj.

a co sadzicie o inżynier jako postać

Inzynier to: Tech i Gunner, pierwszy może być dosłownie wszystkim, tankiem, DPS, jest łatwy do gry dla początkujących, jest ich mniej ze względu na wygląd (nie każdemu sie podoba mech w grze fantasy), drugi, Gunner jest trudniejszy, bardziej papierowy i wymaga ruchu, czesto zadaje obrażenia z dwóch broni (pistolety i armata) i jest bardziej wymagający w zebraniu dobrego eq/broni niż Tech.

a co sadzicie o inżynier jako postać

Inżynier jest również spoko klasą ale i tak musisz pograc jakis czas aby coś ogarnać, nie mowiac o gear bo zrobić idzie szybko 60lvl, wejdziesz na mape pvp albo arene i ktoś kto gra majac nawet mniejszy lvl jest w stanie Cię pojechać. Pewnie wiesz ze inzynier dzieli się na strzelca i robocika. Duzo osób wybiera strzelca bo może w biegu uzywac skilli, jedynie z armatki musi się zatrzymać, natomiast robocik to taki drugi tank tylko podobno latwiejszy w obsłudze najlepiej pograc i się pobawić, po ogladaj flimiki może któraś postac Ci się spodoba.

Mi się osobiście bardzo przyjemnie grało Spirit Masterem i Bardem :)

A tak w ogóle wie ktoś ile GB zajmuje obecnie gra?

To niezłe forum XD Warna dostać bo odnoszę się do osób wypowiadających się o nowych graczach jak o jakichś bezmózgich amebach, które nigdy nie widziały klawiatury i myszki XD Mogę napierdolić więcej "XD" bo podkreśla waszą wiedzę o czymkolwiek XD Nowy gracz? Odradźmy mu assassina,rangera,kleryka i templara XD Co za banda debili, aion ściąga własnie takich ludzi przez język polski i potem piszą, czym to nie grać bo nie wolno na pierwszą postać XD Ja pier**le no sram XD Weterani Aiona... Pyta jaką klasą zagrać, nie pyta czym ma nie grać, nie pyta o łatwą klasę, PYTA CZYM BY MÓGŁ ZAGRAĆ, rozumiesz to weteranie? XD O ch*j. Overview danej specki (klasy) i to co powinien przyswoić żeby nią zagrać panowie, a nie "nie graj połową klas".

Chłopaczku, weteranie aiona nie masz zielonego pojęcia, a pier**lisz żeby popierdolić czyli typowo, kwintesencja płaczków_polaczków XD Tyle odnośnie tego forum i Ciebie, weteranie Aiona_XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Mi się osobiście bardzo przyjemnie grało Spirit Masterem i Bardem 

A tak w ogóle wie ktoś ile GB zajmuje obecnie gra?

Ponad 50 gb :P

Ponad 50 gb 

To chyba Ci nie usuwa starych plików, bo mój folder z grą waży 29 gb.

Ja mam pytanie troszke z innej beczki. Czy warto zaczac grac na tym nowym serwerze ? Nie czesto mam czas na gre wiec gralbym kilka h tygodniowo. Czy dlugo wbija sie jakis sensowny lvl aby mozna bylo pobawic sie na pvp ? Ile czasu zajmie zebranie eq ? Kiesys gralem w Aiona i robilem wszystkie questy przez co czasami mnie to nudzilo. Czy teraz tez trzeba robic wszystkie ? Czy tylko te glowne + daily ? Czy niezbedny jest ten gold pack do gry ?

Kilka godzin tyg to nawet w lola nie warto, over watch casualowo może.

Min 3-4h na dzień kolego.

Ja mam pytanie troszke z innej beczki. Czy warto zaczac grac na tym nowym serwerze ? Nie czesto mam czas na gre wiec gralbym kilka h tygodniowo. Czy dlugo wbija sie jakis sensowny lvl aby mozna bylo pobawic sie na pvp ? Ile czasu zajmie zebranie eq ? Kiesys gralem w Aiona i robilem wszystkie questy przez co czasami mnie to nudzilo. Czy teraz tez trzeba robic wszystkie ? Czy tylko te glowne + daily ? Czy niezbedny jest ten gold pack do gry ?

Jeśli chodzi o robienie questow to wystarczy robić żółte i ciemno niebieskie bo z tego jest największy exp oraz wybrane instancje, grając po parę godzin dziennie zrobisz może w tydzień albo dwa 66 lvl, gp się przydaje bo późnej możesz kupować albo sprzedawać na ah, robić częściej insty itp ale robiąc zadania na kasę od 66 lvl powinno się udać nazbierac, tylko pewnie gp na nowym serwie będzie kosztować dużo więc lepiej kupić na allegro pierwszy pakiet bo obojętnie na jakim serwerze odpalisz to działa na wszystkie serwery.

Ja mam pytanie troszke z innej beczki. Czy warto zaczac grac na tym nowym serwerze ? Nie czesto mam czas na gre wiec gralbym kilka h tygodniowo. Czy dlugo wbija sie jakis sensowny lvl aby mozna bylo pobawic sie na pvp ? Ile czasu zajmie zebranie eq ? Kiesys gralem w Aiona i robilem wszystkie questy przez co czasami mnie to nudzilo. Czy teraz tez trzeba robic wszystkie ? Czy tylko te glowne + daily ? Czy niezbedny jest ten gold pack do gry ?

GP możesz a nawet musisz kupić ale to dopiero koło 50-60lvl, naprawdę bez tego ciężko grać. Najlepiej kupić na allegro, bo w grze znając polaków to tak windują ceny że GP na polskim serwie jest dużo droższy niż na jakimkolwiek niemieckim, czy angielskim. Wydaje mi się że podobnie będzie z nowym polskim serwerem.

Jak masz mało czasu na grę, a chcesz w miarę fajnie pobawić się w pvp, to bez legionu i wsparcia ciężko będzie uzbierać dobry set na pvp, ludzie czasem miesiącami zbierali na set a i tak jest ciężko, tymbardziej że teraz to gra typowo pvp a story i pve to raczej dodatek.

Witam,

z ciekawości spytam - jest sens rozpoczynania rozgrywki na nowym świecie? Nigdy wcześniej nie grałem w Aiona, dlatego nie znam żadnych sztuczek/myków, aby szybko się dorobić na świeżym serwerze. Pewnie 3/4 graczy szybciej ode mnie wbije max lvl, zacznie wyciągać profity ze startu serwera. Ja będę daleko w polu, bo po prostu nie znam mechanik gry. Do tego jak to bywa zgaduję, że po paru miesiącach ludzie i tak zaczną się wykruszać i wracać do starych światów gdzie spędzili lata. Może warto od razu zacząć, np. na Barusie a nie uczestniczyć w tym wyścigu szczurów. Co możecie mi doradzić?

Witam,

z ciekawości spytam - jest sens rozpoczynania rozgrywki na nowym świecie? Nigdy wcześniej nie grałem w Aiona, dlatego nie znam żadnych sztuczek/myków, aby szybko się dorobić na świeżym serwerze. Pewnie 3/4 graczy szybciej ode mnie wbije max lvl, zacznie wyciągać profity ze startu serwera. Ja będę daleko w polu, bo po prostu nie znam mechanik gry. Do tego jak to bywa zgaduję, że po paru miesiącach ludzie i tak zaczną się wykruszać i wracać do starych światów gdzie spędzili lata. Może warto od razu zacząć, np. na Barusie a nie uczestniczyć w tym wyścigu szczurów. Co możecie mi doradzić?

Możesz zagrać na nowym albo na starym, jeśli nie masz problemu z językiem to możesz grać na anglojezyczym, wystarczy wpisać na youtube "jak zacząć grę w aiona" to będzie parę filmików pokazujących co robić na poczatku. Pewnie na polskich serwerach znajdziesz sporo Polaków którzy Ci pomogą w razie czego

hej wszystkim, o ktorej otwarte serwer mirem?

na stemie jest 29 giga